logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۷۲۸
استاندار زنجان:

نخبگان سرمایه های اصلی این نظام هستند

نخبگان-سرمایه-های-اصلی-این-نظام-هستند-

استاندار زنجان با بیان اینکه دشمن از این می ترسید که جمهوری اسلامی ایران در حوزه علمی و پژوهش صاحب کرسی و حرفی برای زدن داشته باشد، گفت: نخبگان سرمایه های اصلی این نظام هستند.

 

به گزارش موج رسا; اسدالله درویش امیری ظهر امروز در چهاردهمین گردهمایی سراسری تجاری سازی فناوری و اشتغال در زنجان با بیان اینکه در حال حاضر گام های بزرگی برای توسعه صنعتی استان زنجان صورت گرفته است، اظهار کرد: استان زنجان یکی از استان های پیشتاز و سرآمد در امر پروهش تلقی می شود.

وی با بیان اینکه دنیایی که در آن قرار داریم عصر اطلاعات است و جهت ‌گیری ‌های کلی در آن برخلاف خلاقیت و استفاده از تولیدات فکری است، افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز جزو بزرگترین مراکز تولید کننده نوآوری محسوب می‌شوند و کشور های مختلف تلاش می ‌کنند ساختار های لازم را برای تولیدات فکری در کشورشان آماده کنند.
استاندار زنجان با بیان اینکه این استان پایه گذار بسیاری از فعالیت های آموزشی و پژوهشی است، بیان کرد: مردم این استان ذهن فعال و خلاقی دارند.
درویش امیری با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از کارها از جمله جنگ تحمیلی عیله کشور، جمهوری اسلامی ایران را از بسیاری از فعالیت های پژوهشی عقب رانده است، تصریح کرد: دشمن از این می ترسید که جمهوری اسلامی ایران در حوزه پژوهش صاحب کرسی شود.
وی با بیان اینکه استان زنجان خوشبختانه در تمام عرصه های دارای بسیاری از کرسی های علمی و پژوهشی است، گفت: نخبگان سرمایه های اصلی این نظام هستند.


*فعالیت 16 شرکت دانش بنیان و 54 واحد فناوری در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان
حسین فضلی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان نیز در این جلسه جهاد دانشگاهی را یک مرکز تعادل بخش بین فضای صنعت و فضای دانشگاه دانست و اظهار کرد: جای خالی تعادل در برنامه ‌های سال ‌های گذشته وجود داشت که خوشبختانه جهاد دانشگاهی این خلاء را هموار کرد.
وی با بیان اینکه در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان 16 شرکت دانش بنیان و 54 واحد فناوری فعالیت دارد، افزود: در تلاش هستیم فعالیت پارک علم و فناوری نیز در همین راستا در استان ایجاد کنیم.//پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *