logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۹۸۰۶
یادداشت/ میثم سلطانی

چرا انقلاب کردیم؟

چرا-انقلاب-کردیم؟-

در چهل سالگی انقلاب اسلامی با وجود فشارهای معیشتی وبیکاری که برولی نعمتان انقلاب یعنی مردم و مخصوصا بر قشر مستضعفان و پابرهنگان جامعه فشار می آورد آیا می توان گفت که ما انقلاب اسلامی را صادر کرده ایم؟ هم اکنون دستاوردهای این انقلاب اسلامی چه می تواند باشد؟ مگر این انقلاب اسلامی قرار بود معیشت و بیکاری و اخلاق مردم را حل کند؟ اصلا برای چه انقلاب کردیم؟

به گزارش موج رسا; مسئله مهم برای باز کردن گره های ذهنی ما این است که آیا فقط کشور ما هم اکنون درگیر مشکلات اقتصادی است؟ وضعیت اقتصادی کشورهای دیگر چگونه است؟ برای نمونه مردم فرانسه در ۲۶ آبان ماه سال جاری تا چندین ماه تظاهرات خود را اعلام کردند که موسوم به "جلیقه زردها" شدند در قانون کشور فرانسه رانندگان موظف هستند جلیقه های زردی را در ماشین خود داشته باشند تا در صورت خراب شدن ماشین آن را بپوشند و منتظر کمک بمانند. اما دلیل اعتراضات مردم فرانسه افزایش قیمت سوخت و نیز کاهش قدرت خرید مردم است.در مصاحبه خبرنگاری با یکی از این معترضین بیان کرد که قیام ما برگرفته از انقلاب ۱۹۷۹ _انقلاب اسلامی ۵۷ _ می باشد.

پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا بیان می کند:" ایرانی ها بر روی مردم ونزوئلا و از آن طریق بر آمریکای جنوبی تاثیرگذارند."

سید حسن نصرالله درسخنرانی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بیان می کند:" مهم ترین چیز در این انقلاب، ثبات، صبر و بردباری بود که نتیجه آن پیروزی است. وعده الهی برای مظلومان و مستضعفان - اما کدام مظلومان و مستضعفان؟- آنانی که صبر کردند و تحمل کردند و مقابل استکبارایستادند، برای آنان محقق شد.

درتولید علم،ما داریم علم را وارد می کنیم اما ایران جز تولید کنندگان است.ایران در زمان شاه در حوزه تولید علم هیچ جایگاهی نداشت اما در زمان ولایت فقیه، در منطقه در تولید علم اول و در دنیا هفتم است و از نظری شانزدهم است.

ایران در بسیاری از امور در منطقه اول است.

از نظر دانشگاه‌ها، در زمان انقلاب، 230 دانشگاه بود و الان بیش از سه هزار دانشگاه و مرکز علمی.

 در زمان شاه اسمی از دانشمندان یا اندیشمند ایرانی نبود درهیچ حوزه‌ای. اما در ایران کنونی بیش از دویست اندیشمند بین‌المللی ایرانی مقالات منتشر می‌کنند. استادهای دانشگاه آن زمان 5 هزار بود و اکنون هشتاد هزارواندی است. تعداد دانشجویان صد و پنج هزار بود و اکنون بیش از چهار میلیون است. یعنی بیست و پنج برابر. یعنی در این چهل سال دانشگاه ساخته‌اند، دانشجو واستاد تربیت کرده‌اند و.."

هم اکنون نیزسوریه ولبنان وعراق، بحرین، یمن و نیزجنبش وال استریت درآمریکا یعنی جنبش یک درصدی برعلیه ۹۹درصدی نشان از بیداری ملتها دارد که برعلیه ظلم و استبداد و دیکتاوری قیام کرده اند آیا این حرکت ها و بیداری ها نشان از نفوذ قدرت نرم جمهوری اسلامی نیست؟ آیا مردمان آزاده ای که در گوشه و کنار منطقه و دنیا با در دست داشتن عکس های امامین انقلاب اسلامی و نیز حاج قاسم سلیمانی از قدرت های استکبار اعلام بیزاری می کنند و چشمانش به کشورمان دوخته شده است را نمی توان از برکات مهم انقلاب اسلامی دانست؟

همچنان که برژينسکي هم با هشدار به غرب در اجلاس آتلانتيک مي‌گويد:" تاریخ به پيچ بزرگي رسيده است که (امام)خميني و(امام) خامنه‌اي تابلوهاي آن را نصب کرده‌اند."

دراین پیچ بزرگ تاریخی، جنگ بزرگ اقتصادی دشمن است که تمار عیار با تحریم هایش برمردم کشورمان فشار می آورد که با کارجهادی مسئولین و حمایت مردم از این مسیر سخت نیزبه فضل الهی عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *