logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۸۵۰
رئیس مرکز بهداشت استان زنجان:

افزایش نظارت های مرکز بهداشت در مراکز فروش نوروزی

افزایش-نظارت-های-مرکز-بهداشت-در-مراکز-فروش-نوروزی

رئیس مرکز بهداشت استان زنجان گفت:با توجه به فرا رسیدن سال جدید و افزایش میزان خریدهای نوروزی حجم مراجعات به اماکن ویژه نوروزی افزایش پیدا کرده و در این راستا نظارتها از این مراکز نیز با ایجاد بسیج نوروزی افزایش پیدا می کند.

صائینی در گفت و گو با خبرنگار  موج رسا; اظهار داشت:با توجه به فرا رسیدن سال جدید و افزایش میزان خریدهای نوروزی حجم مراجعات به اماکن ویژه نوروزی افزایش پیدا کرده و در این راستا نظارتها از این مراکز نیز با ایجاد بسیج نوروزی افزایش پیدا می کند.

وی تصریح کرد: انجام نظارتها از ساعت 8 صبح تا 10 شب در دستور کار قرار دارد و مراکز اقامتی بین شهری،مسافرخانه ها،هتل ها و رستورانها،مراکز  تهیه و توزیع مواد غذایی، واحدهای تهیه و توزیع شیرینی های سنتی از جمله مراکز ویژه در بازرسی های نوروزی است.

صائینی خاطرنشان کرد:برنامه های نظارتی نوروزی از اول اسفند ماه تا 15 فروردین ماه سال آینده با استقرار 14 اکیپ عملیاتی با 35 نیرو به اجرا گذاشته می شود .

این مقام مسئول تاکید کرد: در کنار اکیپهای عملیاتی برنامه های معمول بازرسی ها نیز به صورت تشدید شده در دستور کار قرار دارد.

وی با اعلام شماره های ثبت شکایت مردمی، عنوان کرد: همشهریان می توانند گزارش تخلفات خود را از طریق تلفن گویای 190 و نیز سامانه پیامکی 30001498  اعلام کرده و در اولین فرصت بازرسی های لازم از مراکز به عمل می آید.

رئیس مرکز بهداشت استان زنجان گفت:برای امسال امکانات پرتابل برای همکاران فراهم شده و این امکان ایجاد شده است که بتوانند سنجش لازم را داشته و جواب نمونه گیری ها را داشته باشند.

وی افزود: دستگاههای اندازه گیری بار میکروبی،شوری سنج،رطوبت سنج،دماسنج لیزری از جمله تجهیزاتی است که در اختیار همکاران قرار داده شده است.

صائینی با اشاره به کسب رتبه دوم در کشور در سال 94  ابراز کرد:یکی از شاخص های بسیار مهم در کسب این رتبه تعداد بالای انجام بازرسیها و نمونه گیری های انجام شده در سال گذشته بوده است./ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *