گروه:ورزشي
ساعت :  ۱۲:۱۳ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ شناسه خبر : ۹۱۰۶
اصفهانیان در واکنش به اجرای قانون بازنشستگان:
خالصانه کارم را در هیئت رئیسه فدراسیون و هیئت فوتبال استان زنجان ادامه می‌دهم!/ هیچ شخص یا ارگان ثالثی حق دخالت در فدراسیون فوتبال را ندارد

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در واکنش به اجرای قانون بازنشستگان گفت: خالصانه کارم را در هیئت رئیسه فدارسیون و هیئت فوتبال استان زنجان ادامه می‌دهم!‏.

به گزارش موج رسا; در مدت زمانی که بحث عدم به کارگیری بازنشسته‌ها در نهادهای دولتی مطرح شد، مصاحبه‌های متعدد و بسیار زیادی از سوی افراد مختلف درباره بازنشستگان فدراسیون فوتبال انجام شد. این مسئله را می‌توان به دلیل بخشی از جذابیت‌های فوتبال دانست که افراد مرتبط با این موضوع را تبدیل به سوژه داغ رسانه‌ها و جامعه می‌کند.

مهدی تاج به  عنوان رئیس فدراسیون فوتبال با توجه به ماده 60 قانون ایثارگری در فدراسیون ماندنی شد اما مشکل این بود که نامه‌ای به وی در این باره داده نشده بود و همه چیز در حد شفاهی مطرح شد.

به‌جز تاج؛ محمدرضا ساکت، محمود اسلامیان، علی کفاشیان، حیدر بهاروند، عبدالکاظم ‏طالقانی و فریدون اصفهانیان نفرات بازنشسته فدراسیون فوتبال هستند که ساکت از سمت خود ‏کنار رفته و جای خود را به معاونش داده است.‏

پس از دو روز غیبت رئیس فدراسیون فوتبال در محل کارش، روز یکشنبه جلسه‌ای در وزارت ورزش و جوانان با حضور مسعود سلطانی‌فر، رضا صالحی‌امیری، مهدی تاج و محمدرضا داورزنی برگزار شد. یکی از موارد مطرح شده در جلسه موضوعی بود که مهدی تاج به آن اشاره کرد. اینکه هنوز نامه‌ای در اختیار او قرار نگرفته که بتواند به کارش در فدراسیون ادامه دهد و با توجه به این موضوع حق امضا ندارد. با این حال وزیر ورزش و جوانان به تاج اطمینان داد که تا چند روز آینده این نامه به دست او می‌رسد و با توجه به این موضوع به کارش همچنان ادامه دهد.

موضوع دیگری که در جلسه مهدی تاج با سلطانی‌فر، صالحی‌امیری و داورزنی مطرح شده، درباره اعضای بازنشسته هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال است. در خصوص اعضای بازنشسته هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، مجمع باید تصمیم‌گیری کند که یکی از راه‌ها استعفای این افراد است. در شرایطی که محمدرضا ساکت به عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال استعفا کرده، این انتظار وجود دارد که کفاشیان، بهاروند، اسلامیان، اصفهانیان و طالقانی، اعضای بازنشسته هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال هم استعفای خود را تقدیم مجمع کنند. در شرایطی که دبیرکل فدراسیون فوتبال که مسئولیت اجرایی فدراسیون را به عهده دارد و پس از رئیس فدراسیون بیشترین مسئولیت در اختیار اوست، استعفا کرده، استعفای اعضای هیئت رئیسه نمی‌تواند خواسته زیادی باشد.

اما فریدون اصفهانیان در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا با اشاره به اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در فدراسیون فوتبال اظهار کرد: ما مشکلی با قانون مصوب مجلس نداریم اما با توجه به اساسنامه‌ای که داریم و بارها این موضوع را اعلام کردیم اساسنامه فدراسیون فوتبال با اساسنامه سایر فدراسیون‌ها تفاوت دارد.

وی افزود: طبق این اساسنامه، فدراسیون فوتبال یک نهاد غیردولتی بوده و وابستگی به دولت ندارد و دولت در آن دخیل نیست و براساس همین اساسنامه کارمان را ادامه می‌دهیم.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با بیان اینکه اعضای هیئت رئیسه در نامه‌ای به وزیر ورزش خواستار روشن شدن تکلیف بازنشستگان این فدارسیون شدند، ابراز کرد: اساسنامه ما در هیئت دولت وقت و فیفا مصوب شده و در آن تاکید شده که فدارسیون فوتبال یک نهاد غیردولتی است و هیچ شخص یا ارگان ثالثی نمی‌تواند در فدراسیون فوتبال دخالت کند.

وی با تاکید بر اینکه براساس همین اساسنامه کارمان را ادامه می‌دهیم، خاطرنشان کرد: ما نه به میز و صندلی چسبیدیم و نه قصد چنین کاری را داریم اما برنامه‌هایی داریم که باید این برنامه‌ها را عملیاتی کنیم.

اصفهانیان بیان کرد: اگر یک مسئولی به صورت صریح به ما نامه بدهد که نباید در فدراسیون فوتبال باشیم در این صورت مشکلی نداریم و کنار خواهیم کشید اما چنین نامه‌ای به ما ارسال نشده است.

وی با بیان اینکه اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال از دولت تغذیه نمی‌شوند، عنوان کرد: ما خالصانه بدون اینکه حکمی داشته باشیم در فدراسیون کار می‌کنیم و هیئت‌های فوتبال نیز چنین وضعیتی را دارند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه هیئت‌های فوتبال استانها یک نهاد غیردولتی هستند، اظهار کرد: هیئت‌های فوتبال حتی یک نهاد عمومی غیردولتی هم نیستند بنابراین ما زیرنظر دولت نیستیم و از دولت هم تغذیه نمی‌شویم و به همین خاطر کارم را در هیئت فوتبال نیز ادامه می‌دهم.

وی تصریح کرد: کارم را با قدرت در فدراسیون فوتبال و هیئت فوتبال استان زنجان ادامه می‌دهم تا اینکه به صراحت اعلام کنند که نباید فعالیت داشته باشیم.

//س

انتهای پیام/

ارسال نظر
9 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات