logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۸۷۹
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری زنجان:

توسعه شرکتهای دانش بنیان از مطالبات دختران زنجانی در حوزه اشتغال است

توسعه-شرکتهای-دانش-بنیان-از-مطالبات-دختران-زنجانی-در-حوزه-اشتغال-است

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری زنجان با اشاره به ضرورت توجه به ایجاد اشتغال برای زنان و دختران زنجان خاطرنشان کرد: هم اکنون 40هزار دانشجوی دختر در دانشگاه های استان در حال تحصیل هستند که توسعه شرکتهای دانش بنیان و گسترش طرح های اشتغال زا از مطالبات دختران و زنان زنجانی در حوزه اشتغال است.

به گزارش موج رسا; ماهرخ بلوری ظهر امروز در نشست هم اندیشی دختران جوان برگزیده استان با مسئولین ملی- استانی اظهار داشت: برای توسعه و رسیدن به بالندگی در جامعه امروز نیازمند بهره گیری از خرد جمعی هستیم و جامعه چند صدایی ما نیاز به گفتگو و خرد جمعی دارد .

وی با اشاره به پیشرفتهای اتفاق افتاده در حوزه زنان و خانواده پس از انقلاب تصریح کرد: پس از انقلاب زنان در حوزه ای مختلف آموزشی، بهداشتی، فرهنگی و حضور در عرصه های علمی و کسب و کار نقش موثری داشته و در دوران دفاع مقدس نیز نقش بارزی را ایفا کرده اند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری زنجان افزود: حضور انبوه  زنان در حوزه ورزشی و داشتن تعداد زیادی ورزشکار موفق زن  و نیز حضور پررنگ زنان در فضاهای دانشگاهی و خیریه تنها چند نمونه از حضور موفق بانوان زنجانی در سالهای پس از انقلاب بوده است.

وی با اشاره به ضرورت اعطای مسئولیتهای بیشتر به زنان و دختران جوان  ابراز کرد: جامعه ما در حال تحول است و یکی از این تحولات فرصت ارایه خدمت به نسل جوان بوده و خدا را شاکریم که با نسل آگاه تر و فرهیخته تری مواجه هستیم که برای رشد و توسعه استان نیازمند حضور جوانان در عرصه های مختلف اجرایی هستیم .

بلوری خاطرنشان کرد: وجود 120 عضو هیئت علمی دائمی،40 هزار دانشجوی دختر در دانشگاههای استان، حضور پررنگ زنان در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی ، کشاورزی یکی از دستاوردهای مهم در حوزه زنان و بانوان استان زنجان است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری زنجان خاطرنشان کرد: دختران زنجانی توانایی ملی و استانی بسیاری داشته و از شما جوانان انتظار داریم بر محدودیتها غلبه کرده و برای صلح جهانی تلاش کنند.

معاون امور سیاسی و امنیتی استاندار  زنجان نیز با استقبال از بیان مشکلات حوزه  زنان و دختران استان ابراز کرد:دولت تلاش مضاعفی را برای ارتقاءشاخص های مربوط به حوزه  زنان د ختران داشته و بی مهابا تلاش کرده است تا توجه ویژه ای را به حوزه زنان و بانوان با در نظر گرفتن بسیاری از موضوعات جانبی داشته باشد.

 موسوی با استقبال از نقطه نظرات ارائه شده توسط نمایندگان دختران موفق استان تصریح کرد: بیانات دختران موفق استان در ارائه مشکلات قابل توجه بوده وما متقدیم که مطالبات به حق این دختران باید در دولت یازدهم نه در شعار و بلکه در عمل و با نگاه امید حل شود./ک

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *