logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۷۵۹
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:

90 درصد پول نفت خرج هزینه های جاری دولت می شود/ توسعه فرهنگ مالیات کار رسانه ای می طلبد

-90-درصد-پول-نفت-خرج-هزینه-های-جاری-دولت-می-شود-توسعه-فرهنگ-مالیات-کار-رسانه-ای-می-طلبد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: 90 درصد پول فروش نفت،صادرات،مالیات و درآمدهای دولت کفاف هزینه های جاری دولت را می کند.

فریدون احمدی امروز در گفت و گو با خبرنگار  موج رسا;   با اشاره به اینکه لایحه بودجه توسط دولت ارائه می شود که برای استان رشد 28 درصدی  مالیاتی را تصور کردند، افزود: اینگونه پیش بینی شد که برای سال آینده منابع درآمدی دولت در استان افزایش یابد که بخش عمده از طریق مالیات است.

احمدی با بیان اینکه افزایش درآمد از چند طریق حاصل می شود، ادامه داد:یکی از راه های افزایش درآمد، شناسایی منابع درآمدی جدید است.

وی با بیان اینکه رونق کسب و کار که موجب افزایش سود بنگاه های اقتصادی شده و این امر موجب اخذ مالیات می شود از دیگر راه های افزایش درآمد مالیاتی است، ادامه داد: بسته شدن راه های فرار مالیاتی یا ورود منابع جدید به استان از دیگر راه ها در این زمینه محسوب می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وقتی لایحه ابلاغ شد استاندار زنجان شبانه از ما خواست به این موضوع رسیدگی شود، افزود: این در حالی است که استاندار نباید منتقد بودجه دولت باشد.

احمدی با اشاره به اینکه استاندار زنجان پیگیر بحث ها بود و معتقد بود که این اعداد و ارقام خوب بسته نشده است، افزود: اگر مسئولان بالا دست این موضوع را بسته اند باید یا مدیران پایینی می گفتند که می توانیم مالیات بیشتری بگیریم که بعید میدانم پیشنهاد از طرف استان باشد.

وی با بیان اینکه گزارش عملکرد از استان ارائه شده است که زنجان ظرفیت دریافت درآمد را دارد، ادامه داد: برخی از مسئولان در این زمینه خودشیرینی کرده اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:عملکرد سنوات گذشته نیز می تواند پایه ای برای افزایش درآمد مالیاتی شود که هر عقل سلیمی به دنبال افزایش مالیات می رود.

احمدی با بیان اینکه نمایندگان استان با افزایش 28درصد مخالف بودند و مخالفت های آنان نیز نتیجه داد، گفت:امیدواریم کشور را با مالیات اداره کنیم چرا که در این صورت حوزه کسب و کار جایگاه خود را پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه باید درآمد نفت در زیرساخت و سرمایه گذاری های اصلی هزینه شود، ادامه داد: 90 درصد پول فروش نفت،صادرات،مالیات و درآمدهای دولت کفاف هزینه های جاری دولت را می کند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وابستگی دولت به نفت و بزرگ بودن حجم دولت از مشکلات در این زمینه است، گفت:بودجه سال آینده به نسبت تورم متورم می شود و بودجه باید رشد پیدا می کرد.

احمدی بر ضرورت بالانس منابع و مصارف تاکید کرد و گفت:اگر آنچه برای نفت پیش بینی شده است محقق محقق نشود با کسری بودجه مواجه می شویم.

وی با بیان اینکه با چانه زنی های انجام شده 8 درصد این موضوع کاهش یافت، افزود:این موضوع با همکاری نمایندگان استان به کمیسیون تلفیق عودت داده شد.

این نماینده برضرورت فرهنگ سازی مالیات از سوی رسانه ها تاکید کرد وگفت: مالیات خوب است و باید کشور به سمت اداره مالیاتی پیش رود.

وی با بیان اینکه جوسازی ها از نظر روانی خوب نیست و باید به جنبه های مثبت اخذ مالیات نیز از سوی رسانه ها توجه شود، افزود: امیدواریم اقتصاد کشور  از نفت جدا شده و با مالیات اداره شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرار مالیاتی و کسی که از بیت المال بر می دارد مذموم است، افزود: باید به سمت توسعه فرهنگ مالیات برویم که باید مردم اثرگذاری آن را نیز ببینند.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *