logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۸۹۶
مدير كل كميته امداد استان زنجان خبر داد

بهره‌گیری مددجویان از خدمات رایگان حقوقی وکلا و مشاوران خیر/ احقاق حقوق مددجویان از اهداف مهم در حوزه مددکاری حقوقی است

بهره‌گیری-مددجویان-از-خدمات-رایگان-حقوقی-وکلا-و-مشاوران-خیر-احقاق-حقوق-مددجویان-از-اهداف-مهم-در-حوزه-مددکاری-حقوقی-است

مدير كل كميته امداد استان زنجان  با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و مرکز مشاوران حقوقی، وکلا به منظوربهره‌گیری مددجویان از خدمات رایگان حقوقی وکلا و مشاوران خیر گفت: احقاق حقوق مددجویان از اهداف مهم در حوزه مددکاری حقوقی است.

به گزارش موج رسا; هدایت صفری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تفاهم نامه به منظور ایجاد تعامل، هماهنگی و بهره گیری از ظرفیت وکلای نیکوکاراستان در راستای حل مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی مددجویان به امضاء رسیده است.

وی تصریح کرد: رویکرد و راهبرد اصلی کمیته امداد در دهه چهارم خدمت‌رسانی خود توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش و رسیدن به نقطه خود اتکایی و خودکفایی و استقلال اقتصادی است.که در همین راستا سالانه 10 درصد از مددجویان این نهاد با توانمندسازی از چرخه حمایتی خارج می‌شوند.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان یکی از اقدامات کمیته امداد را ارائه مددکاری حقوقی براساس نوع نیاز خانواده‌ها دانست و ابراز کرد: ارائه معاضدت حقوقی به خانواده‌های تحت پوشش‌، تسهیل در رسیدگی به دعاوی واحقاق حقوق خانواده‌های تحت پوشش در محاکم قضایی از اهداف مهم در حوزه مددکاری حقوقی است که موجب می‌شود برخی از حقوق از این طریق احیاء و خانواده ها به مرز توانمندی برسند.  وی تصریح کرد: ترغیب وترویج روحیه نیکوکاری در جامعه حقوقدانان، وکلا و مشاوران حقوقی و تسهیل در احقاق و رسیدگی به دعاوی مددجویان تحت پوشش در محاکم قضایی از جمله اهداف انعقاد این تفاهم نامه همکاری بوده است.

صفری خاطرنشان کرد: در این تفاهم‌نامه بهره‌گیری مددجویان تحت پوشش از خدمات رایگان حقوقی وکلا و مشاوران خیر، تشکیل مجمع وکلا، حقوقدانان نیکوکار و خیر استان و بهره‌مندی مددجویان از آموزش‌های حقوقی رایگان براي پیشگیری از مشکلات حقوقی مورد توجه قرار گرفته است.

لازم به ذکر است در حال حاضر 20 هزار خانوار تحت‌پوشش کمیته امداد استان زنجان قراردارند، افزود: این آمار شامل 13 هزار زن سرپرست خانوار، 17 هزار سالمند، 3هزارو700 دانشجو و دانش‌آموز و 659 بیمار خاص است.ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *