logo
امروز : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/4 ] [ 20 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۸۴۱
با شعار راه شهیدان ادامه دارد

22 عنوان برنامه به مناسبت روز بزرگداشت شهدا در زنجان برگزار می شود/ هر خانه شهید یک جبهه فرهنگی است

22-عنوان-برنامه-به-مناسبت-روز-بزرگداشت-شهدا-در-زنجان-برگزار-می-شود-هر-خانه-شهید-یک-جبهه-فرهنگی-است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: با شعار راه شهیدان ادامه دارد،22 عنوان برنامه به مناسبت روز بزرگداشت شهدا در زنجان برگزار می شود.

به گزارش موج رسا; علی کاظمی امروز در جمع خبرنگاران استان زنجان اظهارداشت: به مناسبت 22 اسفند به عنوان روز بزرگداشت شهدا برنامه  های مختلفی از سوی اداره کل بنیاد شهید  و امور ایثارگران استان زنجان برگزار می شود.

وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران یکی از یادگارهای امام راحل است که در سال 58 تاسیس شد و به جامعه ایثارگری استان زنجان خدمات رسانی می کند.

وی با اشاره به اینکه 50 هزار نفر جامعه هدف این اداره کل است که خدمات رسانی لازم به این قشر می شود، خاطرنشان کرد: از سال 83 با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی 22 اسفند به عنوان روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه از سال 92 برنامه های این روز جدی تر برگزار شده است، ادامه داد: 60 درصد نظر سنجی ها نشان می دهد که مردم 22 اسفند را شناخته اند.

کاظمی با اشاره به اینکه در ماه اسفند 14 عملیات برگزار در دوران دفاع مقدس اجرایی شده است، افزود: در 10 عملیات رزمندگان استان زنجان حضور جدی داشته اند.

 

* 530 شهید استان زنجان در اسفند ماه شهید شده اند

وی با بیان اینکه یک سوم شهدای کشور در ماه اسفند ثبت شده است، افزود:530 شهید استان زنجان نیز در اسفند شهید شده اند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در عملیات خیبر 149 شهید از استان زنجان تقدیم شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه مراسم روزشهید پرداختن به عملکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست، افزود:بلکه این روز فرصتی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

کاظمی با بیان اینکه کاشت نهال از روزهای گذشته به مناسبت هفته منابع طبیعی در استان زنجان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: به نام 3 هزار شهید استان زنجان در این ایام نهال کاشته می شود.

وی از برگزاری سومین همایش مجازی کشور از امروز خبرداد و گفت: یک هزار و 700 وبلاگ و 900 کانال مجازی در این زمینه فعالیت می کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه نامه ای به یک شهید با همت وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود، افزود: این جشنواره در سطوح مدارس برگزار شده است.

 

* 500 نامه به مسابقه نامه ای به یک شهید ارسال شده است

کاظمی با بیان اینکه 50 هزار نامه به این مسابقه ارسال شده است، افزود: از استان زنجان 500 نامه به این مسابقه ارسال شده است که 22 نفر در مراسم کشوری تجلیل می شوند.

وی خاطرنشان کرد: همایش ملی تجلیل از مروجین فرهنگ ایثار و شهادت در تالار وحدت برگزار می شود و حسینیه اعظم و هئیت ثارالله زنجان در این مراسم تجلیل می شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه کنگره بین المللی روزبزرگداشت شهدا با حضور رئیس جمهور در مشهد برگزار می شود که منتخبین استان زنجان نیز در این مراسم حضور دارند، افزود:آئین  غباروبی و میهمانی لاله ها 19 اسفند برگزار می شود.

کاظمی با اشاره به تعویض پرچم همه مزارهای شهدا در استان زنجان، گفت:حضور نمادین در نماز جمعه از برنامه های این روز در زنجان است.

وی ادامه داد: کنگره بین المللی شکوه ایثار به منظور تجلیل از مادران و همسران شهدا برگزار می شود که دو تشکل اتحادیه دانش آموزی و هئیت ثارالله زنجان به منازل شهدای جاویدالاثر مراجعه می کنند.

کاظمی با اشاره به اینکه 170شهید جاویدالاثر در استان زنجان وجود دارد، افزود: همایش ملی مشاوران ایثارگران از دیگر برنامه های این روز است که از مشاوران تقدیر می شود.

وی خاطرنشان کرد: دائمی شدن قانون جامع ایثارگران از برنامه های دولت تدبیر و امید است که امیدواریم اصلاحات لازم در این قانون انجام شود تا خدمات رسانی دستگاه ها به نحو مطلوبی صورت گیرد.

 

* 70 درصد قانون جامع ایثارگران محقق شده است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه 70 درصد قانون جامع ایثارگران محقق شده است، افزود: اما همچنان مشکلات معیشتی و بیکاری در این جامعه نیز وجود دارد.

کاظمی با اشاره به اینکه در بحث شعار سال گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نیز برنامه های مختلفی از سوی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان برگزار شده است، خاطرنشان کرد:طرح سپاس در طول سال انجام می شود و معتمدین و ریش سفیدان با همکاری دستگاه های فرهنگی و بنیاد شهید در این طرح خدمات رسانی می کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه پایش سلامت برای والدین شهدا انجام می شود که در این زمینه بنیاد شهید خدمات رسانی لازم را برای سلامت والدین شهدا انجام می دهد،اضافه کرد:100 دصد هزینه های ایثارگران از طریق این طرح تامین می شود.

کاظمی خاطرنشان کرد: از 22 بهمن تا 22 اسفند در همه مراکز بهداشت درمانی شهری و روستایی ایثارگران و جانبازان پایش می شوند.

وی با بیان اینکه برنامه های روز بزرگداشت شهدا با عنوان راه شهیدان ادامه دارد برگزار می شود، ادامه داد: همیشه روز شهدا است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه هر دو روز یک یادواره شهید در استان زنجان برگزار می شود، خاطرنشان کرد:برای 5 هزار و 200 نفر طرح سپاس اجرایی می شود.

وی افزود: 50 حسینیه شهید در استان زنجان امروز پایگاهی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت محسوب می شود چرا که والدین شهدا با ایجاد این پایگاه ها به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همت می گمارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به شعار "هر خانه شهید یک جبهه فرهنگی است"شعار بنیاد شهید و امور ایثارگران است که تلاش می شود منازل شهدا به عنوان پایگاهی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد.//ن

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *