گروه:سیاسی
ساعت :  ۱۰:۳۸ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ شناسه خبر : ۹۱۰۵
کارشناس مسائل اروپا:
پیروز ایزدی با اشاره به تظاهرات مردمی در برخی از کشورهای اروپایی گفت: با توجه به شرایط بد اقتصادی حاکم در اروپا و همچنین عدم ارتقای وضعیت معیشتی مردم توسط دولت های اروپایی، تا حدودی بی اعتمادی مردم نسبت به گفتمان سیاسی شان شدت یافته است.

به گزارش موج رسا; پیروز ایزدی، کارشناس مسائل اروپا در رابطه با تحولات اخیر در اروپا گفت: با توجه به این بحران ها و رکود اقتصادی که در کشورهای اروپایی مشاهده می شود و همچنین یک سری بحران های اجتماعی و ملیتی دیگر و اینکه آن ها نتوانسته اند در جهت ارتقای وضعیت معیشتی مردم به وعده هایشان عمل کنند و همینطور برای امنیت شان اقدام موثری را به عمل بیاورند، تا حدودی بی اعتمادی مردم نسبت به گفتمان سیاسی شان شدت یافته است.

 

وی افزود: مردم اروپا در حال حاضر و با توجه به اینکه در فرانسه جرقه این کار با افزایش نرخ مالیات زده شد، برای بروز این نارضایتی ها در کف خیابان مجالی پیدا کردند؛ قبلاً نیز این سابقه وجود داشته است که وقتی در یک کشور اروپایی تظاهرات صورت می گرفت، بقیه کشورها هم متاثر می شدند و این پدیده یک حالت مسری پیدا می کرد و بقیه کشورها هم که مردمشان شکایات و نارضایتی های مشابهی داشتند از این فرصت استفاده می کردند و برای ابراز مخالفت های شان دست به اعتراض می زدند.

 

این کارشناس مسائل اروپا در خصوص درخواست مردم برخی از کشورهای اروپایی برای خروج از اتحادیه اروپا بیان داشت: سیاست های این اتحادیه به وضعیت و حال و روز مردم عادی توجهی ندارد و منجر به فشار بیش تری بر آن ها می شود، چون این سیاست ها مستلزم این است که هزینه های عمومی کاسته شود و کاسته شدن از هزینه های عمومی به معنی کاهش مزایای رفاهی است که به مردم تعلق می گیرد و همچنین افزایش مالیات ها سیاست دیگری است که بر روی مردم فشار می آورد، برای همین نوعی بدبینی از طرف مردم به اتحادیه اروپا و سیاست های آن بوجود آمده است.

 

وی ارزیابی خود از آینده اروپا را این گونه عنوان کرد: بیشتر مردم اروپا بدنبال عدالت اجتماعی هستند و برای عده ای دیگر یک سری مسائل هویتی و امنیتی مهم است؛ اگر دولت ها بخواهند که رضایت مردم را جلب کنند باید در این زمینه ها تدابیری جدی بیاندیشند.

 

پیروز ایزدی در پایان گفت: از یک طرف خیلی مهم است که شکاف بین فقیر و غنی که روز به روز در حال افزایش است و موجب تنش های اجتماعی می شود را کم کنند و از طرف دیگر هم اگر به دنبال حل این مشکلات ساختاری اقتصادی که باعث شده فشارهای زیادی روی مردم بیاید باشند و آن سیاست هایی که بیش تر به نفع ثروتمندان و سرمایه داران است را کنار بگذارند تا به نوعی مردم عادی هم در اثر این سیاست ها آسیب نبینند.

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا

انتهای پیام/

ارسال نظر
1 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات