logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۸۷۶
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان خبر داد

پرداخت 3 هزار تسهیلات قرض‌الحسنه در استان زنجان

پرداخت-3-هزار-تسهیلات-قرض‌الحسنه-در-استان-زنجان

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان گفت: تا کنون 3 هزار و 240 مورد تسهیلات قرض‌الحسنه از محل صندوق ولایت امداد به نیازمندان پرداخت شده است که مبلغ تسهیلات پرداخت شده در این بخش 90میلیاردو930میلیون ریال است.

به گزارش موج رسا; هدایت صفری با دیدار مدیر امور بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به اینکه خدمت بی‌منت، داشتن روحیه جهادی، تفکر بسیجی و اقدام و عمل از خصوصیات همکاران کمیته امداد است، اظهار کرد: همین امر کموجب می‌شود خدمات اثربخشی به جامعه هدف ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه راهبرد اصلی امداد در دهه چهارم خدمت‌رسانی خود به جامعه هدف توانمندسازی، بازاریابی و ایجاد اشتغال برای جامعه هدف است، افزود: با این اقدامات زمینه ارتقای سطح اقتصادی خانواده‌ها و خروج آنها از بدنه حمایتی امداد فراهم شده است.
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان گفت: همراهی بانک ها در ارائه تسهیلات در موعد مقرر و براساس توافقات صورت گرفته در تحقق توانمندسازی مددجویان و ارائه تسهیلات اشتغالزایی موثر خواهد بود.
صفری در ادامه از راه‌اندازی صندوق ولایت امداد خبر داد و گفت: با پشتیبانی بانک ملی این صندوق به شبکه شتاب متصل شده و خیران و نیکوکاران، صندوق‌های محلی و خانگی و مساجد می توانند در اين صندوق سپرده‌گذاری کرده و خدمات خود را از طریق این صندوق ساماندهی کنند.
وی با تأکید بر اینکه شاخص اصلی برای این صندوق و نگاه راهبردی آن جذب خیران برای سپرده‌گذاری و ورود به وادی سبقت در خیرات توسعه فرهنگ قرض‌الحسنه و صدور آن به کل کشور به عنوان یک الگو است، تصریح کرد: این امر موجب می‌شود، زنجیره‌ای از ارزش در جامعه شکل گرفته و با شبکه‌سازی ارائه خدمات به نیازمندان موثر شود.
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه از آغاز سال جاری تا کنون 3 هزار و 240 مورد تسهیلات قرض‌الحسنه از محل صندوق ولایت امداد به نیازمندان پرداخت شده است، افزود: مبلغ تسهیلات پرداخت شده در این بخش 90میلیاردو930 میلیون ریال است.
صفری در ادامه تسهیلات در گردش صندوق ولایت امداد را 300 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: میزان تسهیلات پرداختی به نیازمندان در قالب وام قرض‌الحسنه ضروری و کارگشایی به میزان حداکثر50 میلیون ریال است که برای رفع مشکلات ضروری و نیازهای فوری خانواده‌های تحت پوشش پرداخت می‌شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر 630 نفر پشت نوبت دریافت تسهیلات در استان وجود دارد که نیازمند همت خیران در این بخش است.
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان در ادامه گزارشی از وضعیت اشتغال زایی در استان ارائه کرد و گفت: امسال یک هزار و 276 طرح با اعتباری معادل 134 میلیارد ریال اجرایی شده است.
وی با اشاره به همکاری و همراهی بانک‌ها و مسئولان استانی به ويژه تاکید استاندار زنجان در شورای هماهنگی بانک‌ها برای شتاب بخشی به اعطای تسهیلات به مددجویان این نهاد افزود: پیش‌بینی می‌شود این فعالیتهای اثر بخش و همراهی‌های موثر منجر به ایجاد 2 هزار شغل تا پایان سال شود.
صفری همچنین گزارشی از وضعیت مشارکت‌های مردمی در استان نیز ارائه کرد و گفت: امسال بیش از 206 میلیارد ریال کمک مردمی در همه سرفصل‌های درآمدی جذب و در بین خانواده‌های نیازمند هزینه شده است.
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان همچنین گزارشی از وضعیت جمع‌آوری زکات در استان ارائه کرد و افزود: امسال بیش از 78 میلیارد ریال زکات در استان جمع‌آوری شده که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال به 80 میلیارد ریال برسد.

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *