logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۸۹۵
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبرداد

لزوم آمادگی کشاورزان برای توزیع کود سرک در مزارع گندم/ توزیع 39 هزار تن انواع کود در استان زنجان

لزوم-آمادگی-کشاورزان-برای-توزیع-کود-سرک-در-مزارع-گندم-توزیع-39-هزار-تن-انواع-کود-در-استان-زنجان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به توزیع کودهای شیمایی در بین کشاورزان گفت: 39 هزار تن انواع کود در استان زنجان توزیع شده است.

اکبر کرامتی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های اداره کل هواشناسی استان مبنی بر احتمال بارندگی های موثر در روزهای آتی و همچنین با عنایت به اهمیت تغذیه گیاهی مزارع گندم و جو، کشاورزان نسبت به تهیه و تدارک کودهای ازته قبل از تعطیلات ایام عید نوروز اقدام کرده و آمادگی لازم را داشته باشند تا در صورت فراهم شدن شرایط آب و هوایی موثر در مزارعی که رشد مطلوبی دارند نسبت به توزیع کود سرک در مزرعه اقدام کنند.

اکبر کرامتی تصریح کرد: براساس پیش بینی های هواشناسی، کود ازته از 15 اسفند ماه جاری تا دهه نخست اردیبهشت ماه در مزارع گندم استان قابل استفاده است.

وی با اشاره به تامین کود مورد نیاز کشاورزان استان طی فصل زراعی جدید تصریح کرد: تاکنون 39 هزار تن انواع کود در استان زنجان توزیع شده که 32 هزار تن از این میزان کود ازته، 6 هزار تن کود فسفاته و یک هزار تن کود پتاسه بوده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه کود اوره عمده‌ترین کودی است که در فصل بهار استفاده می‌شود، تصریح کرد: برخی از کود‌های شیمیایی مانند فسفات و پتاسیم خارج از کشور وارد می‌شوند و کود‌های سرک برای محصولات غلات و کود‌های فسفاته و استارتر جزو کود‌هایی است که در استان زنجان استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه میزان استاندارد مصرف کود‌های شیمیایی در زمین‌های کشاورزی در استان زنجان رعایت می‌شود، خاطرنشان کرد: استان زنجان جزو سالم‌ترین استان به لحاظ بقایای کود شیمیایی است.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *