logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۹۴۲
رئیس مرکز فوریتهای پزشکی استان زنجان:

آماده باش 48 پایگاه فوریت های پزشکی زنجان در طرح امداد نوروزی

آماده-باش-48-پایگاه-فوریت-های-پزشکی-زنجان-در-طرح-امداد-نوروزی-

رئیس مرکز فوریتهای پزشکی استان زنجان با اشاره به برنامه های مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان زنجان در طرح نوروزی سال 96 گفت: 48 پایگاه فوریتهای پزشکی برای امداد نوروزی تجهیز شده و در حال آماده باش هستند.

علیرضا زراعتچی امروز در گفت وگو با خبرنگار موج رسا;  اظهار داشت: طرح امداد نوروزی از تاریخ 24 اسفند ماه امسال آغاز شده و تا 15 فروردین 1396 ادامه دارد.

وی تصریح کرد: 48 پایگاه فوریتهای پزشکی شامل 15 پایگاه شهری و 33 پایگاه جاده ای برای امداد رسانی نوروزی در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: برای ارائه خدمات اورژانسی در این ایام نیز350 نفر تکنسین اورژانس نیز در حال آماده باش کامل هستند.

وی با اشاره به آماده باش کامل اورژانس هوایی جهت خدمات دهی در موارد خاص ابراز کرد: خوشبختانه با راه اندازی اورژانس هوایی در طی سال جاری امکان امداد رسانی به شهروندان در موارد خاص که امکان اعزام آمبولانس به این مناطق وجود ندارد تسهیل شده و تا کنون تمامی ماموریت های اورژانس هوایی زنجان با موفقیت انجام شده است.

رئیس مرکز فوریتهای پزشکی استان زنجان اعلام کرد: استقرار پرسنل فوریت های پزشکی در کنار جاده ها از ساعات 9 صبح آغاز و تا ساعت12  ادامه داشته ودر ساعات بعد از ظهر نیز از ساعت  16 تا 20 شب این نیروها مستقر هستند.

وی تاکید کرد: حضور پرسنل فوریتهای پزشکی در جاده هاعلاوه بر تسریع در امر امدادرسانی و رسیدن بر بالین بیمار در زمان کوتاه تر، حس اطمینان و آرامش را به مسافرین نوروزی القا خواهد کرد.

زراعتچی یادآور شد: استقرار 10 چادر ایستگاه سلامت در نقاط پرتردد استان شامل اسفناج، قروه ابهر، پاپایی، بادامستان ، دهجلال، غزال، چایرلو، سهند، سلطان آباد جهت مشاوره و راهنمایی مسافرین و ارائه خدمات غیر اورژانسی از قبیل کنترل قند و فشار خون و نیز بازدید از پایگاههای اورژانس 115 توسط تیم های کارشناسی بر اساس برنامه مدون از دیگر برنامه های اورژانس استان در طرح امداد نوروزی است./ک

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *