گروه:سیاسی
ساعت :  ۱۴:۴۸ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۰۵/۱۷ شناسه خبر : ۷۸۴۲
در گفتگوی دانا با اعضای کمیسیون آموزش مجلس مطرح شد؛

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: یکی از موضوعات مهمی که مورد نقد تعدای از نمایندگان مجلس است بازدید سر زده آژانس بین المللی انرژی اتمی از بعضی از دانشگاه های کشور بود.

به گزارش موج رسا; علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص موضوعات مطرح شده در نشست این کمیسیون که با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس برگزار شد، اظهار داشت: نشست این کمیسیون با حضور لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد و بیش از 20 نماینده عضو کمیسیون در این نشست به بیان دغدغه ها، دیدگاه و برخی مسائل حوزه آمورش و پرورش پرداختند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: یکی از موضوعات مهمی که مورد نقد تعدای از نمایندگان مجلس بود بازدید سر زده آژانس بین المللی انرژی اتمی از بعضی از دانشگاه های کشور بود.

وی ادامه داد: بحث سامان دهی معلمان، حذف کنکور و ماموریت پیدا کردن دانشگاها به این صورت که به هر دانشگاه یک ماموریت ویژه ای واگذار شود تا یک مشکل از مشکلات کشور را حل کنند، مطرح شد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با ابراز تأسف از عدم استقبال از اختراعات و ابداعات نخبگان و پژوهشگران گفت: همزمان با اینکه یک مخترع اختراعی را به جامعه ارائه می کند، دولت به جای حمایت از آن، همان اختراع را از خارج از کشور وارد می کند.

وی افزود: انحراف ها در بودجه پژوهشی و دست اندازی به اعتبارات، باید از سوی دیوان محاسبات پیگیری شود ضمن اینکمه برخی آیین نامه دستگاه ها مغایر مصوبات مجلس است.

 

سال‌هاست که قانون حذف کنکور به تصویب رسیده است 

سید حمایت میرزاده نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در گفت گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا، با بیان اینکه یکی از نکات مورد تأکید رئیس مجلس در این نشست مسئله حذف کنکور بود، افزود: بیشتر صاحب نظران معتقد هستند برگزاری کنکور به شکل فعلی استرس‌زا است و بسیاری از دانش آموزان و خانواده‌های آن‌ها دچار مشکل می‌شوند؛ بنابراین رئیس مجلس بیان کرد که نیاز است کمیسیون آموزش برنامه‌ای برای حذف کنکور تا پایان دوره دهم مجلس شورای اسلامی داشته باشد.

وی ادامه داد: امروز در بسیاری از کشورها، دانشگاه‌ها به صورت مستقل آزمون برگزار و فرد پذیرفته شده را مصاحبه می‌کنند و از این طریق اقدام به جذب دانشجو می‌کنند.

میرزاده با بیان اینکه در این نشست عنوان شد که وضعیت فعلی برگزاری کنکور به هیچ عنوان مطلوب نیست، افزود: سال‌هاست که قانون حذف کنکور به تصویب رسیده است ولی هنوز اضطراب خانواده‌ها سر جای خود است.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس عنوان کرد: یکی دیگر از موضوع مطرح شده از طرف نمایندگان مهاجرت تحصیلی به ویژه به کشورهای همسایه بود که تأکید شد باید علاوه بر بهبود وضعیت علمی دانشگاه‌ها، شرایط برای فعالیت بیشتر و آزادانه تر دانشجویان در داخل مهیا باشد تا این دانشجویان جذب دانشگاههای خارجی نشوند.

منبع: شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛

انتهای پیام/

انتهای پیام/

ارسال نظر
8 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات