گروه:سیاسی
ساعت :  ۱۴:۱۶ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ شناسه خبر : ۸۸۶۲
واکنش علمای اهل سنت کشور به نسل‌کشی آل‌سعود در یمن _ 1
علما و بزرگان اهل سنت ایران اسلامی، در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف ضمن محکوم کردن جنایات آل سعود در یمن، حمله عربستان به یمن را نسل‌کشی خواندند و بر وحدت و بیداری جهان اسلام برای کمک به مسلمانان مقاوم یمنی تأکید کردند.

به گزارش موج رسا;  بیش از 3 سال از آغاز حمله آل‌سعود و هم‌پیمانانش به یمن می‌گذرد. کشوری کوچک اما مقاوم که تنها گناهش این است که می‌خواهد مستقل باشد. آل‌سعود در برابر سکوت جهان اسلام و مدعیان حقوق بشر هر روز بیش از گذشته آتش عداوت و کینه‌توزی خود را بر سر مردم مظلوم و بی‌پناه یمن می‌ریزد و دریغ از اینکه این حملات از سوی کشور‌های مدافع حقوق بشر و مدعیان مبارزه با تروریست محکوم شود.

علما و بزرگان اهل سنت ایران اسلامی، در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف ضمن محکوم کردن جنایات آل سعود در یمن، بر وحدت و بیداری جهان اسلام برای کمک به مسلمانان مقاوم یمنی تأکید کردند.

 

کردستان

سعودی‌ها نوچه آمریکا و اسرائیل شده ‌اند

ماموستا راستی، ماموستا برجسته اهل سنت سنندج در گفتگو با خبرنگار کردتودی ضمن محکومیت حملات رژیم آل سعود به یمن اظهار کرد: آل سعود با هم پیمان شدن با رژیم صهیونیستی باعث شده است که 6 هزار کودک یمنی را نسل کش کند و این خلاف انسانیت و خلاف شریعت اسلام است.

وی افزود: متأسفانه هم ‌اکنون شاهد تحقق اهداف ضد اسلامی دشمنان اسلام توسط آل سعود هستیم و به عینه سعودی ها نوچه آمریکا و اسرائیل شده ‌اند.

امام جمعه موقت سنندج از جنایت نیروهای سعودی در یمن به عنوان جنایت علیه بشریت نام برد و افزود: آل سعود با جنایات خود در یمن در راستای تحقق اهداف اسرائیل و امنیت این رژیم نامشروع، تحقق اهداف آمریکا و کشورهای غربی  و جان‌بخشی دوباره به داعش قدم برمی دارند.

این عالم اهل سنت از وحدت و انسجام بین امت اسلامی به عنوان بزرگترین سلاح در برابر توطئه‌ های دشمنان نام برد و خواستار هوشیاری هرچه بیشتر مسلمانان در این خصوص شد.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: حملات ددمنشانه آل سعود به یمن مغایر با همه قوانین بین ‌المللی بوده و در سایه حمایت‌ های کشورهای غربی و ضد اسلامی در حال اجرا بوده و باید هرچه سریع تر متوقف شود.

 

مدعیان حقوق بشر بر روی جنایات آل سعود در یمن چشم بسته اند!

 ماموستا مصطفی شیرزادی، عالم اهل سنت شهرستان مریوان با اشاره به اینکه وحدت نیاز امروز جهان اسلام است، اظهار داشت: وحدت و برادری بهترین سلاح برای مقابله با گروه های تروریستی و برادرکشی در جهان اسلام است.

وی در ادامه سخنان خود با انتقاد از سیاست برخی از کشورهای اسلامی در قبال رژیم صهیونیستی، گفت: دوستی و همپیمان شدن با رژیم جعلی اسرائیل حرکت در مسیر و مشی شیطان است، ولی با این وجود برخی از کشورهای اسلامی که اسلام ناب محمدی (ص) را زیر سئوال برده اند به بردگان حلقه به گوش آمریکا و اسرائیل در منطقه تبدیل شده اند که این مایه خفت برای مسلمانان است.

ماموستا شیرزادی در ادامه سخنان خود با محکوم کردن کودک کشی و نسل کشی آل سعود در یمن، اظهار داشت: چندین سال است که مردم بی دفاع و مظلوم یمن زیر حملات سنگین رژیم آل سعود هستند، ولی تاکنون در برابر این همه هجمه آل سعود و هم پیمانانش استقامت کرده اند.

امام جمعه مریوان تصریح کرد: با این وجود امروز شاهد فاجعه انسانی در یمن هستیم و هر روز صدها کودک و نوزاد بی گناه یمنی یا از بیماری جان می سپارند یا از گرسنگی!!

این عالم اهل سنت در ادامه سخنان خود با انتقاد از سکوت کشورهای حامی حقوق بشر به ویژه دولت های اسلامی در قبال نسل کشی در کشور یمن، اظهار کرد: سکوت در برابر نسل کشی در یمن به معنی تایید جنایت توسط آل سعود و هم دستانش است.

ماموستا شیرزادی گفت: رسول اکرم (ص) در دفاع از حقوق مظلومین به شدت حساس بودند تا جایی که از ایشان نقل است که می فرمایند: « هرکس بشنود صدای مسلمانی را که فریاد می کند: مسلمانان به فریادم برسید و او کمک نکند, دیگر مسلمان نیست».

 

تجاوز عربستان سعودی محکوم ومذموم میباشد

ماموستا عبدالسلام محمدی عالم اهل سنت شهرستان بیجار در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار کرد:  تجاوز کشورهای عربی و در راس آن عربستان سعودی به کشور یمن ومردم مظلوم آن محکوم واین عمل تجاوز میباشد واین وظیفه سایر کشورهای اسلامیست که میانجگری کرده ودر جهت ایجاد صلح وآرامش و ممناعت از جنگ وخونریزی اقدام نمایند.

وی گفت: خداوند متعال در قران کریم چنین میفرماید؛ وان طائفتان من المومنین اقتتلوا فاصلحوا بینهما،  لذا حمایت از مظلومین وخاصتا مظلومین یمن وظیفه هر انسان مومن وآزاده میباشد و تجاوز عربستان سعودی محکوم ومذموم میباشد.

وی ادامه داد: از افتخارات نظام اسلامی بحث وحدت فرق اسلامی میباشد که بحمدالله در ایران اسلامی وبین فرق ومذاهب اسلامی وحدت وهمدلی وجود دارد  و وحدت بر اصول مشترک سبب عزت مسلمانان میباشد.

این عالم اهل سنت تاکید کرد: استفاده از چهره های علمی و وحدت محور در مجالس و کنفرانس های وحدت واستفاده از ظرفیت های علمی مذاهب اسلامی سبب الفت ومحبت میباشد.

 

جنایات رژیم آل سعود در حق مردم یمن نابخشودنی است

ماموستا ملاهاشم نوری امروز و در گفتگو با خبرنگار کردتودی با اشاره به جنایات رژیم آل سعود در برابر مردم یمن و کشتار زنان و کودکان بی دفاع اظهار داشت: متاسفانه رژیم آل سعود امروز به نوکر و سرسپرده استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار تبدیل شده است و مردم مظلوم و بی دفاع یمن را مورد حمله قرار داده است.

وی با بیان اینکه رژیم آل سعود به دنبال ایجاد تفرقه در بین مسلمانان است ادامه داد: دشمن امروز به دنبال از بین بردن مسلمانان با استفاده از مسلمانان و دین اسلام است و با ایجاد گروهک های تروریستی در این راه وارد شده است.

امام جمعه اهل سنت قروه خاطر نشان کرد: نسل کشی امروز در یمن حرکتی وحشیانه و نابخشودنی است و باید توسط سازمان های بین الملل محاکمه شود.

نوری بیان داشت: متاسفانه سازمان های بین المللی هیچ واکنشی در برابر این حملات وحشیانه ندارند و رژیم آل سعود نیز برای جلب رضایت غرب دست به جنایات وحشیانه می زند.

وی با بیان اینکه باید مسلمانان در کنار یکدیگر وحدت داشته باشند افزود: وحدت رمز پیروزی مسلمانان در برابر دشمنان است.

خطیب نماز جمعه قروه ادامه داد: به فرموده قرآن کریم مسلمانان باید به ریسمان وحدت و یکپارچگی چنگ بزنند و در برابر دشمن بایستند و اجازه ندهند دشمن به اهداف خود دست یابد.

 

هرمزگان

آل سعود دشمن کل مسلمانان جهان است

شیخ حمداله جاشویی، امام جمعه اهل سنت بندر لنگه در گفتگو با هرمز با بیان اینکه هفته وحدت یادگاری از امام خمینی (ره) است، اظهار کرد: امام (ره) برای اتحاد هرچه بیشتر مسلمانان و از بین بردن اختلافات اهل سنت و تشیع ایام بین روایت ولادت پیامبر(ص) از منظر اهل سنت و تشیع را هفته وحدت قرار دادند.

عالم اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه مسلمانان با اتحاد میان خود باید دشمنان را نابود سازند، گفت:روشنگری افراد جامعه از وظایف علما و بزرگان اهل سنت و تشیع بوده که با بیداری امت اسلامی هر دشمنی در سراسر جهان نابود خواهد شد.

جاشویی با اشاره به اینکه وهابیت و آل سعود دشمن تمام مسلمانان جهان است، گفت: روزانه خون ده ها کودک یمنی توسط آل سعود به پشتوانه آمریکا و اسراییل خبیث ریخته می شود که این امر بیداری امت اسلامی را برای کمک به مسلمانان یمنی را می طلبد.

وی خاطر نشان کرد: ایران اسلامی تنها کشوریست که می تواند روشنگری و ایستادگی را به تمام جهان صادر کند به همین دلیل دشمن با متوسل شدن به اقتصاد و تبلیغات تمام عیار در پی نابود سازی انقلاب است که به فضل خداوند و درایت های رهبری این خواسته آنها میسر نخواهد شد.

 

پیشرفت در گرو اتحاد امت اسلامی است

شیخ مسعود راهبر، عالم اهل سنت هرمزگان ضمن تبریک به مناسبت هفته وحدت اظهار کرد: امت اسلامی باید یدی واحد برای از بین بردن دشمنان، کفار و استعمار جهانی باشند و امروز بعد از گذشت چهل سال ایران اسلامی با الگوگیری از وحدتی که امام نهادینه کردن در امنیت و صلح قرار دارد.

عالم اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه اسلام دین آرامش و مودت است، گفت: هفته وحدت سر آغاز همه خوبی هایست و وحدت تنها متخص به یک هفته نبوده لذا مسلمانان باید در تمام طول سال در خدمت اتحاد امت اسلامی باشند.

راهبر با بیان اینکه پیشرفت در گرو اتحاد امت اسلامی است، عنوان کرد: اتحاد امت اسلامی پیشرفت در زمینه های اقتصادی، سیاست، فرهنگ و اجتماعی را به دنبال دارد و هرجا جدایی و اختلاف وجود داشته آنجا بی عدالتی، جور، فقر و فساد ظهور می یابد.

 

همه باید گوش به فرمان رهبر انقلاب باشیم

وی با تاکید بر اینکه همه باید گوش به فرمان رهبر باشیم، افزود: امت اسلامی با اتخاد خود و با بهره گیری از درایت های امام خامنه ای(مدظله العالی) و حرکت در مسیر تدابیر ایشان دشمن را مایوس کرده است.

عضو شورای روحانیت هرمزگان با بیان اینکه با اتحاد مسلمانان هیچ خللی در پیکره انقلاب اسلامی به وجود نمی آید، تصریح کرد: در هفته وحدت مسلمانان باید این اتحاد را بش از پیش حفظ کرده و شعار همدلی را به منصه ظهور برسانیم چرا که شیعه و سنی مشترکات فراوانی مانند خدای واحد، پیامبر، قرآن و قبله را دارند.

راهبر ضمن محکوم کردن جنایات آل سعود در یمن اظهار کرد: امروز یهود و نصارا با ایجاد اختلاف در بین مسلمانان به دنبال کشتار آنها و نابود کردن منافع کشور های اسلامی است.

وی افزود: غربی ها به دنبال غارت منافع اسلامی بوده و با استفاده از ظزفیت های کشورهای اسلامی سلاح ساخته و در اختیار مسلمانان برای کشتار یکدیگر قرار داده اند.

عالم اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه آمریکا و کشورهای اروپایی به دنبال نابودی اتحاد مسلمانان است، گفت: جنگ تنها در کشورهای اسلامی مانند یمن، سوریه و افغانستان صورت می گیرد و مردمان مظلوم به خاک و خون کشیده می شود.

راهبر با تاکید بر اینکه آل سعود از اسلام گرایی اروپاییان می ترسند، عنوان کرد: یهودیان و مسیحیان فوج به فوج به اسلام گرویده اند و این را غربی ها را به هراس انداخته و گروه هایی مانند داعش ایجاد کرده اند تا اسلام هراسی را به وجود آورند.

وی با بیان اینکه منابع بزرگ نفت و گازی در بلاد های اسلامی وجود دارد، خاطر نشان کرد: بهترین امکانات را خداوند برای مسلمانان قرار داده اما بعضی از حکام اسلامی در اختیار دشمنان قرار می دهند.

 

مسلمانان با اتحاد خود آل سعود را نابود می سازند

شیخ احمد خنجی امام جمعه اهل سنت پارسیان اظهار کرد: هفته وحدت تلنگریست برای ایجاد اتحاد بیشتر مسلمانان و قرار گیری آنها در کنار یکدیگر برای کسب پیشرفت های بزرگ است.

عالم اهل سنت هرمزگان تصریح کرد: مسلمانان با اتحاد، یکپارچگی و رعایت عدالت می توانند به درجات بالای علمی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی دست یابند.

خنجی با بیان اینکه اسلام دین گسترده ای برای تمام جهان است، گفت: سران کشورهای غربی برای به دست اوردن منافع خود به آل سعود روی آورده اند و از قدرت های مالی عربستان برای نابودی مسلمانان استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه اهل سنت ریختن هرگونه خون بی گناه را محکوم می کنند، گفت: جنگ عربستان بر علیه یمن نتیجه اختلاف افکنی میان مسلمانان است که مسلمانان با اتحاد خود در سراسر جهان باید دشمنان را نابود سازند.

 

خراسان شمالی

حملات آل سعود به یمن نسل‌کشی است

آخوند رحیم صمدی، امام جمعه یکه سعود از توابع راز و جرگلان با محکوم کردن حملات رژیم آل سعود به مردم یمن این حملات را برادرکشی و نسل کشی برشمرد.

آخوند صمدی گفت: افرادی ساده لوح فریب تبلیغات کشورهای بیگانه از جمله آمریکا، انگلیس و اسرائیل را می خورند، این در حالی است که آنها خودشان را حاکم این منطقه می دانند و مردم را فریب می دهند.

وی با بیان اینکه کشتار جامعه مسلمان از نظر عقلانی مورد قبول نیست و یک نسل کشی به حساب می آید، افزود: این عمل را محکوم می کنیم و باید سردمداران کشورهای مسلمان آگاه شوند و مار در آستین خود پرورش ندهند.

وی خاطر نشان کرد: آل سعود نوکر آمریکا است و کشتار زنان و کودکان بی گناه یمنی برای خوش خدمتی به اربابان خود انجام می دهند.

آخوند صمدی تاکید کرد:  اگر کشورهای مسلمان با اتحاد جنایات علیه مسلمانان را محکوم کنند و قدرت خود را به جهانیان ثابت کنند کمتر شاهد مسلمان کشی در دنیا خواهیم بود.

 

مدعیان حقوق بشر نباید در مقابل این جنایات سکوت کنند

آخوند بایرام محمد دهش، امام جماعت مسجد محمد رسول الله (ص) در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به آیاتی از قرآن کریم و ضمن محکوم کردن جنایان علیه مردم یمن بر دفاع از مظلومان تاکید کرد.

وی ادامه داد: مسلمانان سراسر جهان با نشان دادن اتحادشان می توانند در دل دشمن ترس و واهمه ایجاد کنند.

آخوند دهش افزود: مدعیان حقوق بشر باید در مقابل نسل کشی آل سعود علیه مسلمان سکوت نکنند و به دفاع از حقوق آن ها بپردازند.

 

آل سعود با جنایت در یمن به دنبال اقتدار پوشالی برای خود است

آخوند قلی پور امام جمعه اهل تسنن شهر آشخانه با محکوم کردن جنایات رژیم آل سعود با هم پیمانی رژیم صهیونیستی و آمریکا در کشتن مردم مظلوم یمن، گفت: کودکان مظلوم یمن چه گناهی کرده اند که مورد تجاوز آل سعود و مورد بی توجهی و چشم پوشی سازمان های بین اللملی قرار می گیرند.

امام جمعه اهل تسنن شهر آشخانه با اشاره به هدف این جنایات، عنوان کرد: رژیم آل سعود با هدف راضی نگه داشتن حامیان مالی، جنگ افزاری و اقتدار بخشیدن پوشالی در منطقه توسط آمریکا دست به چنین جنایات خونخوارانه علیه بشریت می زند.

آخوند قلی پور با بیان این که با کشتن مردم مظلوم و بی دفاع پیروزی به دست نمی آید، خاطر نشان کرد: بزرگترین سلاح مسلمانان در برابر توطئه دشمن وحدت و تقویت ایمان است.

وی تاکید کرد: ایمان قوی، وحدت و انسجام مسلمانان بزرگترین سلاح در مقابله با تهدیدات و حملات دشمنان است.

 

اتفاقات یمن رخ به دلیل نبود اتحاد در آن کشور است

آخوند خالمحمد درخشان از علمای فعال اهل سنت  جرگلانی در درباره جنایتی که در یمن رخ میدهد گفت: همه این جنایت در حال وقوع به دلیل نبود اتحاد در بین مسئولان آن کشور است .

وی افزود: وقتی مسولان یک کشور به چند دسته تقسیم شوند و هر کدام بدون توجه به نظرات هم فقط حرف خودشان را بزنند قطعا دشمن از این میان سو استفاده خواهد کرد.

وی تاکید کرد: کسانی که زنان و مردان و کودکان بی گناه یمنی را به خاک و خون می کشند مسلمان نیستند.

وی با ابراز تاسف از این وقایع گفت : اهل سنت شهرستان رازوجرگلان چنین جنایات را محکوم کرده و خواستار اتحاد همه مسلمانان و مجامع جهانی برای دفاع از مردم مظلوم یمن هستیم.

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛

انتهای پیام/

ارسال نظر
9 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات