گروه:سیاسی
ساعت :  ۱۰:۵۵ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۰۷/۱۹ شناسه خبر : ۸۴۵۵
نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس:
مجلس مصمم به رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس‏ شورای اسلامی گفت: مجلس مصمم به رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است.

فریدون احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به رد لایحه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در شورای نگهبان اظهار کرد: با رد این لایحه در شورای نگهبان، مجلس در خصوص آن مصمم به رفع ایرادات است.

وی با بیان اینکه اگر ایرادات قابل اصلاح باشد، آنها را اصلاح خواهیم کرد، افزود: اگر ایرادات قابل اصلاح نباشد، مجلس این لایحه را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع خواهد داد.

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نظر مجلس توسعه مناطق ویژه اقتصادی است، خاطرنشان کرد: هیچ نگرانی درخصوص رد این لایحه از طرف شورای نگهبان نیست چرا که مجلس در این خصوص مصمم به رفع ایرادات در صورت امکان است و اگر قابل اصلاح نباشد به مجمع خواهد رفت.

وی با بیان اینکه این لایحه بعد از برگشت به کمیسیون‌ها نیامده است، عنوان کرد: طی روزهای آینده تکلیف این موضوع مشخص خواهد شد.

احمدی در خصوص جلسه‌ای که کمیسیون صنایع با عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی داشت نیز گفت: در کمیسیون صنایع سوالاتی از وزیر راه و شهرسازی در خصوص صنعت کشتی سازی شده بود که وی برای پاسخ به سوالات در کمیسیون حاضر شد.

وی بیان کرد: سوالاتی هم در خصوص تجهیز ناوگان هوایی و قراردادهای منعقد شده قبل از برجام مطرح شد که وزیر راه و شهرسازی عنوان داشتند که هیچ یک از این قراردادها کنسل نشده و در حالت فریز هستند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه در این جلسه به برخی مشکلات ارتباطات مالی در زمینه صنعت حمل و نقل اشاره شد، اظهار کرد: بنده نظر خود وزیر راه و شهرسازی را در خصوص تفکیک وزارت راه و شهرسازی پرسیدم که نظر ایشان بر تفکیک این دو بود.

وی با بیان اینکه حوزه حمل و نقل و راه یک وزارتخانه جدا را می‌طلبد، افزود: نظر وزیر راه و شهرسازی این بود که وزارتخانه‌ای با عنوان شهرسازی و شهردای‌ها تشکیل شود که در این صورت بخش عمرانی نیز از بخش وزارت کشور جدا می‌شود.

//س

انتهای پیام/

ارسال نظر
7 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات