logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۹۴۵
مدیرجهاد کشاورزی طارم:

کشت گوجه فرنگی در بیش از 2 هزار هکتار از اراضی کشاورزی طارم/ آغاز به کشت گوجه فرنگی از اویل فروردین ماه سال آینده

کشت-گوجه-فرنگی-در-بیش-از-2-هزار-هکتار-از-اراضی-کشاورزی-طارم-آغاز-به-کشت-گوجه-فرنگی-از-اویل-فروردین-ماه-سال-آینده

مدیرجهاد کشاورزی طارم با اشاره به کشت محصول گوجه فرهنگی در شهرستان طارم گفت: سالانه نزدیک به2500هکتار از زمین‌های کشاورزی طارم زیر کشت کوجه فرنگی می‌رود.

علیرضا عمارلو در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به کشت محصول گوجه فرنگی در طارم اظهار کرد: در حال حاضر عملیات خرانه گیری نشای گوجه فرنگی انجام می‌شود.

وی با اشاره به میزان کشت این محصول در شهرستان طارم گفت: بر اساس براورد‌های انجام شده این محصول در حدود 2 هزار و 500 هکار از زمین‌های کشاورزی طارم کشت می‌شود.

مدیرجهاد کشاورزی طارم با بیان اینکه سالانه در حدود 2 هزار و 700 نفر از کشاورزان طارم در کشت محصول گوجه فرنگی مشغول هستند افزود: در مجموع براساس برآورد اولیه سطح زیر کشت این محصول بالغ بر 88 هزار و 750 تن محصول تولید و روانه بازار شود.

وی با اشاره به اینکه کشت نشای محصول گوجه فرنگی از اویل بهمن ماه در شهرستان طارم آغاز می‌شود بیان کرد: کار برداشت این محصول نیز از مرداد ماه آغاز می‌شود.

عماری با اشاره به اقدامات جهاد کشاورزی در حمایت از گوجه کاران در طارم بیان کرد: از اقدامات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طارم در خصوص کشت و تولید محصول گوجه فرنگی می توان تامین نهاده ها، برگزاری برنامه های مختلف آموزشی به ویژه ترویج کشت نشای صنعتی و همچنین تنظیم بازار را نام برد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طارم با ارقام کشت شده در شهرستان طارم اشاره و ابراز کرد: ارقام مورد كشت محصول گوجه فرنگی در شهرستان طارم واي، الگانس، نان هنز و سوپر چيف را شامل می شود.

وی با اشاره به مزایای کشت نشایی محصول گوجه فرنگی تصریح کرد: پیش رس کردن محصول، کاهش تلفات در زمین اصلی، بالا بردن قدرت جوانه زنی، افزایش عملکرد، کاهش هزینه بذر مصرفی، جلوگیری از خسارت سرمازدگی و کشت بوته های سالم و قوی در مزرعه اصلی از جمله مهم ترین مزیت های کشت نشایی گوجه فرنگی محسوب می شود.

///ع 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *