گروه:اجتماعی
ساعت :  ۱۰:۴۳ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ شناسه خبر : ۹۴۳۰
رئيس پليس راه استان زنجان:
تردد در گردنه‌های برفگیر زنجان فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است

رئيس پليس راه استان زنجان با اشاره به وضعي محورهاي استان زنجان گفت: تردد در گردنه‌های برفگیر زنجان فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است.

عباس مظفري در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اينكه بارش برف و لغزندگی همه محورهای استان زنجان اظهار كرد: هموطنان اگر سفر غیرضرور ندارند از تردد درجاده ها خودداری کنند.

وي تصريح كرد: گردنه‌های زنجان‌‌- تهم- چورزق، خان چای در مسیر ارتباطی زنجان- طارم، دهجلال در جاده خدابنده‌- پاپایی در جاده زنجان - بیجار، قلی کندی، چایرلو و قرایی در جاده زنجان‌- دندی و مسیر ارتباطی زنجان- طارم بدون تجهیزات زمستانی و زنجیرچرخ تردد امکانپذیر نیست.

رئيس پليس راه استان زنجان به رانندگان توصیه کرد مراقب لغزندگی جاده‌ها باشند و لوازم ایمنی مانند زنجیرچرخ و گرمایشی را به همراه داشته باشند.

وي استفاده از زنجیرچرخ در جاده‌هایی که بارش برف و لغزندگی زیاد است به ویژه برای عبور رانندگان از این محور ارتباطی را الزامی دانست و اظهار کرد: تردد خودروها در این محور ارتباطی بدون استفاده از زنجیرچرخ امکان پذیر نیست.

مظفري، رعایت سرعت مجاز، توجه به جلو هنگام رانندگی، رعایت فاصله طولی خودروها و حرکت در مسیر مجاز را از مهم‌ترین نکات ایمنی و امنیتی در محورهای مواصلاتی عنوان کرد.

وي عنوان کرد: با توجه به شرایط جوی و بارش باران و برف در محورهای مواصلاتی استان زنجان همراه داشتن زنجیر چرخ و لوازم ایمنی الزامی است.

//ع

انتهای پیام/

ارسال نظر
6 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات