logo
امروز : دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/8 ] [ 24 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۸۷۵
با احداث 110 كيلومتر شبكه كابل انجام شد؛

پایان عمليات تعويض شبكه هاي سيمي روستايي شهرستان زنجان

پایان-عمليات-تعويض-شبكه-هاي-سيمي-روستايي-شهرستان-زنجان

با احداث 110 كيلومتر شبكه كابل خودنگهدار روستايي؛ عمليات تعويض كل شبكه هاي سيمي روستايي با كابل خودنگهدار به پایان رسید.

به گزارش موج رسا; با اجراي پروژه جمع آوري شبكه هاي سيم مسي همه روستاهاي حوزه برق شرق زنجان و تعويض آن با كابل خونگهدار در حجمي به وسعت 110 كيلومتر، گام بلندي در زمينه كاهش تلفات انرژي و ساماندهي شبكه هاي توزيع برق استان برداشته شد.

امروزه اهمیت صنعت برق به عنوان یک صنعت مادر و نقش حیاتی آن در راه اندازی و بهره برداری از صنایع  وكارخانجات دیگر برکسی پو شیده نیست و درصد قابل توجهی از منابع اولیه انرژی (انرژی های فسیلی، هسته ای، آب، باد، نور خورشید و…)صرف تولید انرژی شده با صرف هزینه های گزاف و از طریق خطوط انتقال و توزیع هوایی و زمینی تحویل مشترکین می  شود. 

كابل خودنگهدار به عنوان نسل جدید خطوط هوایی فشار متوسط و ضعیف مزایای بسياري از جمله  كاهش چشمگير سرقت انرژی ( انشعاب برق هاي غيرمجاز)، خطرات محیطی از قبیل خطر برخورد صاعقه، برخورد اشجار و اجسام خارجی، برخورد پرنده و در نهايت كاهش تلفات انرژي و افزايش قابليت اطمينان شبكه هاي توزيع برق را داراست.

در همين راستا امور برق شرق شهرستان زنجان در سال جاري توانست با جايگزني 110كيلومتر شبكه كابل خودنگهدار بجاي شبكه سيمي در تمامي روستاهاي حوزه فعاليت اين امور گام موثري در صرفه جويي انرژي و اجراي يكي از مهمترين فرامين اقتصاد مقاومتي اقدام وعمل برداشته و جزو امورهاي اجرايي پيشرو در سطح استان شناخته شود.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *