logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۸۴۶
رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان زنجان:

برگزاری جشن هفت سین در کانون های دانش آموزی زنجان/ جمع آوری آثار هنری و صنایع دستی دانش آموز برای شرکت در مسابقات استانی

برگزاری-جشن-هفت-سین-در-کانون-های-دانش-آموزی-زنجان-جمع-آوری-آثار-هنری-و-صنایع-دستی-دانش-آموز-برای-شرکت-در-مسابقات-استانی-

رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به برگزاری برنامه های ویژه به مناسبت ایام پایان سال در مدارس استان گفت: در تمامی کانونهای دانش آموش جشن سفره هفت سین برگزار می شود.

مریم شعبانی در گفت‎وگو با خبرنگار  موج رسا; در زنجان اظهار داشت: همچنین در سطح مدارس استان نیز شاهد برگزاری جشن های هفت سین وبرگزاری مسابقه سفره هفت سین در بین دانش آموزان خواهیم بود.

وی اجرای برنامه هایی همچون برپایی مسابقه هفت سین و سبزه آرایی را ابتکاری و به صورت اختیاری در مدارس دانست و گفت: این برنامه ها در طی سالهای گذشته نیز در مدارس استان به اجرا گذاشته شده و مدارس به ابتکار خود می توانند اجرای چنین برنامه هایی را داشته باشند.

رئیس اداره فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان تصریح کرد: هدف از برگزاری چنین برنامه های آشنا سازی دانش آموزان با رسوم ایرانی و نیز افزایش نشاط در بین دانش آموزان است.

وی همچنین با اشاره به جمع آوری آثار هنری و دستی دانش آموزان برای شرکت در مرحله استانی مسابقات هنری و دستی دانش آموزان گفت: با جمع اوری آثار در سال آینده مرحله حضوری مسابقات نیز بین نفرات برگزیده برگزار می شود.

 

*برگزاری مرحله حضوری مسابقات هنری در سال جدید

رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان زنجان ابراز کرد: آثار هنری و صنایع دستی دانش آموزان در این مرحله جمع آوری و پس از داروی آثار مرحله حضوری مسابقات نیز در سال آینده برگزار و برگزیدگان استانی به مرحله کشوری اعزام می‎شوند.

این مقام مسئول در ادامه با ارائه گزارشی از مشارکت دانش آموزان در اجرای هفدهمین دوره پرسش مهر رئیس جمهوری ابراز کرد: پرسش مهر امسال با عناوین«خشونت از کجا نشأت می‌گیرد؟، چگونه عده‌ای خشونت را می‌آموزند؟، چگونه در برابر خشونت باید ایستادگی کرد؟، چگونه می‌توانیم کشور و جامعه‌ای دارای رحمت اسلامی و نبوی داشته باشیم؟ و چگونه می‌توانیم جامعه، منطقه و جهانمان را از خشونت برهانیم؟» توسط رئیس جمهور مطرح شده است که خوشبختانه دانش آموزان استان  استقبال خوبی در رابطه داشته اند.

 

*19 هزار و 540 دانش‌آموز در زنجان به پرسش مهر رئیس جمهور پاسخ دادند

وی عنوان کرد: 19 هزار و 540 دانش‌آموز در سطح استان به پرسش مهر رئیس جمهور پاسخ دادند که از این تعداد هزار و 125 به عنوان برگزیده استانی انتخاب و 109 اثر به عنوان برگزیده آثار به مرحله کشوری ارسال شده اند.

شعبانی با بیان اینکه یک هزار و 694 فرهنگی نیز به پرسش مهر رئیس جمهوری پاسخ داده اند خاطرنشان کرد: 24 هزار و 535 نفر از اولیا نیز در بخش "هر خانواده یک پاسخ" شرکت کرده‎اند./ک

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *