logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۷۹۵
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی:

برخی ها با مطرح کردن موضوع افزایش حقوق مدیران به دنبال ایجاد تنش در جامعه هستند/ به جای حمله به افزایش حقوق متخصصان، حقوق کارمندان زیر خط فقر اضافه شود!

برخی-ها-با-مطرح-کردن-موضوع-افزایش-حقوق-مدیران-به-دنبال-ایجاد-تنش-در-جامعه-هستند-به-جای-حمله-به-افزایش-حقوق-متخصصان،-حقوق-کارمندان-زیر-خط-فقر-اضافه-شود!

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: برخی ها با مطرح کردن موضوع افزایش حقوق مدیران به دنبال ایجاد تنش در جامعه هستند.

احمد بیگدلی امروز در گفت و گو با خبرنگار  موج رسا;  با اشاره به تصویب مجموع پرداختی ماهانه مقامات و مدیران و کارکنان دستگاه های موضوع ماده پنج قانون مدیریت خدمات کشوری، اظهار داشت:این مصوبه آنگونه که در جامعه عنوان شده است، نبوده است.

وی با اشاره به اینکه برخی ها با مطرح کردن چنین موضوعاتی به دنبال ایجاد تنش در جامعه هستند، افزود: این در حالی است که مردم در شب عید و آستانه انتخابات نیازمند آرامش هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی مجموع پرداختی ماهانه مقامات،مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی حداکثر دو برابر حداکثر حقوق و مزایای مستمر قابل پرداخت به کارکنان است، افزود: این میزان 12 میلیون تومان تخمین زده می شود.

بیگدلی با بیان اینکه این میزان حقوق با توجه به حجم و مشکلات کار وزار و مدیران ارشد که جزو متخصصین کشور هستند،مبلغ قابل قبولی است، ادامه داد: مبلغ 60 درصد حقوق 12 میلیونی نیز برای مشاغل تخصصی مدیران در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: این مبلغ با پیشنهادات روسای قوای مقننه و  مجریه یا وزرا یا معاون رئیس جمهور به مبلغ 8 تا 12 میلیون قابلیت اضافه شدن را دارد.

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متخصصینی که در مناطق مرزی و محروم فعالیت می کنند، با نظر روسای قوا و وزا یا معاون رئیس جمهور می توانند مبلغ 60 درصد اضافه را دریافت کنند، افزود:در حال حاضر پزشک عمومی در تهران حدود 100 میلیون در ماه درآمد دارد و به نظر می رسد اگر چنین فردی در مناطق محروم خدمت کند، مستحق دریافت حقوق تا 24 میلیون تومانی است.

بیگدلی با اشاره به اینکه عنوان مدیریتی را شورای نگهبان به مصوبه مجلس شورای اسلامی اضافه کرده است، خاطرنشان کرد:باید در این خصوص از شورای نگهبان سئوال شود.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا این مصوبه موجب شکاف اجتماعی نمی شود؟،گفت: این مصوبه به دنبال بحث اقشار کم درآمد و پر درآمد نیست، اگر چه قبول دارم که درآمد کارکنان دولت مثل فرهنگیان و کارمندان پایین است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  بر ضرورت توجه به متخصصینی که در شهرستان های محروم و نقاط دور افتاده خدمت می کنند، تاکید کرد و گفت: هر متخصصی در شهرستان من خدمت کند حاضرم ماهانه از جیب خودم 50 میلیون تومان به دلیل درک شرایط و سختی های کار در مناطق محرم به این متخصص پرداخت کنم.

بیگدلی با بیان اینکه اگر به متخصصان که سرمایه های عظیم کشور هستند،ارزش داده نشود آفتی همچون فرار نخبگان و سرمایه های مملکت روی می دهد، افزود:ضروری است به جای حمله به افزایش حقوق متخصصان،حقوق کارمندانی که زیر خط فقر هستند، اضافه شود.

گفتنی است،نمایندگان در ادامه جلسه علنی - چهارشنبه- مجلس شورای اسلامی برای تامین نظر شورای نگهبان با 103 رای موافق، 44 رای مخالف، 8 رای ممتنع از 204 نماینده حاضر با اصلاح ماده 38 لایحه برنامه ششم توسعه موافقت کردند.  بر اساس این اصلاح مجلس، مجموع پرداختی ماهانه مقامات و مدیران و کارکنان دستگاه های موضوع ماده پنج قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب هشتم مهر1386 این قانون حداکثر دو برابر حداکثر حقوق و مزایای مستمر قابل پرداخت به کارکنان موضوع تبصره ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری است.  بر اساس تبصره 1 ماده 38 این لایحه، شورای حقوق و دستمزد می تواند با پیشنهاد روسای قوا، وزرا یا معاونان رییس جمهور که ریاست دستگاه های اجرایی را بر عهده دارند و بالاترین مقام دستگاه های اجرایی، برای مشاغل تخصصی، مدیریتی، واحدهای عملیاتی و مناطق مرزی و محروم تا شصت درصد دریافت های موضوع این ماده علاوه بر سقف مقر در این ماده منظور کند.//ن 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *