logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۹۳۵
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در گفت‌وگو با موج رسا عنوان کرد

اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان زنجان

اجرای-طرح-آرامش-بهاری-در-بقاع-متبرکه-استان-زنجان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه طرح آرامش بهاری طی ایام نوروز در امام‌زادگان و جوار بقاع متبرکه شاخص استان زنجان اجرا می‌شود، گفت: اجرای طرح آرامش بهاری در امام‌زادگان و جوار بقاع متبرکه همچون سایر طرح‌ های اجرایی در راستای تبدیل بقاع به قطب فرهنگی انجام می‌ شود.

حجت‌الاسلام احمد نیکنام در گفت و گو با خبرنگار موج رسا;با بیان اینکه امسال نیز همچون سنوات گذشته طرح آرامش بهاری در جوار بقاع متبرکه استان زنجان اجرایی می‌شود، اظهار کرد: اجرای طرح آرامش بهاری در جوار بقاع متبرکه همچون سایر طرح‌ های اجرایی در راستای تبدیل بقاع به قطب فرهنگی انجام می‌ شود.

وی با اشاره به اینکه خیمه ‌های معرفت از جمله برنامه‌ های اجرایی اداره کل اوقاف در قالب طرح آرامش بهاری است، افزود: این خیمه‌ ها از اول فروردین تا پایان تعطیلات نوروزی در جوار امامزادگان شاخص استان دایر می‌ شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه این خیمه‌ ها شامل غرفه‌ های مشاوره امور اوقافی، مذهبی، نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی است، بیان کرد: این خیمه ‌ها با هدف ترویج فرهنگ وقف برپا می‌شود.

حجت الاسلام نیکنام در ادامه با اشاره به راه ‌اندازی غرفه‌ های پاسخگویی به شبهات دینی، اظهار داشت: انس هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان با روحانیت و پاسخگویی به سوالات شبهات دینی و مذهبی آنها از اهدافی است که در این زمینه دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری با هدف خدمت ‌رسانی مطلوب به زائران و مسافران نوروزی، تقویت باور های دینی و مذهبی و ارتقاء سطح دینی زائران و همچنین تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی اجرایی می‌شود، تصریح کرد: خوشبختانه استقبال مردم استان از اجرای این طرح مطلوب است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه در قالب طرح آرامش بهاری نمایشگاه معرفتی و دستاورد های وقف نیز دایر می شود، بیان کرد: نمایشگاه شاخص دستاورد های وقف در جوار امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان دایر خواهد شد.

حجت الاسلام نیکنام همچنین با اشاره به برگزاری مراسم تحویل سال نو در امامزاده‌ های شاخص استان، گفت: در این مراسم برنامه‌ های مختلفی از قبیل پخش پیام نوروزی مقام معظم رهبری، قرائت زیارت آل‌یاسین و ... صورت می گیرد.

///پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *