گروه:اقتصادي
ساعت :  ۰۹:۱۷ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ شناسه خبر : ۹۴۱۲
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خبر داد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از طراحی و ساخت 548 واحد مسکونی در قالب تامین مسکن برای اقشار کم درآمد در سطح استان زنجان خبر داد.

به گزارش موج رسا; سجاد صنعتی منفرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد کل واحدهای در حال احداث ، در شرف اجرا ، در دست طراحی و اخذ پروانه از سوی بنیاد مسکن استان، در قالب تامین مسکن برای اقشار کم درآمد در طی 2 سال گذشته، 548 واحد بوده و 56 واحد نیز اتمام و به متقاضیان واگذار شده است، به طوری که میانگین ساخت واحدهای مسکونی برای اقشار کم درآمد از سال 81 تا پایان 95، 852 واحد مسکونی بوده که به طور میانگین  61 واحد مسکونی در سال  می باشد، در حالی که این میزان طی 2 سال گذشته به طور میانگین به 302 واحد در سال رسیده که می توان گفت در این زمینه رشد 500 درصدی داشته ایم.

وی ادامه داد: ساخت مسکن 12 واحدی گلسار ابهر، 25 واحدی سلطانیه و 288 واحدی گلشهر زنجان با اعتبار پیش بینی شده 850 میلیارد ریال  در سال جاری ، از سوی بنیاد مسکن استان در دست طراحی است.

این مقام مسئول بر لزوم ساخت واحدهاي مسكوني مقاوم و امن در مقابل خطرات حوادث طبيعي تاکید کرد و گفت: بنیاد مسکن استان با فراهم نمودن زمینه های لازم، علاوه بر کمیت بر کیفیت واحدهای مسکونی براساس استانداردهای لازم توجه داشته و همواره با رعایت اصول فنی و مهندسی بر افزایش کیفیت ساخت و سازها  تاکید جدی دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: تامین مسکن محرومان و اقشار کم درآمد اعم از روستایی و شهری از طریق تولید و احداث واحدهای مسکونی با فراهم نمودن مشارکت و همکاری مردم، خیرین یا اخذ تسهیلات بانکی یکی از اهداف مهم بنیاد مسکن است.

صنعتی منفرد با بیان اینکه، بنیاد مسکن استان با وجود نیروهای تخصصی و فنی در اجرای پروژه های عمرانی در سطح استان و تامین مسکن برای اقشار کم درآمد موفق عمل نموده است، اظهار کرد: این نهاد با مطالعه و شناسایی مناطق مناسب برای احداث مجتمع های مسکونی و تولید انبوه در شهرهای مختلف استان در قالب مسکن محرومین، اقدام به تامین زمین، طراحی، تامین منابع مالی، اجرا، نظارت کمی و کیفی بر اجرا و واگذاری کرده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان بیان کرد: بنیاد مسکن استان توانسته از ابتدا تاکنون 908 واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد احداث کند.

وی در پایان از اجرای پروژه های ورزشی در سطح استان ( سالن های بدمینتون شهرهای ابهر و خرمدره از محل اعتبارت استانی) و پروژه های عمرانی (کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان) از محل اعتبارات استانی و پروژه های سرمایه گذاری در سطح استان خبر داد.

//س

انتهای پیام/

ارسال نظر
7 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات