logo
امروز : چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/2/24 ] [ 12 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۷۳۲۸
در کارگروه میراث فرهنگی زنجان مطرح شد؛

بیشترین رویدادهای گردشگری کشور در زنجان برگزار می شود/جشنواره محصولات مهم زنجان ملی برگزار شود

بیشترین-رویدادهای-گردشگری-کشور-در-زنجان-برگزار-می-شود-جشنواره-محصولات-مهم-زنجان-ملی-برگزار-شود

مسئول اداره بازار یابی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: زنجان استانی است که در کشور بیشترین رویدادهای گردشگری را برگزار می کند و برخی از این جشنواره ها به عنوان برند شناخته شده اند.

به گزارش موج رسا; ابوالفضل اجلی در کارگروه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، اظهار داشت: زنجان استانی است که در کشور بیشترین رویدادهای گردشگری را برگزار می کند و برخی از این جشنواره ها به عنوان برند شناخته شده اند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی کشورهای اکو- جاده ابریشم با حضور 14 کشور و شاتوت در سه ماهه اخیر ،ادامه داد: جشنواره ماهیگیری در سد گلابر ایجرود اواخر خرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

این مسئول بیان داشت: استارت آپ گردشگری 28 تیرماه سال جاری برگزار می شود و جشنواره گندم نیز در شهرستان های ایجرود و خدابنده برگزار می شود.

مسئول اداره بازار یابی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از برگزاری جشنواره ملی آش ایرانی از 23 تا 26 مرداد ماه سال جاری خبرداد و گفت: قطار گردشگری نیز امسال میهمان زنجان خواهد بود.

اجلی گفت: جشنواره های مختلف از جمله جشنواره منطقه ای سفره ایرانی- فرهنگی گردشگری،روستا،ترش و شیرین،انگور،طبخ ماهی، سیر،زیتون از دیگر برنامه های این اداره کل در سال جاری است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی غذای اکو در زنجان در ایستگاه چهارم،بیان داشت: سومین جشنواره گیلاس با تهمید مقدمات در روستاهای شیت و ولیدر برگزار می شود.

این مسئول ادامه داد: اولین جشنواره طبخ ماهی با همت فرماندار ماهنشان تیرماه سال جاری برگزار می شود که این رویداد با هدف معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان، ایجاد نشاط اجتماعی،عرضه صنایع دستی برگزار می شود.

مسئول اداره بازار یابی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: هفته گردشگری از پنجم مهر ماه سال جاری برگزار می شود.

اجلی از برگزاری جشنواره یلدای ماندگار و پنجمین جشنواره غذا خبرداد و گفت: برنامه های مختلف و پر محتوایی برای سال جاری برگزار می شود که جشنواره خلعت بهار در پایان سال در کارخانه کبریت زنجان برگزار می شود.

 

*رتبه پنجم زنجان در راه اندازی خانه های بوم گردی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به برگزاری جشنواره غذای اکو در زنجان، اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده این جشنواره به نحو مطلوبی برگزار شد و دارای آثار مطلوبی بود.

وی ادامه داد: 14 کشور در بحث طبخ غذا در این جشنواره حضور یافتند و برنامه های فرهنگی، آئینی و رقص های محلی و آداب و رسوم در قالب این جشنواره برگزار شد.

این مسئول بیان داشت: در هر چهار دوره این جشنواره در بحث طبخ غذا سفیر بلغارستان به طبخ غذا پرداخت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به رتبه پنجم استان زنجان در زمینه خانه های بوم گردی،خاطرنشان کرد: استان زنجان دارای 43 هدف گردشگری است که 15 استان در فهرست 500 روستای منتخب کشور قرار دارند.

رحمتی ادامه داد: توسعه اقامتگاه های بوم گری یکی از سیاست های استان زنجان است که 59 اقامتگاه در زنجان راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه برای30 باب از این اقامتگاه در سال گذشته  پروانه بهره برداری صادر شد، افزود: 29 پروانه نیز در سال جاری محقق شده است.

این مسئول تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه بوم گردی استان با دفتر امور روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و میراث فرهنگی زنجان منعقد شد و بر اساس این تفاهم نامه 150 میلیون ریال برای پنج متقاضی ارائه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در ادامه این جلسه اظهار داشت: هفت دوره جشنواره زیتون در استان زنجان برگزار شده است و همکاری های لازم با میراث فرهنگی انجام می شود.

جعفری ادامه داد: محصولاتی همچون زیتون، سیر و انگور از محصولات مهم استان زنجان است که ضروری است برای برد ملی اینگونه جشنواره ها به صورت ملی برگزار شود که باید مجوزهای لازم در این زمینه اخذ شود.

فرماندار طارم نیز در این جلسه برضرورت برگزاری مطلوب جشنواره ییلاقات تاکید کرد و اظهار داشت: بوم گردی و گردشگری باید در برنامه ها مورد توجه باشد.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *