logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۷۲۷
استاندار زنجان:

افزایش واردات امسال استان زنجان نگران کننده نیست/ افزایش واردات در استان زنجان به منظور توسعه صنعت است

افزایش-واردات-امسال-استان-زنجان-نگران-کننده-نیست-افزایش-واردات-در-استان-زنجان-به-منظور-توسعه-صنعت-است

استاندار زنجان با اشاره به افزایش واردات امسال در استان زنجان گفت: افزایش واردات به منظور توسعه صنعت در استان بوده و این افزایش جا نگرانی ندارد.

به گزارش موج رسا; اسداله درویش امیری امروز در کارگروه توسعه صادرات استان با اشاره به اینکه صادرات در همه بخش امیدوار کننده است اظهار کرد: در سال 94 در 11 ماه نخست 200 میلیون دلار صادرات داشتیم و در سال 95 در 11 ماه گذشته 294 میلیون دلار صادرات از استان زنجان بوده است.

وی 330 میلیون دلار برای صادرات 95 پیش‌بینی شده بود تصریح کرد: تا به امروز 294 میلیون دلار تحقق یافته است.

استاندار زنجان افزود: باید تا پایان سال 302 میلیون دلار محقق می‌شد که در مجموع باید اعلام کنیم که 97.5 درصد آنچه که باید تحقق پیدا می‌کرد محقق شده و این موضوع بسیار امیدوار کننده است.

وی خاطر نشان کرد: این در صورتی که در کل کشور 81 درصد پیش‌بینی صادراتی تا پایان تحقق پیدا می‌کند.

درویش امیری افزود: ما نسبت به میانگین کشوری رشد خوبی داشتیم و شرایط مناسبی داریم و این ناشی از تلاش حوزه اقتصادی استان از صادر کنندگان و تولید کنندگان است که جای تشکر دارد.

وی با اشاره به واردات به استان زنجان گفت: با توجه به آمار ارائه شده واردات در استان زنجان امسال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

استاندار زنجان بیان کرد: این افزایش واردات در استان زنجان برخلاف میانگین کشوری نگران کننده نیست چرا که بیشتر واردات به استان در بخش ماشین آلات و تامین مواد اولیه برای واحد‌های تولیدی تازه تاسیس شده است.

وی افزود: این افزایش واردات به منظور توسعه صنعت بوده و در نتیجه سبب تقویت اقتصادی استان و افزایش اشتغال همراه خواهد بود.

درویش امیری با بیان اینکه افزایش واردات به دلیل تامین نیازمندی‌های واحد‌های تولیدی در استان بوده است افزود: این جای امیدواری بوده و نگران افزایش واردات امسال به استان زنجان نیستم و امیداوارم با همت مدیران بخش کشاورزی نیز شاهد توسعه صادرات در بخش کشاوری باشیم.

///ع

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *