logo
امروز : سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۳
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2023/3/28 ] [ 6 رمضان 1444 ]
شناسه خبر : ۷۴۱۰
وقتی همه چیز زیرزمینی می شود؛

ستاره های زیرزمینی بلای جان موسیقی در زنجان

ستاره-های-زیرزمینی-بلای-جان-موسیقی-در-زنجان

فعالیت زیرزمینی در حوزه موسیقی به شدت در جامعه رو به افزایش بوده و ستاره سازی در این حوزه انجام می شود.

به گزارش موج رسا; این روزها کافی است سری به کانال هایی که در فضای مجازی به اسم موسیقی زده می شود، بزنید، تا با ستاره هایی – استار- مواجه شوید که معلوم نیست چگونه ستاره شده اند.

استفاده از عناوینی همچون میلاد استار،سعید استار و صنم استار در فضای مجازی غوغا می کند، این افراد غالبا افراد ناشناخته موسیقی هستند که برای فرار از دریافت مجوزهای لازم برای خوانندگی دست به اقدامات زیر زمینی می زنند.

فعالیت زیرزمینی ستاره های موسیقی به حدی است که هر فردی که صبح زودتر از خواب بیدار می شود،یک کانال موسیقی راه اندازی کرده و آثار خود را در معرض نمایش می گذارد.

عکس های این آثار نیز در نوع خود جالب و دیدنی است چرا که هر فردی که در این عرصه وارد شده است عکس آتلیه ای برای خود طراحی کرده و در کانال برای جذب مخاطب قرار داده است.

البته ناگفته نماند که سودای خواننده شدن و دیده شدن در این افراد دلیل بزرگی برای روی آوردن به فعالیت های زیرزمینی است.

یکی از افرادی که در این حوزه فعال است معتقد است زمینه برای فعالیت نوجوانان و جوانان فراهم نیست و این قشر برای دیده شدن در جامعه دست به چنین اقداماتی می زنند.

وی معتقد است، برای اجرای یک آهنگ، ابزار بسیار کمی لازم است و تنها کافی است به یک آشنا در این زمینه برسی تا با 60 تا 70 هزار تومان یک آهنگ برای تو بسازد و بخوانی.

اشعاری که در این آهنگ ها نیز استفاده می شود در نوع خود قابل توجه است، این ستاره زیرزمینی می گوید اشعار آهنگ را خودم می نویسم و برخی از متن ها را نیز به خوانندگان زیرزمینی می فروشم تا با کسب در آمد بیشتر بتوانم آهنگ های بیشتری را بخوانم.

این فعالیت های زیرزمینی صدای افراد شاخص در حوزه موسیقی را نیز در آورده است و بسیاری از این افراد بارها شکایت های خود را به رسانه ها گفته اند.

جدای از مضرات اجتماعی که فعالیت های زیرزمینی موسیقی دارد،باید به عواقب حضور نوجوانان و جوانان نیز در این زمینه واقف بود.

اگر چه در دو دهه اخیر موسیقی زیرزمینی در کشور اوج گرفته است اما این جریان خزنده فرهنگی و اجتماعی از مصادیق ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی در جوامع محسوب می شود.

از جمله این موسیقی‌های غیر مجاز می توان به انبوه کلیپ‌هایی که در داخل کشور و در استودیوهای غیرقانونی ساخته می شود اشاره کرد.

موسیقی زیرزمینی عنوانی است که ابتدا در انگلیس و سپس در آمریکا به عنوان « نوعی از موسیقی که همراه با سبک و روشی از زندگی است » مطرح شد و اکنون به شکلی خاص و نامتعارف ارائه می‌شود .

 در واقع موسیقی زیرزمینی نحله‌ای فرهنگی و اجتماعی است (بخوانید ضدفرهنگ و ضداجتماع) که نوع خاصی از زندگی را به اقشار مختلف به ویژه نوجوانان و جوانان عرضه می‌کند.

استقبال عمومی در اینترنت شبکه جهانی اینترنت نیز از جمله ابزارهایی است که از سوی عوامل آشکار و پنهان جریان موسیقی زیرزمینی برای بسط و گسترش این نوع موسیقی به خدمت گرفته شده‌است.

این ابزار فرصت‌هایی از جمله امکان دسترسی سریع و رایگان افراد مختلف برای دریافت فایل‌های صوتی و تصویری ، ایجاد سایت‌ها و وبلاگ‌های متعدد که امکان رهگیری آنها به سادگی وجود ندارد و فراهم آوردن امکان دریافت رایگان برخی از نرم‌افزارهای موسیقی را فراهم می کند.//ن

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر