logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۸۶۸
مدیرکل زندان‌های استان زنجان خبرداد

بدسرپرستی از مهمترین عوامل بزه کاری در کودکان زیر 18 سال

بدسرپرستی-از-مهمترین-عوامل-بزه-کاری-در-کودکان-زیر-18-سال

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان بدسرپرستی و بی‌سرپرستی، دوستان ناباب، فقر مادی و معنوی را از مهمترین عوامل بزه در کودکان زیر 18 سال عنوان کرد و گفت: سرقت، ضرب و جرح، اعمال منافی عفت و مواد مخدر در صدر جرائم کانون‌های اصلاح و تربیت استان زنجان قرار دارد.

علاءالدین کریمی در گفت و گو با خبرنگار موج رسا;با اشاره به کانون اصلاح و تربیت زنجان، اظهار کرد: کانون‌ های اصلاح و تربیت اقدامات موثری را برای اصلاح مجرمان به ویژه در سنین پایین انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه بیشترین جرائم زندانیان بذهکاران زیر ۱۸ سال مربوط به سرقت خرد، ضرب و جرح، مواد مخدر است، افزود: سرقت، ضرب و جرح، اعمال منافی عفت و مواد مخدر در صدر جرائم کانون‌های اصلاح و تربیت استان زنجان قرار دارد.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان با بیان اینکه کانون اصلاح و تربیت با هدف دست‌یابی به اصلاح راه اندازی شده است، بیان کرد: کانون اصلاح و تربیت باید فعالیت های اصلاحی و تربیتی خود را به صورت مدون و با استفاده از برنامه های نوین و برحسب اقتضاء سن مددجویان برگزار کند.

کریمی با بیان اینکه در این کانون بذهکاران زیر ۱۸ سال نگه داری می شود، بیان کرد: کانون اصلاح و تربیت استان دارای شرایط مطلوبی نسبت کانون های اصلاح و تربیت کشور را دارند.

وی بدسرپرستی و بی‌سرپرستی، دوستان ناباب، فقر مادی و معنوی را از مهمترین عوامل بزه در کودکان زیر 18 سال عنوان کرد، اظهار داشت: تجربه نشان داده نظارت خانواده ها بر فعالیت فرزندان، آگاه سازی نوجوانان و جوانان از ناهنجاری های اجتماعی، عملکرد درست مسئولان و نگاه صحیح جامعه به موضوعات اجتماعی باعث کاهش بروز جرم و جنایت در جامعه می شود.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان با بیان اینکه کانون اصلاح و تربیت در محلی جدا از زندان مرکزی قرار دارد، گفت: به منظور اصلاح زندانیان کانون ‌های اصلاح تربیت دوره‌ های آموزشی مستمر در قالب دوره های آموزشی در حوزه احکام و قرآن و کلاس ‌های عقیدتی با حضور اساتید مجرب برای این گروه برگزار می ‌شود.

 کریمی با بیان اینکه تعداد زندانیان کانون اصلاح و تربیت بسیار کم است، تصریح کرد: استان زنجان رتبه چهار کشوری را در کاهش جرایم کیفری را دارد.

وی با بیان اینکه به منظور تربیت و اصلاح این گروه از زندانیان شرایط تحصیل برای آنها فراهم شده است، گفت: موضوع اشتغال زندانیان در زندان یکی از اولویت های سال جاری است.

///پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *