ساعت :  ۰۸:۳۳ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ شناسه خبر : ۸۵۹

یکی از ویژگی های تلگرام ارسال پیام برای کسانی است که شماره تلفن شما را در گوشی همراه خود ذخیره نکرده است و شما می توانید به کمک این برنامه به این اشخاص پیام ارسال نمایید.

به گزارش موج رسا;1- حل مشکل ارسال نشدن پیام در تلگرام یا رفع ارور Report Spam

یکی از ویژگی های تلگرام ارسال پیام برای کسانی است که شماره تلفن شما را در گوشی همراه خود ذخیره نکرده است و شما می توانید به کمک این برنامه به این اشخاص پیام ارسال نمایید. نکته جالب توجه این است که پیام شما زمانی که برای تلگرام این شخص ارسال می شود دارای دو گزینه در نسخه Add Contact(اضافه کردن به عنوان مخاطب) و Report Spam ( گزارش به عنوان اسپم یا مزاحم) که در نسخه موبایل این  برنامه مشاهده می شود.

و برای کسانی که دارای نسخه برنامه در کامپیوتر یا لپ تاپ هستند دو گزینه Report Spam ( گزارش به عنوان مزاحم) و Hide ( مخفی کردن) نمایش داده می شود که در کامپیوتر و چه در موبایل کسی که این پیام  را دریافت کرده است می تواند یکی از این دو گزینه ها را انتخاب نماید.

آموزش حل مشکلات تلگرام

آموزش حل مشکلات تلگرام

اگر این کار یعنی گزارش به عنوان مزاحم یا اسپم Report Spam توسط چندین نفر صورت بگیرد سرور تلگرام شما را به عنوان یک استفاده کننده نادرست از برنامه تلگرام ثبت می نماید و اگر این عمل تکرار شود شما پیامی همانند عبارت زیر را مشاهده خواهید کرد :

Sorry. you can only send messages to mutual contacts at the moment

ترجمه : متاسفیم، شما در حال حاضر فقط می توانید پیام ها را به مخاطبین متقابل ارسال نمایید.

یعنی شما پس مشاهده این متن فقط می توانید به مخاطبان که در تلگرام دارید پیام ارسال کنید. و دچار محدودیت می شود البته این پیام بیشتر برای کسانی پیش می آید که در تلگرام به دنبال سو استفاده هایی مانند کسب درآمد و ایجاد مزاحمت هستند یا برای کسانی که یک پیام را برای بیش از 40 نفر ارسال نماید . نمایش داده می شود.

آموزش حل مشکلات تلگرام

آموزش حل مشکلات تلگرام

خب حالا چگونه مشکل اسپم شدن در تلگرام را رفع کنیم ؟

راه حل اول : سرور برنامه تلگرام به شکل پیش فرض پس از دوره زمانی هفت روزِ این مشکل را حل می کند ولی شما نیز باید به تعدادی نکات توجه کنید.

زمانی که پیام مورد نظر را مشاهده نموده اید از ارسال نمودن پیام به صورت متن و تصویر برای مخاطبانی که ان ها را نمی شناسید و شماره شما در گوشی آن ها ذخیره نیست دوری کنید.تا مجددا شاهد اخطار نباشید

راه حل دوم : در این بخش شما می توانید با استفاده از ایمیل به رفع مشکل اسپم شدن در تلرام بپردازید. در  واقع خود تلگرام ایمیلی را برای حل این مشکل در دسترس کاربران خود قرار داده است..بر اساس گفته های تلگرام برای این مشکل شما می بایسد شماره موبایل مسدود یا اسپم شده خود را با کد بین الملی یعنی 98+ با موضوع و عنوان SPAM در بخش موضوع ایمیل به ادرس الکترونیکی spam@telegram.org ارسال کنید.  برای انجام درست این مورد از تصویر زیر کمک بگیرید.

آموزش حل مشکلات تلگرام

آموزش حل مشکلات تلگرام

2- چگونه از عضو شدن در پیچ های تبلیغاتی در تلگرام جلوگیری کنیم؟

مرحله اول: برای رفع این مشکل در گام نست وارد بخش تنظیمات شوید و در بخش Setting روی قسمتPrivacy and Security لمس کنید.

مرحله دوم : در این بخش قسمت Groups اضافه شده است، بر روی آن لمس نمایید.

مرحله سوم : این قسمت به صورت پیش فرض بر روی Everybody ( همه) تنظیم شده که می توانید آن را بر روی My Contacts ( مخاطبان من) تنظیم نمایید تا فقط افراد لیست شما بتوانند به اضافه کردن شما به گروه های تلگرام بپردازند.

همچنین در قسمت پایین اگر تعدادی از دوستان و افراد لیست شما هنوز بدون اجازه ، شما را به گروه های تلگرام جوین می کنند. شما می توانید لیست مخصوص Never Allow معرفی کنید تا آنها هیچوقت نتوانند  شما را بدون اجازه شما به گروه اضافه کنند.

مرحله چهارم : زمانی که در بخش بالا روی My Contacts ( مخاطبان من) باشد با لمس به روی Add User ( اضافه کردن کاربر) در بخش Never Allow میتوانید شخص مورد نظر را از لیست انتخاب و بر روی تیک بالا لمس کنید.

سرانجام برای اعمال تنظیمات کلی بر روی تیک قسمت Groups لمس کنید تا تغییرات در حساب کاربری شما انجام شود.

 

3- نحوه مخفی کردن آخرین بازدید شما در تلگرام از دید مخاطبان

از قسمت Setting وارد تنظیمات برنامه تلگرام خود شوید. در این قسمت از تنظیمات وارد privacy and security شوید و در بخش last seen گزینه nobody ( هیچ کس) را انتخاب کنید. با این تغییر کسی نمی تواند آخرین بازدید شما را مشاهده کند.

 

4- آموزش جلوگیری از خواندن پیام بعد از ارسال اشتباه آن در تلگرام :

گاهی اوقات در تلگرام ما به شکل اشتباه پیامی را برای شخص مورد نظر ارسال می نماییم، همانطور که اطلاع دارید در تلگرام ویژگی حذف کردن پیام بعد از ارسال وجود ندارد و پیام شما بعد از ارسال برای طرف مورد نظر در سرورهای تلگرام باقی می ماند و بعد از آنلاین شدن مخاطب مرود نظر پیام به نمایش در خواهد آمد.

ولی اگر شخص مورد نظر شما در هنگام ارسال پیام آنلاین نبود و تنها یک تیک ارسال پیام در زیر پیام ارسال شده وجود داشت و تیک دوم که به منظور رسیدن پیام به مخاطب مورد نظر می باشد (Message Delivery) هنوز نمایش داده نشد شما می توانید با بلاک نمودن شخص قبل از آنلاین شدن او از دریافت و مشاهده پیام اشتباه توسط او جلوگیری نمایید.

دقت داشته باشد در این روش حتما می بایست منتظر شوید تا فرد آنلاین شده و پس از آن او را از بلاک در بیاورید و به این صورت پیام ارسال شده اشتباه برای او نمایش داده نخواهد شد.

 

5- آموزش خواندن پیام در تلگرام زمانی که دو تیک آن خورده نشده است.

همانطور که می دانید زمانی که پیامی برای شما ارسال می شود و ان را مشاهده می کنید دو تیک در زیر پیامی که برای شما ارسال شده زده می شود و طرف مقابل متوجه می شود که پیام ارسالی از طرف او را شما خوانده اید. ولی به هر دلیلی اگر قصد ندارید طرف مقابل متوجه خوانده شدن پیام از جانب شما شود می توانید به روش زیر عمل کنید.

در نسخه موبایل تلگرام وارد بخش تنظیمات Setting و از این بخش وارد Notification and Sounds و در این بخش بر روی گزینه Popup Notification لمس کنید.

در پنجره ای که باز می شود بر اساس نیاز خود می توانید یکی از گزینه های Only Screen On یا Always show popup را فعال نمایید.

بعد از اعمال تغییرات زمانی که پیامی برای شما ارسال ی شود روی صفحه گوشی پنجره پاپ آپ نمایش داده می شود که شما می توانید به آسانیمحتوا پیام را مشاهده کرده و تا زمانی که پاسخی برای آن ارسال نکنید دو تیک دریافت و خوانده شدن پیام در تلگرام نمایش داده نخواهد شد.

 

6- آموزش پاک کردن پسورد تلگرام

به خاطر اینکه پسورد در سرور تلگرام دخیره نمی شود و در گوشی شما ذخیره خواهد شد شما می توانید با با پاک نمودن برنامه تلگرام در کامپیوتر یا اپلیکیشن تلگرام در گوشی و نصب مجدد آن و لاگین کردن (login) مجدد می توانید بدون از دست دادن هیچگونه اطلاعاتی پسورد تلگرام خود را بردارید.

 

7- آموزش تغییر دادن شماره تلگرام بدون از دست دادن اطلاعات

اگر قصد دارید شماره ای که در حال حاظر بر روی حساب کاربری تلگرام خود دارید را تغییر دهید و شماره جدیدی را جایگزین شماره فعلی کنید، در تلگرام نسخه موبایل به قسمت تنظیمات (Setting) رفته و از بخش اطلاعات (Info) بر روی شماره تلفن خود لمس کنید.

در صفحه بعد گزینه Change My Phone Number انتخاب کنید. پیامی که به نمایش در خواهد آمد را OK  کنید.

در بخش بعدی شماره موبایل جدید خود را وارد کرده و سپس بر روی تیک بالای صفحه لمس کنید.

سرانجام کد امنیتی برای شماره موبایل جدید شما ارسال خواهد شد که در صفحه بعد باید کد را وارد کرده تا شماره موبایل جدید شما تایید و تمامی اطلاعات به حساب کاربری جدید منتقل شود.

نکته : دقت کنید که که لیست دوستان شما به همان صورت قبلی باقی خواهد ماند و دوستان شما می توانند   شماره جدید شما را مشاهده کنند.

 

8- آیا قرار دادن عکس در تلگرام امنیت دارد ؟

به صورت کلی باید عرض کنیم که ارسال عکس از محیط شخصی  یعنی کامپیوتر یا گوشی شما به محیط تلگرام، خوب نیست چرا که سیاست حریم خصوصی تلگرام به این شکلاست که به شما اجازه می دهد عکس های فعلی و قبلی کاربر که برای عکس پروفایل (Profile) خود گذاشته بوده است و حذف شان نکرده را ببینید؛ حتی اگر وی را نشناسید و از طریق عضویت در گروه ها، یا از طریق آی دی او را پیدا کرده باشید.

 

9- چرا فردی که از گروه تلگرام خارج شده است (لفت داده است) دیگر نمی تواند وارد گروه شود؟

قوانین تلگرام به این شکل است که اگر کسی با خواسته خود گروه را ترک کرده می کند حتماً از بودن در گروه لذت نمی برد و مجددا اجازه نمی دهد به گروهی که از آن لذت نمی برد وارد شود. ولی اگر کسی را از گروهی خارج کرده باشید می توانید چه از طریق لینک و چه از طریق add member او را وارد گروه کنید.

 

10- علت نمایش داده نشدن شماره تماس در تلگرام

کاربران زیادی در مورد نمایش شماره موبایل خود به کاربران دیگر در تلگرام درچار تردید و سوالاتی هستند. پیشنهاد میکنم در مواردی که شماره تماس شما برای دیگران مشخص می شود را در زیر مشاهده کنید.

1– اگر شما شخصی را توسط شماره موبایل او به لیست دوستان خود (Contacts List)اضافه کنید و پس از آن به او پیام دهید شخص مورد نظر شماره موبایل شما را خواهد دید.

2– اگر شما از طریق آی دی با کاربر دیگری ارتباط برقرار نموده ایدو پیام شما به گروه، افراد و کانال های تلگرام ارسال یا فور وارد شده است،شماره تماس شما نمایش داده نمی شود و به صورت ناشناس یا unknown خواهید بود.

3- زمانی که شماره ای در تلگرام بین دو کاربر به اشتراک گذاشته شد و هر دو توانایی دیدن شماره یکدیگر را دارند، همیشه شماره ها (Phone Numbers) نمایش داده می شوند حتی در زمانی که یکی از کاربران پروفایل خود را ببندید یا شما شماره وی را از لیست دوستان خود پاک کنید .

 

11- چگونه از هک تلگرام جلوگیری کنیم؟

1. ابتدا برنامه تلگرام را باز کرده و وارد تنظیمات آن شده و سپس گزینه privacy and security را لمس کنید.

2. حالا به بخش passcode lock بروید.

3. در این بخش باید passcode lock را لمس کنید و پسورد  دلخواه را انتخاب کنید.

4. بعد از انجام اینکار در بالای صفحه سمت راست یک آیکن قفل به نمایش در خواهد آمد که باید هنگام خروج آن را لمس کنید تا آیکن به شکل قفل بسته در بیاید.

5. اما ممکن است گاهی فراموش کنید که آیکن مورد نظر را لمس کنید. شما قادر خواهید بود یک گزینه ای را  فعال کنید که بعد از گذشت چند دقیقه برنامه به طور اتوماتیک قفل شود. برای فعال کردن این گزینه مسیر قبلی را طی کنید و auto lock را انتخاب نماید.

6. پس از آن کادری برای شما نمایش داده می شود که بهتر است آن را بر روی (minutes 1) یک دقیقه قرار  دهید.

 

12- چگونه اکانت هک شده تلگرام را پس بگیریم ؟

در گام نخست آیکن More را از منوی تلگرام انتخاب و از منوی باز شده گزینه تنظیمات  Setting را انتخاب کنید و در مرحله بعد Privacy and Security را مجددا انتخاب نمایید.

Active Sessions را از پنجره Security انتخاب کنید.

در این بخش شما در قسمت Current Session نام دستگاه فعلی را مشاهده می کنید که با انتخاب گزینهTerminate All Other Sessions تمامی دستگاه های دیگر متصل به شماره شما که در حال حاضر وارد اکانت شما شده اند اتصالشان از بین خواهد رفت (Logout) و تنها دستگاه فعلی شما متصل به حساب کاری باقی خواهد ماند.

همچنین از قسمت Active Session لیست دستگاه های متصل به شماره را مشاهده کنید و در صورتی که دستگاهی برای شما ناشناس بود با انتخاب آن و بعد از Ok کردن پیغام تایید آنرا از لیست اتصال ها حذف  کنید.

دوستان عزیز اگر مشکلی دارید در قالب نظرات عنوان کنید تا به کمک یکدیگر مشکلاتمان را حل کنیم. همچنین ما نحوه حل تمامی مشکلات کاربران رو نمیدونیم و از کسانی که اطلاع دارند خواهش میکنیم به سوال کاربران پاسخ دهند. با تشکر از شما.
 

انتهای پیام/

ارسال نظر
4 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۷
ممنونم خیلی به دردم خورد