logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۸۰۵
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان:

دشمنان به دنبال ایجاد غفلت در هویت ملی جوانان هستند

دشمنان-به-دنبال-ایجاد-غفلت-در-هویت-ملی-جوانان-هستند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: شورای فرهنگ عمومی استان وظایف اجرایی بر عهده ندارد و می تواند با سیاست‌گذاری ها و برنامه ریزی های مناسب در موضوعات ابلاغی، راهکارهای عملیاتی و خط مشی فعالیت را به دستگاه‌های اجرایی استان ارائه کند.

به گزارش موج رسا; آیت‌الله خاتمی شامگاه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که به 5 محور و اولویت ابلاغی از سوی دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور اشاره و اظهار کرد: برخی از موضوعات ابلاغ شده اگرچه در سنوات گذشته به عنوان شعار سال از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده و اقدامات فرهنگی و عملیاتی مناسبی در هر حوزه انجام شده است، اما با توجه به اهمیت این موضوعات می توان در سال‌های متوالی در این زمینه ها کار کرد.

وی با اشاره به اقدامات دفاعی انجام شده به ویژه در حوزه های فرهنگی کشور، تصریح کرد: در مقابل تهاجم و فعالیت های دشمنان که به صورت وسیع‌تر و حریص‌تر انجام می شود، اقدامات مقابله ای در کشور انجام شده است که البته این اقدامات باید بیش از پیش مورد توجه و اهتمام جدی قرار گیرد.

امام جمعه زنجان به همجه دشمنان به منظور ایجاد غفلت به خصوص در زمینه توجه به هویت ملی جوانان کشور اشاره کرد و افزود: دشمنان تلاش می کنند تا نسل جوان کشور، ریشه های فرهنگی و هویت ملی خود را فراموش کنند تا بیشتر تحت تاثیر استعمار بیگانگان قرار گیرند.

وی همچنین پرداختن به مقوله آسیب‌های اجتماعی در کشور و استان را با اهمیت دانست و گفت: به دلیل اهمیت این موضوع، مقام معظم رهبری شخصاً وارد میدان عمل شده اند و طی جلسات مستمر و کارشناسانه با معاونت اجتماعی وزارت کشور و برخی از سران و مسئولین کشوری، موضوع آسیب‌های اجتماعی را به صورت جدی مورد رصد و پیگیری قرار داده اند.

امام جمعه زنجان بر ضرورت تعیین برش استانی تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی مطرح شده در کشور تاکید کرد و گفت: باید مسائل مختلف متناسب با ویژگی های استانی به صورت محورهای اجرایی و عملیاتی تدوین و به دستگاه‌های اجرایی پیشنهاد گردد تا در برنامه های سال آینده در دستور کار قرار گیرد.

آیت الله خاتمی به وظایف ذاتی هر یک از دستگاه‌های اجرایی استان در زمینه اولویت‌های ابلاغی و محورهای تعیین شده در استان و کشور اشاره نمود و خاطر نشان کرد: علاوه بر اقداماتی که هر یک از دستگاه‌ها به عنوان وظایف ذاتی خود انجام می دهند، باید اقدامات جدید و موثری پیش‌بینی و ابلاغ شود.

باید زمینه فعالیت مردم و بخش خصوصی را در جامعه فراهم کرد

سید بیوک موسوی معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان نیز در این جلسه بر ضرورت استفاده از توانمندی های مردمی در جامعه تاکید کرد و گفت: باید به ظرفیت های عظیم مردمی اعتماد کرد و زمینه فعالیت بخش خصوصی را بیش از پیش در جامعه فراهم نمود.

وی فرهنگ را زیربنای همه امور در تمامی محورها دانست و گفت: موضوعات فرهنگی و اجتماعی از پیچیدگی های خاصی برخوردار هستند؛ به طوری که همه مسائل را تحت تاثیر قرار می دهند و بنابراین باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرند.

موسوی به ایجاد کارگروه‌های ذیل شورای فرهنگ عمومی استان اشاره کرد و افزود: تشکیل کارگروه های تخصصی برای بررسی دقیق موضوعات مناسب است، اما مدیران نمی توانند در خصوص جزئیات مسائل تصمیم گیری کنند و باید جلسات کارگروه ها با حضور مسئولان، کارشناسان و اندیشمندان هر بخش تشکیل و نتایج کارگروه ها در شورا به بحث گذاشته شود.

وی با بیان اینکه مدیران دولتی به تنهایی از عهده حل تمامی مشکلات برنخواهند آمد، گفت: کارشناسان و اندیشمندان می توانند با فرصت بیشتری به حل مشکلات بپردازند تا خروجی جلسات شورا، پربار تر باشد.

معاون سیاسی-امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان با اشاره به اینکه بسیاری از اقدامات مهم در طول سنوات گذشته با همت مجموعه شورای فرهنگی استان انجام شده است، اظهار کرد: اگرچه اقدامات مطلوبی در سطح استان انجام شده است، اما خروجی جلسات در مقابل پتانسیل های موجود در استان بسیار اندک است و باید از سایر توان و ظرفیت های موجود در استان نیز استفاده کرد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری هر سال با انتخاب و اعلام شعار سال، سرلوحه فعالیت تمامی دستگاه‌های اجرایی را مشخص می نمایند، گفت: می توان در سطح استان زنجان نیز با انتخاب شعار استانی، متناسب با ویژگی ها و نیازهای استان، شعاری را برای جهت‌دهی به فعالیت های استانی انتخاب کرد.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *