گروه:اجتماعی
ساعت :  ۱۰:۳۷ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ شناسه خبر : ۹۴۵۶
رئیس کل دادگستری استان زنجان:
اطلاع‌رسانی پرونده‌های قضایی از طریق شورای اطلاع رسانی انجام مي‌شود

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به نحوه اطلاع‌رسانی پرونده‌های قضایی گفت: اطلاع‌رسانی پرونده‌های قضایی از طریق شورای اطلاع رسانی انجام مي‌شود.

به گزارش موج رسا; حجت‌الاسلام اسماعيل صادقی نیارکی در نخستين جلسه شورای اطلاع رسانی قوه قضائیه در استان زنجان که با حضور اعضای شورای قضایی استان برگزار شد اظهار كرد: تشکیل شورای اطلاع رسانی برای پایش اخبار و اطلاعات قوه قضائیه یک امر ضروری بود چون همه ما در انتشار اخبار دستگاه قضایی که با آبرو و حیثیت افراد سروکار دارد، یک وظیفه و یک تکلیف قانونی داریم و بایستی با انتشار اخبار اذهان عمومی را نیز مدیریت كنيم، طوری نباشد که با انتشار یک خبر جامعه دچار التهاب و تنش شود.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولین قوه قضاییه بر اطلاع رسانی دقیق اقدامات و عملکرد دستگاه قضا تاکید و افزود: اطلاع رسانی فقط گفتن خبر در صدا و سیما و رسانه‌ها نیست، بلکه یک کار هنری و جذاب است تا جائی که مردم برای شنیدن خبر علاقه داشته باشند.

وی بيان كرد: اگر ما امروز در امر اطلاع رسانی در صحنه نباشیم جای ما خالی نخواهد ماند و جای ما را افرادی پر و میدان داری خواهند کرد تا جائیکه ممکن است خواست خودشان را به بدنه جامعه تزریق خواهند کرد که بایستی با حضور موثر و به موقع در میدان عرصه را برای دشمنان تنگ كنيم.

وی ضمن مهم برشمردن اخبار دستگاه قضایی برای اذهان عمومی گفت: در انتشار اخبار دستگاه قضایی همه جوانب باید مد نظر قرار گیرد تا از ورود بحران و التهاب به جامعه جلوگیری شود و از آنجایی که امنیت روانی مردم خیلی مهم است و این امر مهم نباید به خطر بیفتد.

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی افزود: مدیریت و انتشار اخبار و اطلاعات دستگاه قضایی به عهده این شورا است در موضوعات مرتبط با پرونده‌های قضایی،هیچ مرجعی حق اطلاع رسانی را ندارد.

در این جلسه اعضا شورای اطللاع رسانی دستگاه قضایی استان نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این دستور العمل ارائه كردند.

//ع

انتهای پیام/

ارسال نظر
4 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات