logo
امروز : سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۸
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/21 ] [ 28 شعبان 1444 ]
شناسه خبر : ۸۲۷
استاندار زنجان:

روحیه ایثار و شهادت ضامن تثبیت و اقتدار جمهوری اسلامی است

روحیه-ایثار-و-شهادت-ضامن-تثبیت-و-اقتدار-جمهوری-اسلامی-است

استاندار زنجان روحیه ایثار و شهادت را ضامن تثبیت و اقتدار جمهوری اسلامی دانست و گفت: آبروی شهدا باید خرج نظام، انقلاب، اسلام و رهبری شود.

به گزارش موج رسا; اسدالله درویش امیری ظهر امروز در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با اشاره به سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی (ره)، اظهار کرد: یکی از مهم ترین اهداف برجسته کمیته امداد حرکت خانواده ها و تشویق آنان به خود اتکایی بود که با درایت امام خمینی (ره) تنها پس از 22 روز از پیروزی انقلاب اسلامی با دستور امام راحل تشکیل شد.

وی با اشاره به جایگاه کمیته امداد در راستای ایجاد اشتغال و توانمند کردن مددجویان تحت پوشش، افزود: هدف از پرداخت مستمری به خانواده های زیر پوشش کمیته امداد ایجاد انگیزه در آنان برای اشتغالزایی و به نوعی خود اتکایی در آنان است.
استاندار زنجان در ادامه سخنان خود با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت متعلق به انسان های متعهد، مومن و عاشق است، بیان کرد: کسانی که در راه خدا به فیض شهادت نایل آمدند، انسان های متعهد و مومنی بودند که در مسیر عشق به شهادت رسیدند.
درویش امیری شهیدان را انسان های مومن و عاشقی دانست که که در مسیر عشق شربت شهادت را نوشیدند و به فیض شهادت نائل آمدند، تصریح کرد: باید تلاش کرد فرهنگ شهادت در اعماق جامعه رسوخ کند و جامعه را بیمه کند.
وی با بیان اینکه روحیه ایثار و شهادت ضامن تثبیت و اقتدار جمهوری اسلامی است، گفت: برای حفظ ثبات و اقتدار جمهوری اسلامی باید روحیه ایثار و شهادت در جامعه نهادینه شود.
استاندار زنجان با بیان اینکه آبروی شهدا باید خرج نظام، انقلاب، اسلام و رهبری شود، افزود: شهدا متعلق به همه ملت ایران هستند.
درویش امیری با بیان اینکه ایثار و از خودگذشتگی یکی از این ارزش‌هایی است که شهدا برای ما به ارمغان آورده است و باید تلاش کنیم تقویت روحیه ایثار و شهادت در جامعه گنجانده شود، بیان کرد: تمام اقشار جامعه در تقدیم شهدا و فرزندان خود سهیم هستند.

* 5 عنوان کتاب تاریخ شفاهی جنگ در زنجان تا پایان سال رونمایی می‌شود
حبیب الله یگانه، شهردار زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه در طول سال گذشته در حوزه نشر فرهنگ ایثار و شهادت پنج عنوان کتاب در ۵ هزار نسخه در قالب خاطرات رزمندگان دفاع مقدس، فرهنگ شهادت منتشر شده است، اظهار کرد: برای سال جاری نیز 9 عنوان کتاب با موضوع شهدای زنجان در دستور کار بود که تا پایان سال جاری کار چاپ 5 جلد کتاب به اتمام می رسد و 4 کتاب دیگر نیز اوایل سال آینده به زیر چاپ می رود.//پ

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر