logo
امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/11 ] [ 28 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۸۲۹۱
فرمانده دوران دفاع مقدس:

دفاع مقدس با هیچ زمانی قابل مقایسه نیست/ رزمندگان در انتقال مفاهیم دفاع مقدس پیشگام باشند

-دفاع-مقدس-با-هیچ-زمانی-قابل-مقایسه-نیست-رزمندگان-در-انتقال-مفاهیم-دفاع-مقدس-پیشگام-باشند

فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: دوران دفاع مقدس با هیچ زمانی قابل قیاس نیست و نمی توان با قلم، تصویر و گفتن آن روزها را مجسم کرد.

به گزارش موج رسا; محمد ایرانخواه یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس است که متولد خدابنده بوده و در حال حاضر ساکن زنجان است.

وی دوران ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را در خدابنده به اتمام رسانده و پس از اخذ دیپلم به نهاد مقدس سپاه وارد شد.

هفته دفاع مقدس فرصتی است تا با رزمندگانی که در دوران دفاع مقدس نقش آفرینی کردند، بیشتر آشنا شویم.

 

موج رسا:از ورودتان به سپاه بگویید؟

ایرانخواه: بنده از شهریور سال 59 به عنوان بسیجی در خدمت نظام جمهوری اسلامی بودم و در سال 60 پس از اخذ مدرک دیپلم وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شدم و تا سال 87 در خدمت این نهاد مقدس بوده ام.

ابتدای ورودم به سپاه مسئول روابط عمومی سپاه شهرستان خدابنده بودم و به همین دلیل با مردم رفت و آمد بیشتری داشتم و می توانم بگویم که مردم ایران در آن مقطع با هیچ مردمی از نظر پشتیبانی لجستیکی و نیروی انسانی قابل مقایسه نیستند و جنگ از آن مردم بود و پیروزی در این دوران را مرهون مقاومت و ایستادگی مردم هستیم.

 

موج رسا: از ورودتان به عرصه دفاع مقدس بگویید.

ایرانخواه: عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر اولین و مهمترین عملیاتی بود که در آن شرکت کردم  و از آن پس تا پایان جنگ حضور داشتم و از مرحله دوم این عملیات وارد جنگ شده و این دوران را درک کردم.

دوران دفاع مقدس با هیچ زمانی قابل قیاس نیست و نمی توان با قلم، تصویر و گفتن آن روزها را مجسم کرد.

شیرین ترین خاطره من مربوط به ورود به جنگ بود و شب اولی که وارد جنگ شدم، در دارخوین و در خط مقدم بودم با وجود اینکه عملا جنگ و توپ و آتش را ندیده و برایم تازگی داشت اما به مسیر ادامه دادم و پس از آن به سمت خرمشهر رفتیم که خوشبختانه این عملیات منجر به آزاد سازی خرمشهر شد.

 

موج رسا: تلخ ترین خاطره خود از جنگ را بفرمایید

ایرانخواه: متاسفانه جنگ تلخی های بسیاری داشت اما شهادت شهید زین الدین و بردار گرامیش برای من بسیار ناراحت کننده بود.

 

موج رسا:در حال حاضر با رزمندگان و همرزمان خود در جنگ ارتباط دارید؟

ایرانخواه: متاسفانه ارتباط بین گردان ها پس از دوران دفاع مقدس خوب نیست و الان ارتباطاتی داریم اما مداوم و همیشگی نیست و تنها در هفته دفاع مقدس یک جلسه برگزار می شود که گاهی همرزمان را در این جلسه ملاقات می کنیم.

 

موج رسا:وظیفه امروز مسئولان چیست؟

ایرانخواه: امروز باید مسئولانی که در صدر انجام وظایف حکومتی هستند باید انقلابی بوده و آستین همت را بالا زده و با کار جهادی مشکلات جامعه را حل کنند، تجربه ثابت کرده است که هر کاری که به صورت جهادی و متعهدانه انجام شده است، اثر گذار است.

ارگان ها و نهادهایی که موظف به انجام فعالیت های فرهنگی هستند،نقش فرعی را فقط بازی نکنند بلکه به نقش اصلی توجه ویژه داشته و اثرگذار باشند.

ضروری است رزمندگان نیز در انتقال مفاهیم و فرهنگ دوران دفاع مقدس پیشگام بوده و خاطرات خود را از آن روزها بیان کنند.

بنده در حال حاضر در زمینه اقتصاد فعالیت دارم و امیدوارم مسئولان و دست اندرکاران از نظر اقتصاد و فرهنگی آستین همت را بالا بزنند و گرفتاری مردم را حل کنند.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *