logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۸۵۷
معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان خبر داد

افزایش 30 درصدی برنامه های قرآنی ارشاد زنجان در سال جاری/ توسعه فعالیت های قرآنی از اولویت های وزارت ارشاد است

افزایش-30-درصدی-برنامه-های-قرآنی-ارشاد-زنجان-در-سال-جاری-توسعه-فعالیت-های-قرآنی-از-اولویت-های-وزارت-ارشاد-است

معاون فرهنگی قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان  گفت:اجرای برنامه های قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در سال جاری 30 درصد افزایش یافته است.

ابراهیم قاسمی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا;  اظهار داشت: برنامه های قرآن و عترت در سال جاری از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری سومین جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری به مناسبت ماه مبارک رمضان در مناطق مختلف استان زنجان، گفت: ابتکارات استانی در این برنامه لحاظ شد.

معاون فرهنگی قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه این جشنواره با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه های قرآن و نهج البلاغه استان و شهرستان ها، فرمانداری ها و دفتر ائمه جمعه برگزار شد، افزود:این جشنواره از ۲۴ خرداد تا دوم تیر سال جاری با اجرای ۴۲۴ برنامه برگزار شد.

 قاسمی ادامه داد: امسال در چهار شهرستان نمایشگاه قرآن و عترت با محتوای آثار هنری تجسمی، صنایع دستی، آثار نفیس، قرآن، کتاب کودک و نوجوان، ادعیه، علوم قرآنی و نرم افزارهای با موضوع قرآن و نهج البلاغه دایر شد.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان ممتاز ملی و بین المللی و اجرای تواشیح برگزار شد، افزود: ١٦٦ نشست تخصصی با موضوع قرآن و عترت در شهرستان ها نیز برگزار شد.

معاون فرهنگی قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان  خاطرنشان کرد:در این نشست ها داستان های قرآنی، اخلاق و قرآن، امر به معروف و نهی از منکر و امام شناسی مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت.

قاسمی از برگزاری ۱۲ عصر شهر رمضان در ١٢ شهر و محل دفتر ائمه جمعه خبر داد و اجرای ۲۰۰ نمایش خیابانی نیز در قالب جشنواره قرآنی در استان برگزار شد.

 وی به اکران فیلم های کوتاه در کنار نمایشگاه های دایر شده در این ایام اشاره کرد و گفت: دو مسابقه قرآن و نهج البلاغه طی ماه مبارک رمضان با عنوان چشمه های جاری از شبکه تلویزیون محلی اشراق برای عموم مردم پخش شد.

معاون فرهنگی قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با بیان اینکه ۳۰ شخصیت برجسته قرآنی در این جشنواره تجلیل شدند، افزود: مسابقه قرآن بخوانید و جایزه بگیرید برای کودکان نیز برگزار شد.

قاسمی اجرای طرح خانواده یاسین در پنج روستای سطح استان را از دیگر برنامه های این جشنواره عنوان کرد و گفت:مسابقه قرائت ربنا در سه بخش نوجوان، جوان و میانسال برگزار شد.

وی گفت: امسال ۳۰۰ موذن و قاری قرآن پیشکسوت روستاهای استان زنجان تجلیل شدند.

معاون فرهنگی قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان  با اشاره به حضور یک هزار و 921 نفر در آزمون ‌های قرآنی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت:از این تعداد ٨١١ نفر از کارکنان دولت و یک هزار و ١١٠ نفر در بخش عموم شرکت کردند.

قاسمی با بیان اینکه یکی از اولویت‌ های وزارت ارشاد اجرای برنامه‌ های قرآنی و حمایت برای توسعه این فعالیت ‌ها است، افزود:یکی از مهم‌ترین وظایف فرهنگ و ارشاد اسلامی توسعه فعالیت‌ های قرآنی از جمله آموزش قرآن کریم، تفسیر، تجوید، حفظ و نهج البلاغه با بهره‌ گیری از ظرفیت موسسات قرآنی است.

وی از برگزاری پانزدهمین دوره آزمون قرآن و عترت گفت و افزود: آزمون ویژه کارکنان در رشته مفاهیم قرآنی"به سوی فهم قرآن"که کتاب آن به صورت رایگان در اختیار شرکت کنندگان قرار  گرفته و به صورت الکترونیکی برگزار شد.

این مسئول بیان داشت: آزمون در ٦ حوزه آزمونی شهرستانی های زنجان(در مکان دارالقران الکریم زنجان)ابهر،صائین قلعه،خدابنده،زرین رود خدابنده،ایجرود و طارم در محل فرهنگی فرهنگسراهای شهرستان ها برگزار شد.

وی با بیان اینکه از سوی دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان محافل انس با قرآن کریم در ۵۰۰ مرکز مجری طرح تلاوت نور اجرا شده است، افزود:برنامه های قرآنی در قالب محافل انس با قرآن در طول سال برگزار می شود.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *