logo
امروز : یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/2/28 ] [ 16 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۸۲۱
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

امروز بیش از هر زمان دیگری به فرهنگ ایثار و شهادت نیازمندیم

امروز-بیش-از-هر-زمان-دیگری-به-فرهنگ-ایثار-و-شهادت-نیازمندیم

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری برای مقابله با تهدید های دشمنان به فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نیاز داریم، گفت: شهدا مایه اقتدار نظام جمهوری اسلامی هستند.

به گزارش موج رسا; آیت الله شیخ علی خاتمی ظهر امروز در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با بیان اینکه بیست و دوم اسفند ماه که به عنوان روز شهید نامگذاری شده است باید بیشتر در جامعه معرفی شود تا شاهد بسط و ترویج فرهنگ شهادت در جامعه باشیم، اظهار کرد: 22 اسفندماه، فرصت مغتنمی است تا با امام راحل و شهدای انقلاب و هشت سال دفاع‌مقدس، تجدید عهد و پیمان ببندیم.

وی با بیان اینکه شهدا مایه اقتدار نظام جمهوری اسلامی هستند، افزود: فرهنگ ایثار و شهادت باید در جامعه ترویج شود.
امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه امام راحل و شهدا حق بزرگی به ملت ما داشته و ملت ایران همیشه مدیون امام (ره) و شهدا هستند، بیان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری برای مقابله با تهدید های دشمنان به فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نیاز داریم.

 

* تقدیم 195 شهید از استان زنجان در عملیات خیبر
علی مهدی‌خانی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت راهکار خوبی برای مقابله با هجمه ها و شبیخون های فرهنگی دشمن است، بیان کرد: اداره کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش ‌های دفاع مقدس به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه‌ های مختلفی را در استان اجرایی می‌کند.
وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین اقدامات این اداره کل در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت چاپ کتاب موضوعی شهدا است، تصریح کرد: هدف از تألیف و چاپ کتاب ‌های موضوعی دفاع مقدس ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین بیان زندگی ‌نامه شهدا است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با بیان اینکه امسال با همکاری دستگاه ‌های ذیربط کتاب های متعددی با موضوع دوران دفاع مقدس در زنجان چاپ و منتشر شد، گفت: امسال در حوزه کودکان و نوجوانان 5 جلد کتاب به چاپ رسید که از این تعداد 3 جلد به صورت کتاب داستانی و 2 جلد به صورت کتاب شعر بود.
مهدی‌خانی با اشاره به جمع آوری آثار و اسناد مربوط به دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: در طول سال جاری 41 مورد مصاحبه و 135 ساعت از تاریخ شفاهی خاطرات رزمندگان، ایثارگران و آزادگان توسط سپاه استان و یک هزار 172 مورد مصاحبه نیز توسط سایر ارکان ها ثبت شده است.
وی با بیان اینکه طبق آمار بیشترین شهدای استان زنجان با 195 شهید مربوط به عملیات خیبر است، اظهار کرد: همچنین در عملیات بیت‌المقدس نیز 171 شهید تقدیم نظام و انقلاب شده است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با اشاره به امنیت و اقتدار ایران اسلامی در منطقه، گفت: این امنیت را مدیون خون شهدا هستیم.
مهدیخانی خواستار انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان شد و افزود: وظیفه ما پس از شهدا توسعه و ترویج روحیه مقاومت در جامعه است.//پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *