logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۹۴۸
رئيس اتاق بازرگانی زنجان:

تعامل بین صنعت و دانشگاه افزایش یابد/ فرآیند تشکیل پارک فناوری نیاز به بازنگری است

تعامل-بین-صنعت-و-دانشگاه-افزایش-یابد-فرآیند-تشکیل-پارک-فناوری-نیاز-به-بازنگری-است

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با اشاره به ارائه مشوقهای به هیاتهای علمی دانشگاهها برای حضور در صنایع گفت: تعامل بین صنعت و دانشگاه افزایش یابد.

غلامحسین جمیلی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد: بی‌تردید حضور دانشجویان در ترمهای تابستانی و گذراندن واحدهای درسی بصورت عملی میتواند در افزایش تعامل صنعت و دانشگاه موثر باشد تجربه‌ای که کشورهای مختلف دنیا انرا بکار گرفته اند.

رئيس اتاق بازرگانی زنجان نیز در این نشست ضمن اشاره به مفاد بخشنامه جدید درآمد در راستای ایجاد وحدت رویه در استخراج اقلام مشمول تصریح کرد: تا پیش از این برخوردهای سلیقه‌ای در اعمال حق بیمه تامین اجتماعی به نحوی بود که بسیاری از واحدهای تولیدی، با مطالباتی که سازمان تامین اجتماعی از آنها داشت چندین برابر ارزش واقعی خود را باید بابت جریمه و پرداخت مطالبات این سازمان، پرداخت می‌کردند اما خوشبختانه با ابلاغ این دستور‌العمل مشکلات تولید تا حدی مرتفع می‌شود.

وی ابراز کرد: از سوی دیگر بررسی یکساله دفاتر نیز بی‌تردید یکی دیگر از تمهیداتی است که می‌تواند سبب رشد و رونق تولید و اشتغال در کشور را فراهم کند.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان در ادامه با اشاره به تبدیل استان زنجان به قطب برق و الکترونیک تصریح کرد: اگر اراده ای در تبدیل استان زنجان به قطب برق و الکترونیک وجود دارد باید گمرک زنجان نیز با اخذ مجوزهای لازم در زمره گمرکات تخصصی وارد کننده تجهیزات برق جای گیرد.

وی الحاق گمرک زنجان به جرگه گمرکات وارد کننده تجهیزات الکترونیکی را عامل مهمی در افزایش درآمد استان و ایجاد اشتغال دانست و گفت: در شمالغرب کشور هیچ گمرکی تا کنون این مجوز را دریافت نکرده و این امر می‌تواند برای استان مزیت نسبی ایجاد کند.

جمیلی با اشاره به عملکرد پارکهای علم و فناوری افزود: هدف از ایجاد این پارکها بکارگیری فارغ تحصیلان نوپا و راه اندازی مشاغل جدید است اما متاسفانه این امر در سطح کشور نیز محقق نشده  و باید در فرایند تشکیلات این پارکها بازنگری شود.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *