logo
امروز : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/4 ] [ 20 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۷۳۹
رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان خبر داد

دریافت 1684 عکس عاشورایی در سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان

دریافت-1684-عکس-عاشورایی-در-سوگواره-ملی-میعادگاه-عاشورایی-دانشجویان-

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان با بیان اینکه در بخش شعر سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان ۹۸۶ اثر دریافت شد که از این تعداد ۸۳۳ اثر در بخش عاشورایی و ۱۵۳ اثر در حوزه مدافع حرم بود، گفت: در بخش عکس نیز یک هزارو ۶۸۴ اثر دریافت شد که از این تعداد یک هزارو ۴۷۷ اثر در بخش حرفه ای و آماتور و ۲۰۷ اثر در حوزه پیاده روی اربعین بود.

 

به گزارش موج رسا; مهدی عباسی عصر امروز در آیین احتتامیه دومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان با بیان اینکه دومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان به میزبانی زنجان برگزار شد و فرصتی شد تا دانشجویان، تجربه ‌های عاشورایی خود را با دیگران به اشتراک بگذارند، اظهار کرد: ترویج انقلاب امام حسین (ع)، اشاعه سبک زندگی امام حسین ( ع) و بدعت شناسی و آگاهی از زمینه های بدعت از اهداف برگزاری این جشنواره بود.

وی با اشاره به اینکه این سوگواره با حضور داوران زبده ملی برگزار شد، افزود: این سوگواره در بخش‌ های مختلف پیش‌بینی شد که شامل شعر عاشورایی، عکس، قطعه‌ های صوتی و کلیپ ‌های تصویری برگزار شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان با بیان اینکه دو بخش ویژه شامل شهدای مدافع حرم در بخش شعر و پیاده‌ روی اربعین در بخش عکس برای این سوگواره در نظر گرفته شد، بیان کرد: دبیرخانه سوگواره دریافت آثار را از ۱۰ مهرماه امسال آغاز کرد و تا ۳۰ آذر ماه سال‌جاری نیز ادامه داد.

عباسی با بیان اینکه در بخش شعر ۹۸۶ به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد ۸۳۳ اثر در بخش عاشورایی و ۱۵۳ در حوزه مدافعان حرم بود، گفت: در بخش عکس نیز یک هزارو ۶۸۴ اثر دریافت شد که از این تعداد یک هزارو ۴۷۷ اثر در بخش حرفه ای و آماتور و ۲۰۷ اثر نیز در بخش پیاده روی اربعین دریافت شد‌.

وی با بیان اینکه دومین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان کاری مشترک از معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان، شهرداری زنجان، حسینیه اعظم زنجان و دفتر استانی موسسه فرهنگی سراج، سازمان فعالیت ‌های قرآنی دانشگاهیان کشور و جهاددانشگاهی استان زنجان بود، گفت: سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان با همکاری دانشگاه‌ ها و نهاد های فرهنگی استان زنجان، در راستای تعمیق فرهنگ عاشورایی در سطح جامعه دانشگاهی و به‌ویژه قشر جوان برگزار شد.

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *