logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۹۶۲
جانشين فرمانده انتظامي استان زنجان:

كشف كالاي قاچاق دو ميلياردي در زنجان/ بيش از 47 هزار داروي غيرمجاز به ارزش بيش از يك ميليارد ريال در زنجان کشف شد

كشف-كالاي-قاچاق-دو-ميلياردي-در-زنجان-بيش-از-47-هزار-داروي-غيرمجاز-به-ارزش-بيش-از-يك-ميليارد-ريال-در-زنجان-کشف-شد

جانشين فرمانده انتظامي استان زنجان از كشف انواع كالاي قاچاق به ارزش تقريبي بيش از دو ميليارد ريال خبر‌داد.

جعفر كردلو در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد: در راستاي مبارزه با قاچاق كالا و حمايت از توليدات داخلي ماموران انتظامي شهرستان زنجان موفق شدند يك دستگاه اتوبوس را در اتوبان زنجان - قزوين شناسايي كنند.

وي افزود‌: ماموران با ايجاد ايست و بازرسي در اين محور خودرو را متوقف و مورد بازرسي قرار دادند.

جانشين فرمانده انتظامي استان زنجان خاطر نشان كرد: ماموران پس از توقيف اين خودرو در بازرسي از آن تعداد پنج هزارو 680 عدد انواع لوازم آرايشي بهداشتي ، سه هزارو 650 ثوب انواع البسه ، چهار دستگاه گوشي تلفن همراه و28 طاقه پارچه خارجي را كشف كردند.

وی با اشاره به اينكه ارزش تقريبي كالاهاي كشف شده بيش از دو ميليارد ريال است، گفت‌: متهم برای سير مراحل قانوني تحويل مراجع  قضائي شد.

كردلو افزود: قاچاق کالا یک معضل اجتماعی است که اکثر کشورهاي جهان به نوعی از آن رنج می ­برند در کشور ما نیز قاچاق کالا، بزرگترین خطري است که بخش هاي مختلف صنعتی و تولیدي کشور را تهدید می­ کند.

کشف بيش از 47 هزار داروي غيرمجاز به ارزش بيش از يك ميليارد ريال در زنجان

وی از کشف بيش از 47 هزار قرص و داروي غيرمجاز به ارزش يك ميلياردو 500 ميليون ريال از يك دستگاه خودرو پژو پارس خبر داد.

جانشين فرمانده انتظامي استان زنجان ابراز کرد: ماموران انتظامي شهرستان ايجرود در راستاي اجراي طرح مبارزه با قاچاق كالا به يك دستگاه خودرو سواري پژو پارس مشكوك شدند.

وی خاطر نشان کرد: ماموران اين خودرو را با تمهيدات لازم در محور " زنجان – بيجار " متوقف و مورد بازرسي قرار دادند.

وی ابراز کرد: ماموران در بازرسي از اين خودرو در مجموع 47 هزار و 750 قرص و داروي غير مجاز قاچاق به ارزش يك ميلياردو 500 ميليون ريال را كشف كردند.

کردلو با تاكيد بر اينكه در اين راستا يك متخلف دستگير شد گفت‌: قاچاق داروهاي غير مجاز قاچاق علاوه بر ضربه به اقتصاد كشور ، سلامتي افراد جامعه را نيز تهديدمي كند.

وی با اشاره به اين که متهم برای سير مراحل قانوني به مراجع قضائي معرفي شد از شهروندان خواست‌: در صورت مشاهده موارد مشکوک و اقدامات مجرمانه ‌ موضوع را از طريق تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

مراسم چهارشنبه آخر  سال بايد خانواده محور باشد

جانشين فرمانده انتظامي استان زنجان با اشاره به كشف  انواع مواد محترقه در آستانه چهارشنبه آخر سال گفت‌: براي پيشگيري از حوادث تلخ چهارشنبه آخر سال، اين مراسم بايد خانواده محور باشد .

وی با اشاره به شهادت تني چند از آتش نشانان در حادثه ريزش ساختمان پلاسكو  تصريح كرد : مردم ما نشان داده اند در شرايط خاص و بحراني توانمدي همدردي و همكاري با يكديگر را دارا هستند و اين  توانمدي را همواره بارها و بار ها به اشكال مختلف نشان داده اند .

کردلو با تاكيد بر اينكه برگزاري مراسم چهارشنبه آخر سال با حوادث تلخي همراه بوده است  تصريح كرد : بياييد به احترام شهداي حادثه پلاسكو و عرض خسته نباشيد به عزيزان آتشي نشان  مراسم  چهار شنبه آخر سال را طوري برگزار كنيم كه آن عزيزان  و  ساير يگان هاي اجرايي و خدماتي مانند فوريت هاي پزشكي ، شهرداري ،  ،  پليس و... بجاي آماد باش ، در كنار خانواده هايشان باشند.

وی افزود: مراسم چهارشنبه آخر سال به شکل نادرست موجب شده تا روزهای پایانی سال به روزهای نگرانی و اضطراب خانواده ها تبدیل شود  و شاهد حوادث غم بار باشیم.

جانشين فرمانده انتظامي استان زنجان گفت: متاسفانه مراسم چهارشنبه آخر سال بجاي سادگي و دلخوشي با پيرايه هاي خرافي و تحريف دستخوش تغيير شده و عده اي با استفاده از مواد محترقه خطرناك باعث سلب آسايش مردم و بروز اتفاقات ناگواري مي شوند كه در برخي موارد بروز برخي اتفاقات باعث خسارت هاي جاني و مالي فراوان شده و موجب نگراني خانواده ها و شهروندان شده است.

وی با بیان اینکه مي توان با توجه به توصيه ها و نظارت بر فرزندان از بروز اغلب حوادث از جمله حوادث چهارشنبه آخر سال جلوگیری کرد گفت: اين مراسم بايد خانواده محور  باشد.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *