گروه:سیاسی
ساعت :  ۱۰:۵۱ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ شناسه خبر : ۸۶۸۹
مشاور وزیر امور خارجه:
حسین شیخ الاسلام با اشاره به اعتراف عربستان به قتل روزنامه نگار عربستانی گفت: بن سلمان از زمانی که بر راس کار آمد، اشتباهات زیادی را انجام داد و برای همین این همه ذلیل، خار، امتیاز ده و گاو شیرده آمریکایی و ترامپ شد.

به گزارش موج رسا; حسین شیخ الاسلام، مشاور وزیر امور خارجه  با اشاره به اعتراف دولت سعودی به قتل خاشقجی، اظهار داشت: بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی اشتباهات زیادی را مرتکب شده است و دیگر ستاره او افول کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه ولیعهد عربستان با انتخاب آمریکایی ها به مسند قدرت نشست، تصریح کرد: بن سلمان از زمانی که بر راس کار آمد، اشتباهات زیادی را انجام داد و برای همین این همه ذلیل، خار، امتیاز ده و گاو شیرده آمریکایی و ترامپ شد.

 

مشاور وزیر امور خارجه خاطر نشان کرد: ترامپ همیشه بن سلمان را تحقیر و ذلیل و به وی توهین می کرد ولی در مقابل، بن سلمان عقیده داشت و می گفت باید انتقاد را از دوستانمان بپذیریم.

 

بن سلمان، سلسله سنتی شاهنشاهی را بر هم زد

شیخ الاسلام افزود: بن سلمان به خاطر عجله ای که برای پادشاه شدن داشت، ساختار انتخاب شاه را در هیئت بیعت و مجمع هیئت بر هم زد و بن نایف را کنار گذاشت و خودش بر مسند قدرت نشست.

 

وی ادامه داد: ولیعهد عربستان اختلافات را به داخل خانواده کشید و خانواده را پوکاند که نهایتاً منجر به دستگیر و زندانی و شکنجه و آزار و اذیت 200 نفر از خانواده شد و از آن ها باج و غرامت و پول گرفت و ساختار سنتی قبایلی را بهم ریخت.

 

کارشناس مسائل بین الملل بیان داشت: بن سلمان مذهب وهابیت که یکی از ارکان شاهنشاهی فاسد بود را با کارهای نوگرایانه خودش کاملاً نابود کرد و آن ها را مجبور می کرد تا فتواهای احمقانه ای صادر کنند که موجب وهن وهابیت و پاشیدگی وهابیت شد.

 

حسین شیخ الاسلام عنوان کرد: بن زائد و بن سلمان شعارهای همکاری خلیج فارس که استکبار سال های متمادی علیه جمهوری اسلامی ایران ساخته بود را با دعوایی که با قطر شروع کردند، به هم ریختند.

 

وی تاکید کرد: اگر ما می خواستیم پول بدهیم و یک نفر به ما خدمت کند، بهتر از بن سلمان نمی توانست باشد؛ ولیعهد عربستان در جنگ قطر، یمن و جنگ خارجی میلیاردها دلار هزینه کرد تا بتواند قدرت نمایی کند و هم بتواند به بهانه ی جنگ خارجی، مخالفان داخلی را سرکوب کند.

 

مشاور وزیر امور خارجه گفت: بن سلمان ضعیف ترین حلقه عربی که همان مردم مظلوم یمن هستند را انتخاب کرد و از هیچ جنایتی هم فروگذار نکرد؛ دولت سعودی صدها میلیارد دلار تجهیزات نظامی خرید و هیچ نتیجه ای نگرفت و نتوانست اراده خودش را به ملت یمن تحمیل کند.

 

شیخ الاسلام به همکاری رژیم سعودی با اسرائیل اشاره کرد و گفت: دولت سعودی با رفتار و اعمال خودش ماهیت عربی و اینکه نماینده جهان اسلام باشد را با همراهی که با معامله غرب کرد، از بین برد.

 

وی افزود: بن سلمان دستور داد تا در خاک عربستان یک شهر را بسازند و در اختیار فلسطینی هایی که از فلسطین به دلیل یهودی سازی فلسطین اخراج می شوند، در آنجا مستقر شوند.

 

مشاور وزیر امور خارجه اظهار داشت: ولیعهد عربستان آبرویی برای دولت سعودی نگذاشت و در آخر هم اشتباه بزرگی کرد که خاشقجی خبرنگار منتقد عربستان را اینگونه احمقانه کشت که به نظر من با این اقدامات ستاره عربستان افول کرده است و هر چقدر هم اراده کنند نمی توانند بن سلمان را نگه دارند و باید گورش را گم کند و به جهنم برود.

 

حسین شیخ الاسلام با اشاره به ادعای عجیب آمریکایی ها جهت تحقیقات و شفافیت موضوع قتل خاشقجی گفت: این مسئله کاملاً دروغ است بن سلمان انتخاب آمریکایی ها بود و گاو شیرده آن ها است.

 

وی در پایان به یکی از صحبت های ترامپ که گفته بود هر وقت بخواهیم سر عربستان را می بریم و گوشتش را می خوریم اشاره کرد و عنوان کرد: در حال حاضر وقت آن نیست و دیگر نمی شود این مرده را نگه داشت و یا زنده کرد.

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا

انتهای پیام/

ارسال نظر
1 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات