logo
امروز : سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/2 ] [ 18 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۷۳۴۷
در نشست خبری معاون دادگستری استان زنجان مطرح شد

ساز مخالف بانکها در حمایت از سرمایه‌گذاری/ برخی از بانکها آئین‌نامه‌های دولت را دور می‌زنند

ساز-مخالف-بانکها-در-حمایت-از-سرمایه‌گذاری-برخی-از-بانکها-آئین‌نامه‌های-دولت-را-دور-می‌زنند

معاون دادگستری استان زنجان با اشاره به اقدام بانکها در پرداخت تسهیلات گفت: برخی از بانکها آئین‌نامه‌های دولت را دور می‌زنند.

به گزارش موج رسا; بشیر مقدمی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان زنجان با تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت شهید بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب اسلامی اظهار کرد: برنامه‌های هفته قوه قضائیه از یکم تا هفتم تیر ماه در زنجان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه تکریم ارباب رجوع در طول سال جزو برنامه‌های دادگستری و سازمانهای تابعه در استان زنجان است، ابراز کرد: یکی دیگر از برنامه‌های دادگستری استان زنجان حمایت از سرمایه‌گذاری است.

معاون فرهنگی دادگستری استان زنجان ادامه داد: دادگستری استان زنجان به تاسی از رهبر معظم انقلاب حمایت از سرمایه‌گذاری را جزو برنامه‌های خود قرار داده و از این به بعد نیز در سرمایه‌گذاری در اولویت حمایت خواهد بود.

وی با بیان اینکه به اعتقاد ما با چرخش چرخهای صنعت و اقتصاد دادسراها و دادگستریها خلوت خواهد شد، عنوان کرد: اگر کاری ایجاد شود به همان مقدار پرونده‌های زندان و مسائل مربوط به آن کمتر شده و جرم کمتر اتفاق می‌افتد.

مقدمی با اشاره به اینکه آموزش و ارتقا حقوق شهروندی از دیگر برنامه‌های قوه قضائیه است، خاطرنشان کرد: آموزش حقوق شهروندی در رسانه ملی، مطبوعات، سایتها، فضای مجازی، اماکن عمومی، نماز جمعه، مدارس، دانشگاه‌ها و مجتمع های آپارتمانی از برنامه‌های قوه قضاییه در این هفته است.

وی با بیان اینکه دیدار قضات با زندانیان یکی از بهترین برنامه‌های دادگستری استان زنجان است، افزود: در این دیدار تمامی قضات از صدر تا ذیل به دیدار زندانیان می‌روند که این دیدار نتایج خوب و قابل قبولی برای استان و مجموعه قضایی استان دارد.

معاون فرهنگی دادگستری استان زنجان با اشاره به تبلیغات خلاف واقع دشمنان که در مورد حقوق بشر و حقوق شهروندی منتشر می‌شود، اظهار کرد: در کمتر کشوری قاضی که رای را صدر کرده با نماینده زندانیان صحب کرده و درد دل می‌کند و زندانیان فرصت می‌یابند تا مشکلات شان را بیان کنند.

وی با اشاره به دیدار کارکنان دادگستری استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان را از دیگر برنامه‌های این هفته عنوان کرد و گفت: پیاده روی خانوادگی روز جمعه اول تیر ماه ساعت 6:30 از میدان کوهنورد آغاز خواهد شد.

مقدمی به برگزاری همایش آموزشی برای نمایندگان حقوقی ادارات، سازمانها، شرکتهای دولتی و خصوصی و دیدار مسئولان و مردم با مدیران و مسئولان قضایی استان اشاره کرد و ادامه داد: مسابقات فرهنگی ورزشی در سطح 13 حوزه قضایی در هشت شهر و 5 بخش برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی دادگستری استان زنجان بیان کرد: مراسم بزرگداشت شهید بهشتی و 72 یار مظلوم انقلاب اسلامی 6 تیرماه  ساعت 22 در حسینیه عاشقان ثاراله برگزار خواهد شد.

وی به تلاش رسانه‌ها برای آگاه کردن مردم از حقوق شهروندی تاکید کرد و گفت: ما از رسانه‌ها می‌خواهیم که مردم را با حقوق شهروندی بیشتر آشنا کنند.

مقدمی به برگزاری مسابقات قرآن و نهج البلاغه اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری دوره‌های احکام و قرآن رای برای یگانهای حفاظتی در ماه رمضان و در طول سال در برنامه‌های دادگستری قرار دارد.

وی توجه به مجازتهای جایگزین حبس را از برنامه‌های دادگستری استان زنجان دانست و تاکید کرد: در سال گذشته 2700 نفر با مجازاتهای جایگزین به جای زندان با جرائم جایگزین مجازات شدند.

معاون فرهنگی دادگستری استان زنجان با بیان اینکه خدمات عمومی رایگان جزو مجازاتهای جایگزین بوده که هماهنگی‌ها با سازمانها نیز انجام شده است، عنوان کرد: این برنامه از جمله برنامه‌های مهم دادگستری استان زنجان است.

وی با اشاره به اینکه آموزشهای زیادی را در طول سال در خصوص حقوق شهروندی برای تمام اقشار داریم تصریح کرد: با این وجود این آموزشها را کافی نمی‌دانیم و نباید از این حوزه غافل شد.

مقدمی با اشاره به اقدام برخی بانکها در دور زدن قوانین و آئین‌نامه‌ها بیان کرد: دولت اعلام می‌کند که برای سرمایه‌گذاری وام می‌دهد اما گاهی بانکها و به خصوص بانکهای خصوصی قانون و آئین نامه‌ها را دور می‌زنند.

وی با بیان ایکه گاهی بانکها علاوه بر سود، تاخیر تادیه و همچنین برای تاخیر در تاخیر هم سود دریافت می‌کنند، خاطرنشان کرد: برخی از اینها در اسم سود 18 درصد می‌گیرند، به فرض مثال یکی از بانکها آئین نامه دولتی را رعایت نکرده و قرار بود با 14 درصد سود وام بدهد اما اکنون که حساب کردند 40 درصد شده است، حال سرمایه‌گذار هم باید سود بدهد و هم اشتغال ایجاد کند. همه اینها باعث شده که به تعهدات عمل نشود و پرونده‌هایی در دادگستری ایجاد شود.

معاون فرهنگی دادگستری استان زنجان در خصوص فعالیت حوزه فرهنگی دادگستری در آسیب‌های اجتماعی از جمله نزاع ابراز کرد: گفت‌وگو خیلی از مسائل را حل می‌کند و از طرفی با توجه به کثرت جمعیت آستانه تحملها افزایش یابد، معاونت فرهنگی دادگستری نیز به این مسائل ورود داشته و بسیاری از این موارد را حل و فصل کرده است.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *