گروه:سیاسی
ساعت :  ۲۰:۱۲ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۰۵/۱۷ شناسه خبر : ۷۸۴۴
در مراسم روز خبرنگار زنجان مطرح شد؛

استاندار زنجان گفت: خبرنگاران در قبال منافع ملی و عمومی مسئول هستند که باید به این موضوع توجه کنند.

به گزارش موج رسا; اسدالله درویش امیری در مراسم روز خبرنگار و اختتامیه سومین جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان زنجان،اظهار داشت: خوشحال شدم امروز مطبوعاتی های زنجان صاحب خانه شدند و کلنگ احداث خانه مطبوعات استان به زمین زده شد.

وی ادامه داد: یارانه و بیمه خبرنگاران را باید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت کند اما ما نیز پیگیر هستیم و اصرار داریم مسائل معیشتی جامعه اصحاب رسانه حل شود.

این مسئول بیان داشت: انتقادها، همراهی ها و کمک های جامعه رسانه ای استان زنجان نوش جان ما باشد.

استاندار زنجان با بیان اینکه کسی که آگاهتر است، مسئولیت بیشتری دارد، افزود: خبرنگاران با انعکاس اخبار و جابه جا کردن اخبار و اطلاعات باورها و اعتقادات مردم را شکل می دهند که اگر این موضوع درست و صحیح نباشد، آن باور راه کج می رود.

درویش امیری خبرنگاران را در قبال منافع ملی و عمومی مسئول عنوان کرد و گفت: رسالت رسانه و خانواده بزرگ مطبوعات در کشور سنگین است چرا که این قشر مسئول در برابر اخلاق جامعه هستند.

وی با بیان اینکه اگر اصحاب رسانه مروج بد اخلاقی و پرخاشگری در جامعه باشند، وای به حال آن جامعه،افزود: اصحاب خبر مسئول در قبال ملت ایران هستند.

استاندار زنجان ادامه داد: روزی که مردم به خبرهای رسانه ها بی اعتنا شوند، آنروز روز فاجعه است.

وی با اشاره به 17 مرداد به عنوان سالروز شهادت شهید خبر، محمود صارمی،گفت: خبرنگاران وابسته به جناح و جریان نبوده و چشمان بینا و گوش شنوای جامعه هستند.

این مسئول ادامه داد: در جامعه توسعه یافته اصحاب رسانه در جابه جایی دولت می توانند نقش آفرینی کنند.

درویش امیری افزود: دریافت و ارائه اطلاعات صحیح لازمه کار خبر است و ارائه اخبار دروغ، سم مهلک برای جامعه محسوب می شود.

وی بیان داشت: نباید از خبر به عنوان اهرم فشار بر روی مسئولان استفاده شود شان و شخصیت جامعه خبری این نیست.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: یکی از آفت های جامعه خبری بزرگ نمایی مشکلات و برخورد باندی و جناحی با موضوعات است.

درویش امیری گفت:گاهی اینگونه احساس می شود که یک خبرگزاری خود را به عنوان نماینده افکار عمومی معرفی می کند و هر آنچه فهمیده آن حق است.

وی ادامه داد: حمله به ارکان نظام در اوج رویارویی با دشمن از هیچ رسانه ای قابل قبول نیست نقد منصفانه همراه با دیدن ظرفیت ها از رسانه انتظار می شود.

علی وقف چی"نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مراسم، اظهار داشت: هر کشوریی که به قلم،اندیشه و علم ارج نهاده است در مرحله بالای توسعه قرار دارد.

وی با بیان اینکه دردهای امروز کشور ناشی از افزایش دروغ ها است،افزود: آمادگی هر گونه نقد منصفانه و رفع خلاهای قانونی برای توسعه حرف زدن را بر اساس منطق مصلحت،صداقت و منافع ملی بوده و به آن کمک خواهیم کرد.

این نماینده خاطرنشان کرد: شرایط امروز جامعه بیشتر ناشی از فقر فرهنگی تا فقر اقتصادی که ضروری است به این موضوع توجه ویژه شود.

وقف چی برضرورت توجه به شاخصه های رفتاری مردم کشورهای دارای بحران تاکید کرد و گفت: در این مقایسه متوجه می شویم که خانواده ها و سرمایه داران در این کشورها در بحران با فرهنگ انصاف و انسانیت این بحران را از پیش رو بر می دارند و پول هایشان برای خرید ارز خرج نمی شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
5 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات