logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۷۷۵
امام جمعه ایجرود:

انقلابی گری اصل مهم مقابله با تهدیدات است

انقلابی-گری-اصل-مهم-مقابله-با-تهدیدات-است

امام جمعه ایجرود با بیان اینکه نظام اسلامی ایران آمریکا را به چالش کشیده است، گفت: رهبر معظم انقلاب بارها از انقلابی گری بعنوان اصل راهبردی مقابله با تهدیدات و آفات و چالش های انقلاب و نظام اسلامی یاد کرده اند.

به گزارش موج رسا;به نقل از ایجرود خبر، حجت الاسلام محمد باقر مقدمی« امام جمعه ایجرود» در خطبه های امروز نماز جمعه ایجرود حجت الاسلام مقدمی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب حدود یکسال پیش تاکنون در سخنرانی های متعدد خود بارها از انقلابی گری بعنوان اصل راهبردی مقابله با تهدیدات و آفات و چالش های انقلاب و نظام اسلامی یاد کرده اند، اظهار داشت: طی این مدت عنوان انقلابی گری بارها و بارها توسط معظم له در دیدار اقشار مختلف مردم مطرح شده است.

وی با بیان اینکه امروز نظام جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک کشور برتر منطقه ای و جهان محسوب می شود، افزود: نظام اسلامی ایران آمریکا را به چالش کشیده است.

امام جمعه ایجرود با اشاره بر اینکه آمریکای ها هم پس از ناکامی های خود در پیاده سازی طرح خاورمیانه بزرگ، پروژه قرن آمریکایی ها و پروژه نرمال سازی ایران را در دستور کار قرار داده اند، ادامه داد: از نظر آمریکائیها انقلاب اسلامی ایران از سه جهت در برابر آمریکا مانع ایجاد کرده است.

حجت الاسلام مقدمی تصریح کرد: مخالفت مستقیم ایران اسلامی با سلطه گری آمریکا، سامان دادن محور قدرتمند مقاومت و الگو شدن انقلاب اسلامی برای کشورهای منطقه و جهان از جمله موانع بزرگ در مقابل زورگویی های آمریکا محسوب می شود.

خطیب نماز جمعه ایجرود با تاکید بر اینکه در واقع انقلاب اسلامی بزرگترین مانع بر سر راه استقرار کامل جهان آمریکا و سلطه کامل آمریکا بر جهان است، اضافه کرد: بنابراین آمریکا اصرار دارد ایران بپذیرد هسته ای نباشد، قدرت برتر منطقه نباشد، عدم حمایت از مقاومت، پذیرفتن ماهیت اسرائیل، عدم تغییر دادن ماهیت و هندسه منطقه توسط ایران از جمله درخواست های آمریکا از ایران است.

حجت الاسلام مقدمی با بیان اینکه با درایت، تیز بینی و هوشیاری مقام معظم رهبری هیچ یک از نقشه های آمریکا عملی نشده و نخواهد شد، اذعان کرد: طرح انقلابی گری زمینه ساز حکومت جهانی حضرت مهدی موعود خواهد بود چراکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی این عقیده وجود داشت که انقلاب اسلامی زمینه ساز تشکیل حکومت جهانی مستضعفین و اتصال انقلاب اسلامی به انقلاب جهانی حضرت ولی عصر (عج) است.

وی با اشاره به اینکه ۱۴ اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد در سال ۱۳۵۷ به فرمان امام راحل نهاد کمیته امداد را برای رفاه و برقراری تسهیلات در امر کمک رسانی به محرومان جامعه است، گفت: البته سابقه کمیته امداد به سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران حدود سال های ۴۲ و ۴۳ باز می گردد.

حجت الاسلام مقدمی با بیان اینکه تعدادی انقلابیون در زمره یاران امام ماموریت یافتند که به خانواده های زندانیان و مبارزین رسیدگی کنند، ابراز کرد: با پیروزی انقلاب کمک به خانواده های محرومین در صدر برنامه های قرار گرفت و تا امروز به نحو قابل قبول خدمات رسانی کرده است و تامین نیازهای آسیب پذیر جامعه را بر عهده دار شده است.

امام جمعه ایجرود با اشاره بر اینکه از جمله بررسی و شناخت انواع محرومیت های مادی و معنوی نیازمندان، تامین نیازهای حمایتی و معیشتی، فرهنگی و ارتقاع سطح زندگی آن ها در حد امکان و فراهم کردن امکانات لازم به منظور اتکا نمودن افراد و خانواده های مورد حمایت آن ها و سایر نیازمندان از طریق ایجاد اشتغال اعطای وام و آموزش های فنی و حرفه ای و ارائه خدمات لازم در حد امکان کمیته امداد امام خمینی (ره) است، عنوان کرد: هدف اصلی این نهاد خود کفایی است.

وی با بیان اینکه ۱۵ اسفند ماه سالروز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی است، خاطر نشان کرد: در آموزه های دینی توجه ویژه ای به محیط زیست شده است و کسانی که در احیای نگهداری آن می کوشند پاداش مادی و معنوی فراوانی ذکر شده است.

حجت الاسلام مقدمی با اشاره به اینکه هفدهم اسفند ماه سالروز شهادت سرلشگر پاسدار محمد ابراهیم همت است، ادامه داد: وی در عملیات خیبر این شهید بزرگوار حقیقتا یکی از بندگان لایق و شایسته الهی بودند و مجاهد فی سبیل الله و فداکار که با آغاز جنگ حضور مستمر در جبهه های جنوب و غرب با مسئولیت های متعدد داشتند.

امام جمعه ایجرود با تاکید بر اینکه شهید همت مصداق بارز فردی انقلابی، بصیر و نفوذ نا پذیر بودند، اذعان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مسئله انقلابی گری تاکید فراوانی دارند.

خطیب نماز جمعه ایجرود با اشاره به اینکه در بحبوحه فتنه ۸۸ که یک کودتای تمام عیار در راستای براندازی نظامی اسلامی بود، تصریح کرد: رهبر انقلاب بصیرت را عامل خنثی سازی نفوذ و مکر دشمن خواندند.

وی با بیان اینکه صف بندی عریض و طویل دشمنان انقلاب اسلامی در حال حاضر در خصوص براندازی این نظام مقدس بیش از پیش به چشم می خورد، خاطر نشان شد: اصلـی ترین حربه دشمنان، نفوذ فکری و سیاسی است که تغییر باورها و رفتارهای انقلابی مردم و مسئولان را هدف قرار داده است.

حجت الاسلام مقدمی با اشاره به مهم ترین رویداده ای منطقه، ادامه داد: وزیر امور خارجه عربستان پس از گذشت سرنگونی صدام طی سفری به رسمی به همراه هیئتی بلند بالا وارد عراق شد.

وی گفت: با آغااز فاز اصلی و نهایی آزاد سازی کامل موصل از اشغال داعش و پیشروی قابل توجه نیروهای مردمی و امنیتی عراق در این شهر و نزدیکی پاکسازی کامل خاک عراق از وجود تروریست ها مسئولین عربستان به منظور ایفای نقش موثر در آینده عراق روابط خود را با آن ترمیم و گسترش دهد تا خود را از انزوای فضای تحولات عراق خارج کند.

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *