logo
امروز : سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۲
شعبان ماه من است. هر كه ماه مرا روزه بدارد، روز قيامت شفيع او خواهم بود. پیامبر اکرم(ص) بحارالأنوار،ج 94 ،ص 83
[ 2020/3/31 ] [ 6 شعبان 1441 ]
شناسه خبر : ۸۱۵۷

مکان مناسب برای اجراهای عمومی تئاتر در زنجان وجود ندارد/ فعالیت90 درصد هنرمندان زنجانی در مرکز

مکان-مناسب-برای-اجراهای-عمومی-تئاتر-در-زنجان-وجود-ندارد-فعالیت90-درصد-هنرمندان-زنجانی-در-مرکز

یک هنرمند تئاتر نداشتن مکان مناسب برای اجراهای عمومی را یکی از مشکلات عرصه تئاتر در استان زنجان عنوان کرد.

 

عرفان سهامی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا;  اظهار داشت: سی امین جشنواره تئاتر استان زنجان با کیفیت تر از سال های گذشته برگزار شد.

وی با اشاره به حضور گسترده هنرمندان زنجانی در این جشنواره، اظهار داشت: نمایش های ارائه در سال جاری از کیفیت مطلوبتری برخوردار بود.

این هنرمند زنجانی با بیان اینکه در حال حاضر اعضای هئیت مدیره انجمن نمایش استان زنجان از فعالان عرصه تئاتر هستند و این موضوع کمک بزرگی به هنرمندان است، ادامه داد: در سال های گذشته برای اجرای نمایش ها پلاتو وجود نداشت که خوشبختانه با راه اندازی پلاتو بسیاری از مشکلات اجرا حل شد اگر چه کوچکی این پلاتو نیز گاها مشکلاتی ایجاد می کرد.

سهامی با اشاره به حضور 17 ساله خود در عرصه تئاتر، بیان داشت: به واسطه کارگردان بودن، پدرم در تئاتر حضور فعالی دارم.

 

وی با بیان اینکه از شش سالگی تئاتر را در استان شروع کرده ام، گفت: امسال نیز نمایش مصاحبه را به سی امین جشنواره تئاتر استان ارائه کردم.  این کارگردان تئاتر نداشتن مکان مناسب برای اجراهای عمومی را یکی از مشکلات این عرصه عنوان کرد و گفت:  ضروری است برای رفع این مشکل مسئولان همت کنند.

سهامی ادامه داد: هنرمندان توانمندی در استان زنجان فعالیت می کنند که اگر به آنها میدان داده شود، خوب کار می کنند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل عدم حمایت از هنرمندان تئاتر، 90 درصد هنرمندان زنجانی به مرکز می روند.  گفتنی است، نمایش مصاحبه به نویسندگی محمد رحمانیان،با کارگردانی علی رضایی‌راد طی روز‌های ١٤ تا ١٨ اسفندماه سال گذشته در زنجان اجرا شد.  در این تئاتر بازیگرانی، چون عرفان سهامی، نسرین احمدخانی و هادی خداکرمی به ایفای نقش پرداختند.  عرفان سهامی در سی امین جشنواره تئاتر استان زنجان در بخش بازیگری مرد برای نمایش مصاحبه با حامد جعفری نژاد برای نمایش کات مشترکا سوم شدند.//ن

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *