logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۸۱۴
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان :

عمده‌ترین عامل فروپاشی خانواده ها در جامعه اعتیاد است

عمده‌ترین-عامل-فروپاشی-خانواده-ها-در-جامعه-اعتیاد-است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان با بیان اینکه اعتیاد از مهمترین آسیب های اجتماعی است که بسیاری از آسیب های دیگر در جامعه را به همراه دارد، گفت: عمده‌ترین عامل فروپاشی خانواده ها در جامعه اعتیاد است.

تقی نصیری در گفت و گو با خبرنگار موج رسا;  با بیان اینکه عمده‌ترین عامل فروپاشی خانواده ها در جامعه اعتیاد است، اظهار کرد: زنجان جزو پاک ترین استان های کشور در زمینه مواد مخدر است.

وی پیشگیری از اعتیاد را مهم‌ترین عامل کاهش این معضل دانسته و افزود: باید با استفاده از مشارکت ‌های مردمی و افزایش شور و نشاط اجتماعی زمینه کاهش معضل اعتیاد را فراهم کرده و این بلای خانمان سوز را ریشه‌کن کنیم.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان حرکت در مسیر ریشه‌کن شدن اعتیاد را نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و کارا دانست و بیان کرد: برنامه‌ریزی در این حوزه نیازمند شناخت مبادی و علل گرایش به اعتیاد و ریشه‌یابی آن است که این موضوع باید با تحقیقات گسترده میدانی انجام شود.
نصیری با بیان اینکه اعتیاد در جامعه ما امروز زمینه ساز بروز سایر آسیب های اجتماعی شده و مشکلات بسیاری را برای نهاد خانواده ایجاد کرده است، تصریح کرد: امروز بحث اعتیاد در تمام دنیا به عنوان بحران و معضلی جدی مطرح شده و متاسفانه افراد زیادی در دنیا ترانزیت مواد مخدر انجام می دهند.
وی با بیان اینکه زنجان بین 32 استان در کشور پایین ‌ترین میزان مصرف مواد‌مخدر را دارد، اظهار داشت: استان زنجان در زمینه برخورد با خرده ‌فروشان و دستگیری آنها رتبه نخست کشوری را دارد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان با بیان اینکه اجتماعی کردن پدیده مبارزه با مواد مخدر حلقه مفقوده در راستای مبارزه با مصرف مواد مخدر در جامعه محسوب می‌شود، گفت: اگر نگاه ‌ها به سمت مصرف مواد مخدر در جامعه به گونه‌ای باشد که آن را حتی یک تهدید برای خود ببنیم آنگاه هریک از افراد برای ریشه‌کن شدن این معضل دست به کار می‌شوند.
نصیری با اشاره به اینکه سه علامت در حال حاضر آسیب اجتماعی اعتیاد را خطرناک‌تر می‌کند، گفت: کاهش سن مصرف مواد مخدر، دسترسی آسان به مواد مخدر و گرایش به مصرف مواد مخدر صنعتی از جمله معضلات جدی در این عرصه است.//پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *