logo
امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۲
صدقه دارويى است شفا بخش و اعمال بندگان در اين جهان، مقابل چشم آنهاست در آن جهان(امام علی(ع)-حکمت7نهج البلاغه)
[ 2020/6/6 ] [ 14 شوال 1441 ]
شناسه خبر : ۸۱۰۸

بازار ارز و سکه سودای افزایش قیمت دارد/توییت های رئیس بانک مرکزی، نگرانی به بازار تلقین می کند

بازار-ارز-و-سکه-سودای-افزایش-قیمت-دارد-توییت-های-رئیس-بانک-مرکزی،-نگرانی-به-بازار-تلقین-می-کند

کارشناس اقتصادی، بازار و سرمایه گفت: بازار ارز و سکه سودای جدایی از بازار ثانویه و افزایش را در سردارد.

حسین محمودی اصل امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا, اظهار داشت: به جای تعیین قیمت توسط بازار ثانویه، دولت بازار آزاد و غیررسمی را ملاک ارز مسافری و دانشجویی قرار دهد.

وی با بیان اینکه بسته ارزی و بازار ثانویه نیاز به تقویت دارد ،افزود: بازار ارز و سکه سودای جدایی از بازار ثانویه و افزایش را در سردارد و افزایشی خواهد بود .

این کارشناس اقتصادی بیان داشت: مدت ها پس از ارائه بسته ارزی و  بازار ثانویه، تعیین قیمت ارز مسافری و ارز دانشجویی با نرخ 100 تومان زیر قیمت بازار آزاد جای تعجب دارد و باید برای تعیین قیمت آنها،به بازار آزاد رجوع کرد.

محمودی اصل گفت: به همراه ناامیدی از بسته اروپایی،نگرانی از مسائل سوریه، خروج بخشی از نقدینگی حساب های سررسید  شهریور، نزدیکی به تحریم های نفتی و پیگیری استیضاح ها و ... قیمت ارز و سکه سودای افزایش مجدد دارد.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که توییت ها و سخنان رئیس بانک مرکزی به بازار نگرانی تلقین می کند و چنین به نظر می رسد رئیس بانک مرکزی به فکر تبرئه خویش در خصوص افزایش قیمت های احتمالی است .

کارشناس اقتصادی، بازار و سرمایه خاطرنشان کرد: البته سئوال از رئیس جمهور و استیضاح وزرا خروجی عملی مناسبی نداشته و نخواهد داشت.

محمودی اصل ادامه داد: چرا که با رفتن هر وزیر 3 ماه سرپرست سکان وزارت خانه را برعهده می گیرد و عملا تصمیم کارساز و کارا توسط سرپرست اتخاذ نمی شود .

وی با بیان اینکه بازار ملتهب و هیجانی قوانین و مختصات خاص خود را دارد،افزود:در ماه های گذشته،ابتدا افزایش قیمت دلار اتفاق می افتاد بعد افزایش قیمت در سایر بازارها را شاهد بودیم .

این کارشناس اقتصادی بیان داشت: پس از مدتی  مقایسه قیمت ها و هم افزایی قیمت ها را دیدیم - یعنی سکه و طلا با وجود عدم افزایش قیمت جهانی افزایشی می شود و قیمت دلار خود را با این قیمت ها تطبیق می کند-.

وی گفت: این روند در بازاری که دنبال بهانه برای افزایش است، اتفاق می افتد، بطوری که قیمت پراید نیز دلار را بالا می برد.

این کارشناس اقتصادی بیان داشت: این هم افزایی قیمت ها بهمراه بی تدبیری ها زمینه را برای افزایشی بودن همه بازارها فراهم می آورد.//ن

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *