logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۸۵۵
مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان خبرداد

توسعه کشت گیاهان دارویی در سطح استان زنجان/ حفاظت از منابع طبیعی باید در جامعه فرهنگ سازی و نهادینه شود

توسعه-کشت-گیاهان-دارویی-در-سطح-استان-زنجان-حفاظت-از-منابع-طبیعی-باید-در-جامعه-فرهنگ-سازی-و-نهادینه-شود

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ درختکاری و حفاظت از منابع طبیعی گفت: حفاظت از منابع طبیعی باید در جامعه فرهنگ سازی و نهادینه شود.

به گزارش موج رسا; خلیل آقاجانلو امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به ریزگرد‌ها خوزستان٬ خشک شدن جنگل‌ها اظهار کرد: باید حساسیت این موضوع برای مردم بیان شود و نباید منتظر باشیم اتفاقات بحرانی مانند ریزگرد‌ها خوزستان بوجود بیاید.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات مهم تبدیل مراتع به دیمزار بوده و این مشکل می‌تواند سبب صدمات زیادی به منابع طبیعی وارد کند  افزود: امیدوارم با یک عزم همگانی در حل این مشکلات گام‌هایی برداشته شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان با تاکید بر فرهنگ سازی در راستای حمایت از منابع طبیعی در بین مردم افزود: باید در بین مردم حفاظت از منابع طبیعی فرهنگ سازی شود.

وی به فعالیت سفیران انفال در زمینه فرهنگ سازی حفاظت از منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: این طرح می‌تواند در فرهنگ سازی حمایت از منابع طبیعی تاثیر گذاشته و این فرهنگ را در جامعه نهادینه کند.

آقاجانلو با اعزام روحانیو در قالب طرح سفیران انفال به روستا‌ها گفت: باید مردم به نتیجه حمایت از منابع طبیعی و عواقب تخریب این منابع خدادادی واقف باشند.

وی در ادامه با اشاره به آتش سوزی امسال در مراتع استان زنجان اشاره کرد و افزود: امسال یک هزار و 500 هکتار از مراتع استان در آتش سوخت.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان ابراز کرد: اقدامات خوبی در زمینه مهار آتش در سطح استان انجام شد و عامل بیشتر این آتش سوزی‌ها نیز نیروی انسانی بود.

وی با بیان اینکه خاموش کردن آتش در مناطق کوهستانی و جنگل‌ها بسیار مشکل بود افزود: امسال در مهار کردن آتش سایر ارگان‌ها مانند سپاه٬ ارتش٬ نیروی انتظامی و بسیج غیره حضور داشتند.

آقاجانلو با توسعه کشت گیاهان دارویی در استان زنجان اشاره کرد و افزود: استان با توجه به نیمه خشک بودن برای کشت گیاهان دارویی مستعد بوده و که کشت چند گونه در استان زنجان پیش‌بینی شده است.

وی ابراز کرد: کشت گلمحمدی و آویشن در استان زنجان برنامه‌ریزی شده که جزو مهمترین نوع گیاهان دارویی استان زنجان هستند.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح کمربند حفاظتی در برخی از مناطق گفت: این طرح در برخی از مناطق حساس استان زنجان اجرا می‌شود و این طرح در برخی از شهرستانها مانند سلطانیه٬ ایجرود و ابهر اجرا شده است.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *