logo
امروز : سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/2 ] [ 18 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۸۷۴
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان:

آغاز طرح خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر از 25 اسفند/تجهیزات هلال احمر زنجان در شان استان نیست

آغاز-طرح-خدمات-نوروزی-جمعیت-هلال-احمر-از-25-اسفند-تجهیزات-هلال-احمر-زنجان-در-شان-استان-نیست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر استان زنجان از 25 اسفند ماه سال جاری تا 17 فروردین سال آینده اجرا می شود.

به گزارش موج رسا; شهرام میرزایی در جمع خبرنگاران استان زنجان با اشاره به ضرورت ارائه آموزش های همگانی به مردم، اظهار داشت: ارائه آموزش های همگانی اولویت جمعیت هلال احمر استان زنجان است.

وی با اشاره به اینکه هنوز حساسیت لازم در مردم برای دریافت آموزش های همگانی ایجاد نشده است، افزود: ضروری است رسانه های استان به این امر مهم به جمعیت هلال احمر کمک کنند.

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان بر ضرورت تقویت آموزش های همگانی در بین مردم تاکید کرد و گفت:تلاش جمعیت هلال احمر استان برای قطب شدن استان در بحث این آموزش ها است.

میرزایی با اشاره به ماده 92 برنامه ششم توسعه کشور ، خاطرنشان کرد: توسعه آموزش های همگانی مورد تاکید قانونگذاراست که امیدواریم با همت رسانه ها این موضوع در سطح استان توسعه یابد.

وی توسعه و تقویت شبکه امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان را از تاکیدات عنوان کرد و گفت: این استان به دلیل هم مرز بود با هفت استان کشور در راستای تقویت شبکه امداد و نجات گام های مهمی را برمی دارد که این امر نیازمند کمک های مسئولان است.

 

*تجهیز و توسعه نیازمند اعتبارات ویژه است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان اختصاص اعتبارات ویژه در زمینه تجهیز و توسعه این جمعیت را ضروری دانست و  گفت: مشکلات به مسئولان استانی ارائه شده است.

میرزایی با بیان اینکه افزایش آگاهی های عمومی برای کاهش خطر پذیری و تاب آوری جامعه در برابر حوادث ضروری است، گفت: طرح خادم به منظور ارائه آموزش به خانواده ها در مقابل مخاطرات از برنامه های مهم جمعیت هلال احمر استان است که در این زمینه همکاران با مراجعه به درب منازل مردم آموزش های همگانی را ارائه می کنند.

وی با اشاره به اینکه این طرح از مجتمع های مسکونی آغاز شده است، گفت: تا کنون در سه مجتمع برگزار شده است.

این مسئول با اشاره به عدم استقبال مناسب مردم از این طرح، بیان داشت: از رسانه ها انتظار  می رود با اطلاع رسانی مناسب به مردم همراه این طرح باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از اختصاص  پایگاه امدادی شمال غرب به مرکز آموزش های تخصصی خبر داد و گفت: تلاش می شود از  حضور پر رنگ خبرنگاران استان در مسائل بحران استفاده شود.

میرزایی با اشاره به اینکه تصادفات جاده های و برف و کولاک از عمده مشکلات استان محسوب می شود، ادامه داد: در برخی از فصول نیز زلزله و سیل از جمله حوادث غیر مترقبه در استان است.

وی با بیان اینکه تشکیل تیم خبرنگاران بحران فرصت مغتنمی برای اطلاع رسانی فعالیت های جمعیت هلال احمر محسوب می شود، افزود: از حضور این تیم در استان استفاده لازم انجام می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار  "نوروز متفاوت با خدمات متفاوت" در قالب ستاد تسهیلات سفر استان زنجان، خاطرنشان کرد: تاکید استاندار نیز خدمات رسانی مطلوب از سوی دستگاه های اجرایی در ایام نوروز است.

میرزایی با اشاره به اجرای طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر استان زنجان، گفت: از 25 اسفند ماه سال جاری تا 17 فروردین سال آینده این طرح در استان اجرایی می شود.

 

*اجرای 16 پایگاه ثابت و سیار در طرح نوروزی

وی با بیان اینکه در قالب این طرح 16 پایگاه ثابت و سیار به هموطنان خدمات رسانی می کنند، افزود:پایگاه شمالغرب نیز به عنوان پشتیبان به مسافران نوروزی خدمات رسانی خواهد کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از حضور 360 نفر امدادگر و نجاتگر در این طرح خبر داد و گفت: هشت نفر پیراپزشک، 12 دستگاه خودروی پشتیبانی کمک دار، 19 دستگاه آمبولانس، هشت دستگاه خودروی نجات، سه دستگاه آرکو به اجرای طرح کمک می کنند.

میرزایی با بیان اینکه شماره تلفن 112 به عنوان پاسخگوی 24 ساعته به نیازهای امدادی پاسخ می گوید، افزود:تیم امداد هوایی و بالگرد در پایگاه های استان مستقر می شود.

وی با اشاره به استقرار تیم امداد و نجات کوهستان و تیم توانا درمحورهای استان، گفت: 14 دوره آموزش تخصصی امداد و نجات ویژه نجاتگران و پرسنل شرکت کننده در طرح ملی امداد و نجات نوروزی در نظر گرفته شده است.

این مسئول با بیان اینکه طرح ایمنی و سلامت راهنمای مسافران نوروزی با عنوان طرح همیار امداد سفرهای نوروزی برای تقویت فرهنگ آموزش و کمک گرفتن از نیروهای جوان، اجرا می شود، افزود:از دانش آموزان هفت تا 12 سال در سفرها کمک کار جمعیت هلال احمر خواهند بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به اینکه در قالب این طرح چک لیستی به دانش آموزان ارائه می شود تا برنامه های قبل و حین سفر را بررسی کنند، افزود: این طرح  با عنوان "هر خودرو یک همیار امداد" اجرایی می شود.

میرزایی با بیان اینکه برای اجرای این طرح هماهنگی های لازم با نیروی انتظامی به ویژه پلیس راه، آموزش و پرورش  و بیمه ایران انجام شده است، گفت:برای همیاران امداد کلاه و کارت تعبیه شده است و در پایان طرح، به برترین ها جوایز اهدا می شود.

وی از اجرای طرح غنچه های هلال احمر در طرح نوروزی جمعیت هلال احمر استان خبر داد و بیان داشت: در قالب این طرح نیز چک لیست به کودکان  ارائه می شود.

این مسئول با بیان اینکه در کنار خدمات امداد نوروزی، طرح راهنمایان نورزی نیز اجرا می شود، اضافه کرد: امسال 900 نفر از جوانان در این طرح شرکت می کنند تا راهنمای مسافران در قالب این طرح باشند.

 

*اجرای طرح "کمپین نه به تصادفات جاده ای"

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از اجرای طرح "کمپین نه به تصادفات جاده ای" خبر داد و گفت: اجرای دوره های آموزشی بهبود رفتارهای ترافیک و آگاهی بخشی به مسافران از اهداف این طرح است.

میرزایی با بیان اینکه درسال گذشته 53 هزار و 902 نفر از خدمات جمعیت هلال احمر استفاده کردند، افزود: چهار ایستگاه سلامت نیز در مبادی ورودی خدمات رسانی می کنند.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات استان زنجان در شان استان نیست اما توان و ظرفیت بالقوه ای در نیروهای داوطلب و جمعیت جوان وجود دارد، گفت:ست های امداد و نجات، پایگاه های امداد و نجات نیز دارای مشکلاتی هستند که تلاش می شود پایگاه امداد و نجات مناسب در عوارضی زنجان – تبریز احداث شود.

این مسئول با بیان اینکه پایگاه شمال غرب استان دارای مشکلات خاص خود است، افزود: امیدواریم با کمک مسئولان مشکلات برطرف شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به راه اندازی رسمی این پایگاه، گفت: انبارهای مرکز استان به این پایگاه منتقل شد و ناوگان سنگین خودروی و مرکز آموزش حوزه امداد و نجات در این مکان مستقر شد.

میرزایی با بیان اینکه قرار است تفاهم نامه ای بین  نیروی انتظامی و جمعیت هلال احمر به منظور همکاری های مشترک و حضور به موقع در صحنه تصادفات به امضا برسد، گفت: قرار شده است همزمان با اطلاع هر عضو کارگروه تخصصی امداد و نجات جمعیت هلال احمر به سایر اعضا نیز اطلاع رسانی شود.

وی با اشاره به تردد های روزانه در مسیر راه آهن زنجان، گفت: ضروری است تمرین و آمادگی لازم برای مواقع بحران انجام شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه همکاری و تعامل خوبی با سایر دستگاه های استان داریم اما تقویت و تعامل با دستگاه های خدمات رسان در دستور کار است.

وی بر ضرورت تجمیع  فعالیت های دستگاه های اجرایی در طرح نوروزی تاکید کرد و گفت: پیشنهاد شده است تا مرکز فرماندهی عملیات استان یکی شود.

این مسئول با بیان اینکه جمعیت هلال احمر می تواند فضای مورد درخواست را ارائه کند، یادآور شد:حضور نیروهای کشیک در یک مجموعه موجب سرعت عمل و کاهش هزینه ها می شود.//ن

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *