ساعت :  ۱۰:۵۰ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۰۸/۰۷ شناسه خبر : ۸۶۲۲
اربعین در رسانه‌های دنیا به شدت سانسور می‌شود

پخش اطلاعات درمورد اربعین فقط چهره‌ به چهره و شخص به شخص است چرا که هنوز بازخورد جدی از نشر اخبار اربعین در سطح بین‌الملل، به‌طوری که کل دنیا بفهمند و مردم برای این امر بیایند، متأسفانه دیده نشده است

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام و المسلمین عسگر آقایی، روحانی مبلغ در چین که معروف به آخوند چینی است در مصاحبه با خبرنگار انقلاب نیوز ضمن اشاره به شناخته نشدن اربعین در میان مردم جهان گفت: متأسفانه راهپیمایی اربعین در دنیا شناخته شده نیست، به خاطر کتمان و سانسور خبری شدید از ناحیه استکبار جهانی جایی از دنیا از راهپیمایی اربعین اطلاعی ندارند. افرادی هم که در خارج، از اربعین اطلاعی دارند به‌وسیله افراد مبلغ ایرانی یا عراقی است که با آنها صبحت کرده‌اند و از اربعین اطلاعاتی را کسب کرده‌اند.
وی ادامه داد: برداشتی که از آمارها می‌شود داشت، این است که در پیاده‌روی اربعین سه گروه همیشه بیشترین حضور را در این راهپیمایی بیست میلیونی داشته‌اند؛ ایرانی‌ها، افغانی‌ها و آذربایجانی‌ها. به جز عراقی‌ها این سه کشور بیشترین آمار حضور در اربعین را به خود اختصاص داده‌اند و پس از این سه کشور نیز پاکستان و هندوستان آمار خوبی را برای حضور در اربعین رقم زده‌اند.
کشورهای شرق آسیا حضور کمرنگی در اربعین دارند
مبلغ عرصه بین‌الملل اظهار داشت: اگر بخواهیم بگوییم که از کشورهای مختلف در اربعین حضوری نیز بوده است یا نه، باید گفت قطعا از کشورهای دیگر مثل چین، کره، اروپا و حتی آمریکا افرادی بوده‌اند که در این راهپیمایی عظیم شرکت کرده‌اند اما تعداد این افراد خیلی کم است. افرادی هم که از کشورهای مختلف می‌آیند تنها منبع اطلاعاتی آنها برای آشنایی با اربعین و مفاهیم آن یا از طریق مبلغ‌ها یا از طلبه‌های جامعه المصطفی است.
یعنی پخش اطلاعات درمورد اربعین فقط چهره‌ به چهره و شخص به شخص است چرا که هنوز بازخورد جدی از نشر اخبار اربعین در سطح بین‌الملل، به‌طوری که کل دنیا بفهمند و مردم برای این امر بیایند، متأسفانه دیده نشده است و این راهپیمایی در سانسور و خفقان شدید خبری است.
رسانه‌های خودی در پوشش اربعین کم کاری می‌کنند
حجت الاسلام عسگر آقایی با انتقاد به کم کاری رسانه‌های خودی برای پوشش خبری پیاده‌روی اربعین، خاطر نشان کرد: خفقان خبری که درباره اربعین وجود دارد کاملا برنامه‌ریزی شده است و برای آن طرح‌ها و بودجه‌ها گذاشته شده است که عمدا هیچ اطلاعاتی در این وادی پخش نشود.

آیا سوال نمی‌شود که چطور ممکن است پدیده‌هایی مثل فستیوال پرتقال و یا مرگ خاشقچی طوری در سطح جهان پخش شوند که همه برای آن به شور بیافتند و از آن پوشش خبری بروند ولی برای بزرگ‌ترین پدیده دنیا هیچ خبری پخش نمی‌شود. باعث تاسف است که حتی رسانه‌های داخلی نیز از مساله مرگ خاشقچی ریزبینانه پرده‌برداری می‌کنند ولی برای مساله اربعین تنها به پخش تصاویری از پیاده‌رویی اکتفا می‌کنند. رسانه‌های خودی در جهانی شدن مساله اربعین کم کاری می‌کنند.
بزرگترین راهپیمایی در دنیا، راهپیمایی اربعین
وی بزرگ‌ترین پدیده جهان را راهپیمایی اربعین خواند و عنوان کرد: راهپیمایی اربعین بزرگ‌ترین راهپیمایی دنیا است و هنوز که هنوزه هیچ راهپیمایی به عظمت اربعین نمی‌رسد. پنجاه الی شصت نفر جمع می‌شوند در یک میدان و به هم دیگر پرتقال پرتاب می‌کنند، این را در کل دنیا پخش می‌کنند که صدنفر به یکدیگر پرتقال پرتاب کردند، یا اینکه یک پیاده‌روی کوچک یک کیلومتری یا دوکیلومتری را در بوق و کرنا می‌کنند که در این‌جا پیاده‌روی کردند. اما شما نگاه کنید در راهپیمایی اربعین جمعیتی بالغ بر بیست میلیون نفر که بیشتر از هفتاد کیلومتر پیاده‌روی می‌کنند، اما ذره‌ای به آن در رسانه‌ها نمی‌پردازند.
روحانی مبلغ در چین ضمن اشاره به آمار بسیار کم چینی‌های حاضر در اربعین گفت: عملا افراد چینی در راهپیمایی اربعین حضور ندارند و موارد مشاهده شده بسیار کم بوده و اگر هم حضور داشته باشند، حضور خود را به دلایل امنیتی مخفی می‌کنند، اما محبت امام حسین(ع) در قلب شیعیان به‌گونه‌ای است که در هر شرایطی به سمت مولای خود جذب می‌شوند و برایشان مهم نیست که چه اتفاقی می‌افتد و وقتی هم که از پیاده‌رویی برمی‌گردند زیبایی‌هایی را که در این مسیر دیده‌اند برای افراد دیگر بازگو می‌کنند و آنها را نیز مشتاق دیدار امام حسین(ع) می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع خبر: راه دانا

ارسال نظر
2 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات