logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۹۱۱
رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان:

دانشگاه و صنعت دو بازوی مهم توسعه استان هستند

دانشگاه-و-صنعت-دو-بازوی-مهم-توسعه-استان-هستند

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با بیان اینکه دانشگاه و صنعت به ‌عنوان دو بازوی مهم توسعه جامعه باید در کنار هم باشند، گفت: این امر باعث پیشرفت و توسعه پایدار در جامعه می‌شود.

به گزارش موج رسا; غلامحسین جمیلی شامگاه امروز در جلسه شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی بر لزوم تقویت ارتباط بین دانشگاه و صنعت تأکید کرد و اظهار کرد: این امر باعث پیشرفت و توسعه پایدار در جامعه می‌شود.

وی بابیان اینکه دانشگاه و صنعت به ‌عنوان دو بازوی مهم توسعه جامعه باید در کنار هم باشند، افزود: دانشگاه نقش مهمی در تأمین نیاز های به ‌روز صنایع دارد.

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان تعامل صنعت و دانشگاه باید در بستر مناسب و هدفمند قرار گیرد، راهکار برون ‌رفت از چالش ها و موانع فرا روی توسعه را نیازمند توجه هر چه بیشتر به حوزه ارتباط صنعت و دانشگاه عنوان کرد، بیان کرد: باید خلأ موجود در زمینه تعامل صنعت و دانشگاه با مدیریت منسجم و حساب ‌شده پر شود تا کاستی‌ ها و چالشِ های موجود در حوزه صنعت رفع شود.

وی با بیان اینکه نشست امروز شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در راستای بررسی ارتباط کاربردی دانشگاه با مراکز کسب و کار برگزار می‌ شود، اظهار داشت: طی سال‌ های اخیر ارتباط بین صنعت و دانشگاه بهتر شده است ولی با وجود فعالیت ‌های صورت گرفته هنوز با نقطه مطلوب در این زمینه فاصله ‌داریم.

وی با بیان اینکه امروزه توجه به دانشگاه ‌ها باعث کاهش مشکلات در حوزه‌ های مختلف می‌شود، افزود: برنامه ‌ریزی در این بخش باید دراز مدت باشد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع معادن و کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه واردات لوازم الکترونیکی و برقی از گمرک زنجان ع متوقف شده است، گفت: گمرک شهید رجایی، اصفهان، کیش، مشهد، تهران، گمرک باهنر و بندر بوشهر و باشماق گمرکاتی هستند که اجازه ترخیص کالاهای برقی و الکترونیکی را بر عهده دارند.

* طرح شهرک ‌های فناوری از مهم‌ترین رویکرد های توسعه صنعت با دانشگاه ها

ناصر فغفوری،  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز در این جلسه با تأکید بر توسعه ارتباط صنعت با دانشگاه، اظهار کرد: طرح شهرک ‌های فناوری، مراکز رشد، سرمایه ‌گذاری از مهم‌ترین رویکرد های توسعه ارتباط صنعت با دانشگاه ها است.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی همواره در کنار توسعه اقتصادی مطرح می‌شود اما هر رشد اقتصادی توسعه را به همراه ندارد، افزود: استفاده از منابع و نهاده‌ های تولیدی در بخش عرضه کالا و خدمات به منظور توسعه اقتصادی حائز اهمیت است.

فغفوری با اشاره به اهمیت ارتباط صنعت با دانشگاه در بحث توسعه، گفت: یافتن ابزار های داخلی و خارجی، توسعه محصول جدید، شناخت بازارها، تولید براساس نیاز، بازاریابی، مشتری مداری و گرایش به بازارهای نوظهور از مهم‌ترین موارد برای توسعه ارتباط صنعت با دانشگاه ها است.

///پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *