logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۹۳۱
امام جمعه ایجرود:

اجرای اقتصاد مقاومتی تنها راه علاج مشکلات کشور است

اجرای-اقتصاد-مقاومتی-تنها-راه-علاج-مشکلات-کشور-است

امام جمعه ایجرود با بیان اینکه نباید به امید و انتظار سرمایه گذاری خارجی ها برای خروج از مشکلات نشست، گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی با مبانی محکم فکری و نظری تنها راه  علاج مشکلات کشور است.

به گزارش موج رسا; به نقل از ایجرود خبر، حجت الاسلام محمد باقر مقدمی« امام جمعه ایجرود» در خطبه های امروز نماز جمعه ایجرود حجت الاسلام مقدمی با اشاره به دیدار دست اندر کاران راهیان نورو جمعی از سرداران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: دفاع مقدس یکی از ثروت های فرهنگی ناب و ارزشمند کشورر است.

وی با بیان اینکه راهیان نور ابتکار بزرگ و مهم برای استفاده از ثروت و معدن طلای دفاع مقدس است، افزود: تنها راه مقابله با طراحی های فرهنگی بدخواهان، استفاده از ثروت غنی و قوی دوران دفاع مقدس در همه عرصه ها است.

امام جمعه ایجرود با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص علت شروع جنگ تحمیلی، تصریح کرد: دشمن و بعثی ها در میان ما احساس ضعف کردند و همین عمل موجب جنگ شد.

 حجت الاسلام مقدمی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای محترم مجلس خبرگان در زمینه های حقوق بشر و تروریسم صحبت کردند، ادامه داد: آمریکائیها که پلیدترین و ضد بشری ترین رژیم های منطقه همکاری دوستانه دارند و این افتضاح بزرگ را در انتخابات اخیرشا به راه انداختند و انتخابات ملت ایران را مورد هجوم خود قرار دادند.

خطیب نماز جمعه ایجرود با اشاره بر اینکه آمریکائیها که مستقیم و غیر مستقیم دستشان به انواع جنایات ضد حقوق بشری در ویتنام، فلسطین، عراق و افغانستان یمن و سایر نقاط جهان آلوده است حق ندارند ادعای حقوق بشری علیه کشور ایران را مطرح کنند.

وی با تاکید بر اینکه ادعاهای آمریکا در این زمینه از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران ارزشی ندارد، عنوان کرد: دولت آمریکا باید بداند که تکرار این روش ها ی نحس شما با استفاده از ابزار منافقین برای حمله به جمهوری اسلامی ایران بی پاسخ نخواهد ماند

حجت الاسلام مقدمی با اشاره در خصوص عمل  به اقتصاد مقاومی و اقدام و عمل سهم افرادو نهاد ها در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی متفاوت است قطعا وظیفه دولت با عنوان قوه ای که در راس امور اجرایی کشور قرار دارد دراین زمینه مهم تر و بیشتر است اما همه وظیفه بر عهده دولت نیست.

امام جمعه ایجرود با بیان اینکه تاکنون میزان کمی از توافقات خارجی محقق شده است، اذعان کرد: بنابراین نباید به امید و انتظار سرمایه گذاری آن ها نشست بلکه باید آن کاری را که خودمان می توانیم در داخل انجام دهیم، در واقع اقتصاد مقاومتی با مبانی محکم فکری و نظری تنها را علاج مشکلات کشور است باید اجرا شود.

حجت الاسلام مقدمی با تاکید بر اینکه در حال حاضر نیز اگر اجازه دهیم آمریکائیها مثل دوران طاغوت همه کاره ایران باشند و به آن ها اعتماد کنیم هیچ مشکلی با نام جمهوری اسلامی ایران نخواهند داشت، ادامه داد:  امیدوارم تحت هر شرایطی آحاد مرم اعم از مسئول و غیر مسئول با در نظر گرفتن منافع مسائل عزت و اقتدار ملی و تبعیت از منویات و فرامین امام خامنه ای  را محور حرکت خویش قرار داده که البته این امر رمز عزت و جاودانگی است و خیر و صلاح دولت، ملت  گوش دادن به فرمان رهبری فرزانه انقلاب است.

خطیب نماز جمعه ایجرود با بیان اینکه رهبر انقلاب در یک سال اخیر اقشار مختلف و نهاد ها را مورد خطاب قرار داده و انقلابی بودن،انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن را که ضامن تحقق عدالت اجتماعی و ریشه کن کردن  فقر، جهل و موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود، خاطر نشان کرد: اصل انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن از شاخصه های مهم است.

حجت الاسلام مقدمی عنوان کرد: پایبندی به ارزش های و اساس اسلام اگر در میان مردم و مسئولین بیش از پیش نمود کند، قطعا در تند باد های حوادث اتفاقی نمی افتد.

وی با اشاره بر اینکه حساسیت در برابر دشمن، شناخت دشمن و نقشه های او و حساسیت در مقابل حرکات و برنامه ها موجب می شئود تا تبعیت از دشمن اتفاق نیفتد، گفت:  این همان جهاد اکبر است.//

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *