logo
امروز : یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/2/28 ] [ 16 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۸۳۱
مدیرکل میراث فرهنگی زنجان خبر داد

بازدید 215 هزارگردشکر از موزه های استان زنجان/ زنجان آماده میزبانی مسافران نوروزی

بازدید-215-هزارگردشکر-از-موزه-های-استان-زنجان-زنجان-آماده-میزبانی-مسافران-نوروزی-

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: ۲۱۵ هزار و ۳۵۵ گردشگر ایرانی از موزه ها و آثار تاریخی با خرید بلیط بازدید کرده اند. 

به گزارش موج رسا; 

یحیی رحمتی در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز با اشاره به ظرفیت های استان زنجان در حوزه گردشگری، اظهارداشت: در ۱۱ ماهه گذشته ۲۱۵ هزار و ۳۵۵ گردشگر ایرانی از موزه ها و آثار تاریخی با خرید بلیط بازدید کرده اند.

وی با بیان اینکه۶ هزار و ۴۰۷ گردشگر خارجی در مدت مشابه از موزه ها و آثار تاریخی استان بازدید کرده اند، افزود:این آمار نسبت به سال ۹۱ از رشد چشمگیری برخوردار است.

 این مسئول درآمد حاصل از فروش بلیط برای بازدید از موزه ها و آثار تاریخی استان در ۱۱ ماه گذشته بیش از ۵۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این میزان نسبت به سال ۹۱ با درآمد ۸۶ میلیون تومان دارای رشد چشمگیری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه سامانه تلفنی  "۰۹۶۲۹" بصورت ۲۴ ساعته پاسخگوی ارائه اطلاعات گردشگری خواهد بود، افزود:خدمات لازم در طول سفر به هموطنان ارائه می شود.

رحمتی با بیان اینکه بیش از ۴۰۰ هزار نسخه اقلام تبلیغاتی توسط دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر برای توزیع در استان تهیه شده است،ادامه داد:۲ هزار متر بیلبورد برای معرفی جاذبه ها در سطح استان تهیه شده است.

وی از تهیه نقشه استان به شش زبان انگلیسی ، فرانسه، روسی، آلمانی، عربی و ترکی خبر دادو اضافه کرد:این موضوع کمک شایانی به شناخت استان زنجان از سوی گردشگران و توریست ها دارد.

رحمتی با بیان اینکه استان زنجان به عنوان میزبان مهربان همواره در خدمت هموطنان است، افزود: تلاش می شود میزان حضور گردشگران در استان در ایام نوروز افزایش یابد.

وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در استان، خاطرنشان کرد: استان زنجان دارای ظرفیت های گردشگری است که این ظرفیت ها در ایام نوروز مورد بازدید علاقه مندان قرار می گیرد.

 

*آمادگی دانشگاه علوم پزشکی برای ارائه خدمات به هموطنان

"علیرضا بیگلری" رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز در این جلسه با اشاره به آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای ارائه خدمات درایام نوروز، ادامه داد: برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شده است.

وی با بیان اینکه سامانه ۱۹۰ ستاد فوریت های پزشکی در راستای سلامت ، محیط و کار فعال می شود، ادامه داد:مانور بسیح سلامت نوروزی از امروز فعالیت خود را در استان آغاز کرد.

این مسئول با اشاره به فعالیت ۴۸ پایگاه فوریت های پزشکی در ایام نوروز، گفت: ۳۵۰ تکنسین و ۱۰۰ دستگاه آمبولانس نیز در این ایام فعال خواهند بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از برپایی ۱۰ چادر ایستگاه سلامت خبر داد و گفت: اورژانس هوایی نیز در ایام نوروز به ارائه خدمات می پردازد.

بیگلری با بیان اینکه پرسنل فوریت های پزشکی در کنار جاده ها مستقر می شوند، افزود: خدمات لازم به هموطنان در جاده های استان ارائه می شود//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *