logo
امروز : پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۷
صدقه دارويى است شفا بخش و اعمال بندگان در اين جهان، مقابل چشم آنهاست در آن جهان(امام علی(ع)-حکمت7نهج البلاغه)
[ 2020/5/28 ] [ 4 شوال 1441 ]
شناسه خبر : ۷۷۷۷

فعالیت‌های ترویجی در حوزه منابع طبیعی باید پویاتر از گذشته باشد

فعالیت‌های-ترویجی-در-حوزه-منابع-طبیعی-باید-پویاتر-از-گذشته-باشد

مدیرکل ترویج و مشارکتهای مردمی سازمان منابع طبیعی با تاکید بر فعالیت‌های ترویجی در حوزه منابع طبیعی گفت: فعالیت‌های ترویجی در حوزه منابع طبیعی باید پویاتر از قبل باشد.

به گزارش موج رسا; وحید جعفریان امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت اجرای طرح همیاران طبیعت اظهار کرد: طرح همیارن طبیعت که یکی از فعالیتهای رسمی دفتر آموزش بوده نیازمند یک ارتباط مستمر، پویا و رو به رشد است لذا در این راستا ارتباطاتی با بخش های دانش آموزی ، نهضت ملی سبز و استفاده از ظرفیتهای غیر دولتی مثل تعاونی های فراگیر صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: دفتر آموزش و ترویج در پی استفاده از ظرفیتهای  تصمیم گیری در قالب اتاق فکر است.

مدیرکل ترویج و مشارکتهای مردمی سازمان منابع طبیعی با بیان این که تشکیل اتاق فکر با دبیری دفتر آموزش و ترویج و با همکاری شورا صورت می‌گیرد، افزود: بخشی از این وظایف به جمع‌آوری نظرات و ابتکارات استانی مربوط می‌شود که مستقیما به سازمان گزارش می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت اجرای طرح همیاران طبیعت ابراز کرد: طرح همیارن طبیعت که یکی از فعالیتهای رسمی دفتر آموزش بوده نیازمند یک ارتباط مستمر، پویا و رو به رشد است لذا در این راستا ارتباطاتی با بخش‌های دانش آموزی‌، نهضت ملی سبز و استفاده از ظرفیتهای غیر دولتی مثل تعاونی‌های فراگیر صورت گرفته است.

جعفریان با عنوان "دفتر از استانها انتظار دارد با ابتکارات خود بحث همیاران طبیعت را به یک نهضت تبدیل کند و تا عملکرد خودشون را گوش مخاطبین برسانند"، تصریح کرد: البته دفتر آموزش و ترویج برنامه ریزی لازم برای 15 دوره مختلف برای این منظور انجام داده است.

وی با بیان اینکه دفتر در این راستا از ظرفیت نخبگان شرکتهای دانش محوری که با سر فصل موضوعات توسعه، برنامه ریزی و تحلیل اجتماعی و اقتصادی در حال فعالیت می باشند استفاده می‌کند، اعلام کرد: دو موضع مشارکت و آموزش از زیر ساختهای ترویج هستند که لازم است با حضور کارشناسان متخصص هم در امور ترویج و هم در طرحهای محوری تقویت می‌شود.

مدیرکل ترویج و مشارکتهای مردمی سازمان منابع طبیعی در پایان وی به برنامه‌های همکاری دفتر ترویج و مشارکتهای مردمی سازمان جنگلها‌، مراتع و آبخیزداری کشور در اجرای تک تک پروژه‌‌های بین‌المللی نظیر ترسیب کربن، و ترویج اشاره کرد.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *